Двоповерхові будинки, зокрема дерев’яні, завжди дуже актуальні та популярні, адже у них велика житлова площа, а займане простір на земельній ділянці при цьому незначний. Під час будівництва у господарів безліч питань: які матеріали використовувати, як обладнати, що зробити для безпеки і так далі. Однак вони не рідко забувають про найголовніше – підйом з першого на другий поверх. Сходи може стати не тільки важливою функціональною частиною, але і головним предметом інтер’єру. Вона повинна бути не тільки надійною і якісною, але і зовні привабливою.

деревянная лестница со стеклянным ограждением

Гвинтові сходи

Спіральні сходи має особливий шарм, найкраще поєднувати з такими стилями, як ампір, модерн або рококо. Перила виготовляються на смак господаря, раніше використовувалися ажурні, однак вони хоч і виглядають як з казки, але не мають особливої популярності в наш час. Гвинтовий варіант сходів вважається небезпечним для дітей і пенсіонерів, так як край сходів дуже вузький і є ризик отримання травм. У центрі сходів розташовується опора, що представляє собою трубу з дерева або металу, а гідність полягає в тому, що встановлена сходи займає мінімум простору.

Що стосується сходинок для такої сходів, то тут все залежить від того, наскільки безпечними їх робити. В ідеальному випадку центральна частина ступені повинна бути шириною близько 25 см, в той же час в найширшій точці не повинна бути більше 40 сантиметрів. Якщо отвір мінімальний, і сходинки максимально круті, а це не зовсім зручно для людей похилого віку і маленьких діток. Останнім часом спіральна модель не має популярності, її використовують лише як допоміжну, для спуску в підвал або виходу на дах. Іноді такий тип сходів використовується для того, щоб створити не стандартний підйом на мансарду.

Розрахунки своїми руками

Найчастіше в будинках використовують класичні маршові підйоми. Вони можуть мати будь-який тип особливостей, однак саме тут дизайнери надають найбільший вибір. Крім цього слід зазначити, що такі сходи самі безпечні і зможуть ідеально вписатися в будь-який інтер’єр. Даний вид сходів використовується в просторих будинках, для розрахунків необхідно знати висоту стель і довжину ділянки підлоги. Оптимальним кутом буде нахил до 45 градусів.

Конструкція сходів повинна вміщати в себе не більше 15 ступенів, в ідеальному випадку 10-11. Якщо щаблів більше, то між ними робляться майданчика, розмір яких однаковий з маршем. Сходи маршового типу буває відкритого та закритого типу, також вона може мати підсходинки, або ж без них.

Сходи маршового типу може бути прямою, зігнутої та поворотною. Останній варіант займає невелику площу, в порівнянні з прямою сходами. Поворотну маршові сходи краще всього встановлювати біля стіни, а під нею розташувати комору кімнату.


Больцах і перила

Больцах – це спеціальні кріплення, що встановлюються уздовж стіни. Щаблі цієї моделі кріпляться на болти до стіни. Цей варіант є самим модним і популярним, часто використовується в будинках сучасного стилю. Перевага полягає в їх візуальної легкості, вони не закривають доступ природного освітлення до всіх куточках кімнати. Стилі, де вона застосовується: лофт, мінімалізм, конструктивізм. Коли сходи вузькі, то для безпеки потрібно використовувати огородження, якщо ж ступені безпечні і дуже широкі, то можна і зовсім без огорожі. Такий варіант буде дуже цікавим і повітряним.

Перила – статичне огорожу маршових сходів, захищає піднімається людини від падінь при спуску або підйомі. Також перила можуть активно використовуватися літніми людьми для того, щоб спиратися на них під час спуску або підйому.

Перила складаються з таких елементів:

  • Балясини – елемент для кріплення поручнів. Якщо вони несуть, то використовуються не тільки для естетики, але і практичності.
  • Поручні – кріпляться до балясин або стіні, можуть встановлюватися як з одного, так і з обох сторін. Літні люди використовують їх як опору для спуску і підйому.
  • Заповнювач огорожі – виходячи з назви зрозуміло, що вони заповнюють вільний простір. Основне призначення – декоративне, однак воно обов’язково, якщо в сім’ї є діти. Висота перил повинна бути не менше 90 сантиметрів.


угловая лестница с черными ступеньками

Дерев’яні сходи

Конструкцію з дерева найкраще використовувати в будинках, виконаних в стилі російської хати, кантрі або провансу. Для сходи можуть використовуватися не тільки дорогі породи дуба, але і найбільш проста деревина. Оптимальні матеріали: ясен, клен, горіх та бук. Сосна відрізняється своєю ціновою доступністю, однак її краще не використовувати, так як це м’яка порода деревини, що дуже чутлива до зовнішнього впливу.

Оздоблення сходів повинна гармонійно вписуватися в інтер’єр і стиль оформлення. Дороге дерево краще замінити грушею, вишнею або модриною, це більш економний варіант, крім того вони більш вологостійкі.
деревянная лестница в современном доме

Сходи з металу

Основне гідність сходів полягає в її тривалому терміні служби – 30-50 років. Найчастіше використовується нержавіюча сталь, так як вона не піддається корозії. Хромована сталь виглядає цікавіше, але й термін її служби лише 5 років. Алюміній або латунь краще не використовувати зовсім, так як ці матеріали м’які, а з часом змінюють свій колір.

Сходи з металу ідеально підійде для будинку в стилі хай-тек. З цією драбиною бажано використовувати больцах, це дозволить не навантажувати простір візуально.

Бетон

Цей матеріал дуже надійний і довговічний, краще всього виготовляти з бетону прямі маршові сходи. В якості обробки сходи можна комбінувати з деревом. Краще всього віддати перевагу кварцитів або граніту. Ці сходи не створять легкості, але зате будуть виглядати грунтовно. Також серед переваг крім довговічності необхідно відзначити простоту в обслуговуванні і використанні, невисоку вартість.

Скло

До вибору сходів з скла потрібно підходити обережно і грунтовно. В якості матеріалу використовується ламіноване товсте або загартоване скло. Однак, навіть такі матеріали можуть зазнавати механічних пошкоджень та інших зовнішніх факторів. При ударі тут можуть з’явитися подряпини, і загубиться естетичний шарм. Скляні сходи не застосовувати в будинках, де є діти. Акрилове скло більш міцне, але воно швидко темніє. В цілому ж будь-яка скляна конструкція не є довговічною.

Сходи на другий поверх в дерев’яному будинку: варіанти дизайну на фото

Теги: Заміський будинок