Французький Стиль народився у 70-ті роки минулого століття в Нью-Йорку і застосовувався для оформлення студій художників, фотографів, скульпторів, які шукали зручні і бюджетні приміщення для роботи та проживання. Просторі і добре освітлені горищні площі закрилися індустріальних споруд були для них ідеальним варіантом. З часом стиль почали використовувати для магазинів, барів, ресторанів, художніх галерей. Модний лофт став також популярний серед власників елітних житлових приміщень.

Спробуємо спростувати кілька спірних стереотипів, пов’язаних зі стилем інтер’єру. Наприклад, що

  • цей стиль не має нічого спільного з жіночністю і романтизмом, навпаки, служить, щоб надати житлу риси мужності;
  • лофт підходить тільки для великих просторів і не може бути реалізований в компактному приміщенні;
  • цегляна кладка – єдиний спосіб оформлення стін;
  • бетон – самий підходящий варіант для покриття підлоги.

Представлені фото наочно демонструють, що «горищний стиль» може бути наповнений теплом і чарівністю, невеликі приміщення – не привід відмовлятися від улюбленого способу оформлення, використання світлої гами для обробки стін і стелі не руйнує характерні особливості стилю, ретельно відібрані нечисленні предмети декору підсилюють враження «причетності» до стилю лофт і підкреслюють індивідуальність власника.

Світлий інтер’єр набуває статус «лофт» завдяки характерним деталей стилю:

дуже високі стелі (іноді розташовані під кутом по відношенню до стін);

Високі стелі за типом мансардних в кімнаті, оформленої в стилі лофт

широкі вікна або велика їх кількість різних розмірів (на стіні, на рівні підлоги, стельові), що дозволяють заливати потоками природного світла весь простір;

Поєднання природного і штучного освітлення дозволяють регулювати напрямок і інтенсивність світлового потоку в зоні спальні

відсутність суцільних перегородок між зонами різного призначення (за винятком ванни і туалету);

Поділ простору на зони їдальні і куточка відпочинку

«залишки» металевої арматури, труб, проводів в якості декоративних елементів і стильових атрибутів;

Радіатори центрального опалення у вигляді промислових труб пофарбовані в теплий колір міді, що руйнує нудну монохромність домінуючого білого кольору

використовувані матеріали – метал (залізо, нержавіюча сталь), скло, бетон.

Характерні матеріали стилю лофт в дизайні інтер’єру кухні

Висота дозволяє вводити такий елемент зонування, як проміжний поверх, доступ до якого забезпечує сходи, виконує не тільки пряме призначення, а й служить виразним і декоративним акцентом інтер’єру.

Для меблювання підходять предмети в різних стилях: класичному, модерн, мінімалізм і навіть прованс, але головна вимога – невелика кількість речей та їх високу якість.

Для стилю лофт відмінно підходить меблі стилю середини 50-х років минулого століття.

Індустріальний стиль підкреслюють металеві табурети з шкіряними сидіннями, кам’яна стільниця і форма лампи, розміщеної над робочою поверхнею столу

Характерні деталі відіграють особливу роль в стильовому оформленні – вінтажні металеві лампи та каркаси сидінь, вироби з переробленої деревини, підлога з бетонним покриттям або дерев’яним настилом, металеві рами вікон.

Підвісний світильник на металевого ланцюга стилізований під промислову лампу, яку застосовували на складах, цехах або шахтах

Цікавими і досить простими прийомами пом’якшення жорсткої атмосфери індустріальної середовища інтер’єру в стилі лофт є використання нейтральних пастельних тонів в обробці, оббивці меблів, текстилю та аксесуарів, композиції з декоративних ваз, кованих елементів меблів і декору.

Декоративні вази, встановлені на «грубо збитої» лаві, гармонійно взаємодіють з предметами обстановки зони спальні

Контраст як дизайнерський прийом може виразитися в застосуванні обробки стін або стелі білого кольору в зоні спальні, тоді як в зоні приготування їжі, ванної та туалету може бути задіяний чорний тон або відтінок темного дерева.

Прийом чорно-білого контрасту в оформленні санітарної зони

Білий колір – інструмент для зміни оптичного сприйняття простору – світлі стіни і стелі здаються вище, приміщення більш просторим. «Холод» домінуючого білого кольору може бути пом’якшений вкрапленнями нейтральних і пастельних тонів. Відчуття глибини можна посилити за допомогою дзеркал.

Зона відпочинку у білій колірній домінанті розташована на майданчику з великими вікнами, забезпечена системою спрямованого штучного освітлення. Тут «грають» на стильовому контрасті низький журнальний столик з дощок, на якому встановлені тендітні декоративні скляні вази і телевізійна панель в рамці з металевих труб.

«Горищний» стиль не означає відмова від зручностей цивілізації – сучасної побутової техніки – варильної панелі, системи витяжки, духовки, холодильника і т. д.

Велика кількість відтінків білого в інтер’єрі (обробці приміщення, оббивці меблів, текстилі і аксесуарах) не суперечать стилістиці лофту, який набуває нового звучання – більш ніжне і романтичне, а світле дерев’яне покриття підлоги в зонах відпочинку або робочого куточка додає приміщенню теплоту і комфорт.

Теги: Дизайн-проект, Ідеї облаштування, Кольори в інтер’єрі