Сучасні будинки і квартири вже немислимі без живих квітів і рослин. Для їх розміщення виготовляються різні предмети декору. Та найбільш очевидні з них — це, звичайно ж, підставки.

Найбільш популярні — настільні, настінні і підлогові різновиди, що дозволяють не тільки розставити горщики з квітами, але й наповнити красою інтер’єр. Підбираючи для себе модель, перш за все, потрібно вирішити, як саме ви хочете розмістити вазони на підставках.

Безумовно, самий економічний щодо площі варіант — настінні підставки. Вони не будуть захаращувати простір і в той же час дозволяють заповнити великі порожнечі на стінах. Особливо витончено виглядають композиції з витіюватими плавними лініями у вигляді рослинних візерунків.

Настільні підставки вимагають наявності додаткової меблів — етажерок, столів, тумб або інших предметів. Для цього доведеться виділити таку ділянку кімнати, де вони будуть виглядати найбільш гармонійно. Цей варіант більше підійде для просторих холів, залів.

Дуже солідно виглядають підлогові моделі. З їх допомогою можна створити абсолютно нетривіальний, особливий стиль інтер’єру. Такі підставки досить масивні, бувають як горизонтальними, так і вертикальними і вимагають виділення значної площі. Про це потрібно пам’ятати при плануванні дизайну інтер’єру.


kovanye-podstavki-dlya-tsvetov-45

Типи конструкцій і різновиди матеріалів виготовлення

Ковані підставки

Ковані вироби — мабуть, найпоширеніший варіант підставок. І це не дивно, адже мало того, що своїми незвичайними дизайнерськими рішеннями вони облагороджують інтер’єр, надаючи йому індивідуальності й особливого шарму, так ще і чудово вписуються практично в будь-яку обстановку.

Щоб виготовити декоративні ковані вироби, використовують різні види матеріалів і заготовок:

Смуги і прут квадратного перетину — виконані з елементів з рівними чіткими гранями. Виглядають такі предмети досить масивно, солідно і грунтовно, тому з них часто роблять великі підлогові підставки для строгих класичних приміщень.

kovanye-podstavki-dlya-tsvetov-13-1024x1024

Прут круглого перетину – більш витончений матеріал, з якого створюють вироби з достатком гнутих елементів. Візуально такі речі сприймаються легше, їх стиль більш вільний і краще підходить для романтичного оформлення інтер’єрів.

Товстий дріт і ускладнені елементи з неї — відмінний матеріал для настінних навісних моделей, так як виглядає дуже вишукано і витончено. Авторська робота з найтонших деталей може бути скоєно унікальною і декоративною, композиції малюнків і різних стилів здаються, часом, майже живими.

Додаткові елементи — квіти, кулі, листя, розетки, піки, спіралі і навіть ковані тварини та комахи можуть використовуватися майстром для надання максимальної декоративності підставкам.

Дерев’яні підставки

Ідеальний варіант для інтер’єрів у стилі еко, кантрі та інших напрямків з природними мотивами. Такі підставки можна не лише придбати в магазині, але зробити абсолютно приголомшливі вироби своїми руками. Матеріалами для останніх можуть служити необроблені гілочки і стовбури дерев. Для любителів працювати з деревиною є маса ідей для справжніх шедеврів. Приклади деяких з них представлені на наступних фото.

Багатоярусні підлогові конструкції

В залежності від кількості наявних вазонів підставки бувають одинарні, подвійні, множинні. Більш того, квіти на них можуть розміщуватися на одному або різних рівнях.

Підвісні вироби

Якщо ви шанувальник вільних просторів, відчуття легкості і невагомості інтер’єру, підвісні підставки — те, що вам потрібно.

Креативні рішення для вашого інтер’єру

Трохи творчої фантазії, натхнення, креативного підходу і вас можуть вийти власні ефектні і незвичайні вироби, наприклад, як ці.

Як оцінити якість виробів при покупці?

Визначившись з моделлю підставки, важливо оцінити якість виробу (хоча б поверхово). В основному виробники при виготовленні роблять поверхні ідеально гладкими і рівними, проте на деяких моделях кованих підставок воліють навмисно залишати сліди молота і інших інструментів.

Всі місця стиків, а також додаткові скріплюють деталі повинні забезпечувати відмінну міцність і надійність. Перевірте, щоб підставка не хиталася. У кованих моделях у всіх місцях зварювання не повинно бути нерівностей, гострих граней і задирок.

Наступний етап — якість покриття. Металеві вироби покривають спеціальними складами, що запобігають появі іржі. Деревина також може бути пофарбована або покрита лаком. Найчастіше використовуються емалі і фарби різних кольорів: традиційного чорного, розкішного золотого, стриманого білого, стильного срібного. Звичайно, забарвлення можуть бути абсолютно будь — все справа смаку замовника та автора.

Шар фарби повинен бути рівним, без вспучиваний і сколів. Всі деталі і стики також повинні бути ідеально фарбують.

Дуже важлива оцінка збалансованості підставки — зверніть увагу, щоб вона надійно стояла на поверхні і не перекинулася навіть при легкому поштовху.

Догляд за подібними вироби банально проста — достатньо забезпечити сухість всіх поверхонь. Обов’язково протирайте полички після поливу квітів, і підставка прослужить вам ще довгі роки.

Оригінальні, зі смаком підібрані підставки здатні додати інтер’єру вишуканість і неповторну індивідуальність, тому неодмінно подбайте про гідну опорі для ваших рослин.

kovanye-podstavki-dlya-tsvetov-27

Теги: Квіти