Тепла водяна підлога розрахунок. Калькулятор розрахунку довжини контуру водяної теплої підлоги

Підігрів поверхні підлоги – це один з найбільш ефективних і рентабельних способів опалення приміщень. Якщо судити з позицій експлуатаційних витрат, то водяний «тепла підлога» виглядає краще, особливо в тому випадку, якщо в будинку вже є система водяного опалення. Тому, незважаючи на досить високу складність монтажу і налагодження водяного підігріву, часто вибирають саме його.

Калькулятор розрахунку довжини контуру водяної теплої підлоги

Робота над водяним «теплою підлогою» починається з його проектування і проведення розрахунків. І одним з найважливіших параметрів стане довжина труб в прокладається контурі. Справа тут не тільки, та й не стільки у витратах на матеріал – важливо домогтися того, щоб довжина контуру не перевищувала допустимих максимальних значень, інакше працездатність і ефективність системи – не гарантується. Допомогти з необхідними обчисленнями зможе калькулятор розрахунку довжини контуру водяної теплої підлоги, розміщений нижче.

Кілька необхідних роз’яснень по роботі з калькулятором-наведені під ним.

Калькулятор розрахунку довжини контуру водяної теплої підлоги

Пояснення по проведенню розрахунків довжини контуру

Існує чимало схем укладання труб контурів водяного «теплої підлоги». Одним з основних параметрів є крок укладання, тобто відстань між сусідніми паралельними петлями, як показано на ілюстрації.

Ціни на теплу підлогу

Тепла підлога

Ілюстрація наочно показує, що таке крок укладання.

Очевидно, що чим менше крок, тим більше буде тепловіддача від укладеного контуру. Але одночасно з цим буде рости і довжина труби, необхідна для реалізації такої схеми.

Зазвичай крок вибирається від 100 мм (в тому випадку, якщо «тепла підлога» стає основним джерелом обігріву приміщень) до 300 мм (якщо він буде лише «помічником» головній системі опалення). Менше 100 мм зробити крок практично неможливо з технологічних міркувань (труба на малому радіусі вигину може переломитися), а понад 300 – неминуче з’явиться ефект «зебри», тобто чергування теплих і холодних смуг на поверхні підлоги.

Калькулятор допоможе визначити довжину контуру при обраному кроці укладання для конкретної площі ділянки, на якому буде проводитися монтаж. При цьому враховується ще один прихований коефіцієнт-на вигин труб.

У тому випадку, якщо довжина контуру з трубою діаметром 16 мм перевищує 70÷80 мм, а діаметром 20 мм – 100 ÷ 120 м, доведеться або збільшувати крок укладання, або ділити ділянку на два (або більше) контуру приблизно однакової довжини. В іншому випадку не виключений ефект» закритої петлі”, при якому циркуляційний насос просто не в силах буде подолати гідравлічний опір труб, і рух теплоносія по ним припиниться.

Нерідко при складанні монтажних схем використовують нерівномірний крок укладання, наприклад, ущільнюючи його до холодних стін або розріджуючи на ділянках, що не вимагають сильного підігріву. В цьому випадку доведеться провести розрахунок для кожної ділянки з певним кроком укладання окремо, а потім – підсумувати результат.

Кінцевий результат видається в метрах. Важливо: він не враховує ділянки контуру до з’єднання з колектором, якщо останній розташований на деякій відстані від обігрівається площі.

Система водяного «теплої підлоги»

Складність монтажу і висока вартість початкових вкладень повинні окупитися простотою в експлуатації і економічністю роботи подібної системи. Як виконується розрахунок і монтаж водяного «теплої підлоги» — в спеціальній публікації нашого порталу.

Розрахунок водяної теплої підлоги під ламінат. Укладання ламінату

Як бачите, монтаж теплого водяного статі вимагає певних навичок, знань в області сантехнічних робіт. Нерідко господарі запрошують фахівців цієї області

Після того, як труби опалення надійно і якісно заховані в стягуванні, можна приступити до наступного важливого етапу — укладання ламінату на теплу водяну підлогу. Ця процедура не настільки складна, на відміну від монтажу системи опалення, з нею легко можна впоратися самостійно

Для цього необхідно дотримуватися наступних рекомендацій і послідовності:

 • насамперед необхідно створити потрібний клімат в приміщенні, включити систему опалення і прогріти на максимумі протягом 3 днів. Відключити обігрів і кілька днів дати встановитися правильному мікроклімату.
 • наступним етапом ламінат повинен адаптуватися до клімату приміщення. Його потрібно занести в будинок за 3 дні до моменту укладання, розпакувати і дати можливість адаптуватися.
 • тим часом можна укласти підкладку під ламінат.
 • після закінчення потрібного часу на підкладку починають укладати ламінат. Рухаючись від стіни, його починають з’єднувати за допомогою замкових з’єднань, при необхідності — відрізають потрібну довжину планок.

Важливо! всі роботи з розпилювання планок потрібно проводити в окремому приміщенні, неприпустимо потрапляння пилу під підлогове покриття.

 • враховуйте, що при укладанні підлогового покриття необхідно залишати зазор біля стіни. Це дасть можливість рухатися ламінату при розширенні, адже це-природний і неминучий процес. При укладанні першого ряду покриття між планкою і стіною вставляються клини потрібного розміру, які відповідають рекомендованому зазору.

Важливо! фахівці радять залишати зазор розміром 1-1, 5 сантиметра, в залежності від товщини майбутнього плінтуса. Плінтус згодом повинен перекрити собою зазор.

 • після укладання покриття на всю поверхню підлоги можна почати монтаж плінтусів.

На даному етапі процес монтажу теплої підлоги можна вважати закінченим. Якщо роботи зроблені якісно і згідно з усіма рекомендаціями, система опалення повинна працювати справно. Справа стоїть за малим — досить грамотно експлуатувати ламінат і систему опалення, з урахуванням використовуваного на ній покриття.

якщо розрахунок теплого водяного статі онлайн в поточний момент часу недоступний користувачеві, він може приступити до обчислень самостійно. Для цього йому буде потрібно кілька годин вільного часу і базові знання в сфері теплотехніки. Перед тим як розрахувати довжину труби для теплої підлоги, власнику нерухомості належить накидати схематичний план приміщення, витримавши при цьому його масштаб і зазначивши на схемі особливості планування будинку.

далі проводиться розрахунок кроку труб. Він полягає в тому, щоб визначити відстань, на якому труби будуть розташовані в стягуванні. При обчисленнях повинен бути знайдений оптимальний показник, при якому труби будуть рівномірно прогрівати підлогу і не піддаватися проблемам, пов’язаним з поганою циркуляцією теплоносія.

Оптимальним значенням є такий показник, при якому підлога в кімнаті не має холодних ділянок і досягає температури, що не перевищує 30 градусів за цельсієм.

третій етап розрахунків полягає у визначенні гідравлічного опору. Даний показник дуже важливий, адже при великій довжині контуру, гідравлічний опір буде рости, і позначатися на продуктивності системи опалення. Рекомендованим значенням є використання одного контуру для обігріву 20 квадратів площі, при цьому загальна довжина труб в даній системі не повинна перевищувати 80 метрів. Щоб врівноважити гідравлічний опір, що виникає при опаленні великих площ, загальну довжину труб рекомендують розділяти на кілька невеликих контурів.

Також має сенс використовувати регулювальні колектори. Кожен автономний контур, приєднаний до колектора повинен мати приблизно однакове гідравлічний опір. В іншому випадку система буде піддаватися гідроударів і ризиків порушення цілісності труб.

Виробляючи розрахунок труби для теплої підлоги, необхідно також враховувати і інші особливості, а саме звертати увагу на основні місця тепловтрат будівлі:

 • вікна;
 • двері;
 • балкони;
 • зовнішні стіни та ін.

Уздовж цих ділянок розміщення труб опалення особливо важливо, тому при складанні схеми необхідно враховувати їх розташування.

Скільки метрів труби на квадратний метр теплої підлоги. Вибір труб за матеріалом

Для теплого водяного статі можна використовувати труби, виготовлені з наступних видів матеріалів:

 • поліпропілену або зшитого поліетилену. Пластикові труби не відрізняються великою гнучкістю, необхідною для прокладки підлоги, і достатнім рівнем тепловіддачі, тому використовуються виключно при обмеженому бюджеті;

Пластикові труби для підлоги з підігрівом

 • металопластика.Металопластикова труба виготовлена з міцного пластику. Із зовнішнього боку труба армована алюмінієм, що призводить до підвищення тепловіддачі. Труба з металопластику коштує трохи більше, ніж пластикова. Відмінною рисою є підвищений коефіцієнт тепловіддачі, що сприяє більш широкому застосуванню;

Основні шари труби з металопластику

 • міді. Мідні труби мають найвищу теплопровідність, але разом з тим вони досить погано гнуться і коштують відносно дорого;

Металеві труби для підлоги

 • гофровані нержавіючі труби. Найсучасніший і оптимальний матеріал для теплої підлоги. Гофровані труби коштують трохи дорожче металопластикових, але відрізняються високим рівнем теплопровідності.

Труба-гофра з нержавіючої сталі

Оскільки основними критеріями при виборі труб є гнучкість і коефіцієнт тепловіддачі, що впливає на кількість потрібних матеріалів, то фахівці рекомендують купувати металопластикові або гофровані труби.

Як розрахувати трубу на теплу підлогу? для визначення необхідної довжини труб можна скористатися одним з таких способів:

 • провести підрахунок за формулою;
 • визначити довжину трубопроводу за схемою;
 • використовувати онлайн калькулятор або спеціалізовану програму.

Калькулятор теплої підлоги valtec. Розрахунки та програмне забезпечення з інженерної сантехніки valtec

Розрахунки гідравлічних і теплових параметрів інженерних систем – дуже відповідальна робота. Будь-яка з допущених при її виконанні помилок може обернутися нездатністю обладнання забезпечити комфортне користування і необхідністю в капітальній переробці системи. При цьому часи масового застосування типових проектів залишилися в минулому, і проектувальнику кожен раз доводиться мати справу з вирішенням унікального завдання. Фахівцями valtec розробляються засоби, що дозволяють уникнути трудомістких розрахунків інженерних систем вручну або максимально полегшити їх проведення.

valtec.prg.3.1.3. Програма для теплотехнічних і гідравлічних розрахунків

Програма valtec.prg знаходиться у відкритому доступі і дає можливість розрахувати водяне радіаторне, підлогове і настінне опалення, визначити теплопотребность приміщень, необхідні витрати холодної, гарячої води, обсяг каналізаційних стоків, отримати гідравлічні розрахунки внутрішніх мереж тепло – і водопостачання об’єкта. Крім того, в розпорядженні користувача – зручно скомпонована добірка довідкових матеріалів. Завдяки зрозумілому інтерфейсу освоїти програму можна, і не володіючи кваліфікацією інженера-проектувальника. Програма відповідає вимогам російських нормативних документів, що регулюють проектування і монтаж інженерних систем ().

  відмінність версії 3.1.3 від версії 3.1.2:

 • доданий модуль розрахунку пропускної здатності труб;
 • внесені поправки в модуль розрахунку потреби води по снип-передбачена можливість продовження розрахунку при ймовірності більше одиниці – недостатня кількість приладів);
 • розширено довідкову таблицю “труби»;
 • оновлено “керівництво користувача”.

valtec c.o. 3.8. Програма для проектування систем опалення

Valtec c. O.-розрахунково-графічна програма для проектування систем радіаторного і підлогового опалення з використанням обладнання valtec, розроблена польською компанією sankom sp. Z o. O. На базі новітньої версії програми audytor c. O.-3.8. Продукт дозволяє конструювати і регулювати системи опалення, виробляти повний комплекс гідравлічних і теплових розрахунків. Програма сертифікована на відповідність чинним будівельним нормативам рф і вимогам системи добровільної сертифікації нп ” авок» (

valtec h 2 o 1.6. Програма для проектування систем водопостачання

Valtec h2o-програма для проектування систем холодного і гарячого водопостачання з використанням інженерної сантехніки valtec, розроблена польською компанією sankom sp. Z o. O. На базі розрахунково-графічної програми audytor h2o 1.6. Дозволяє виконати повний розрахунок і конструювання гідравлічно збалансованої системи водопостачання. Програма відповідає вимогам системи добровільної сертифікації нп «авок» і снип 2.04.01-85* «внутрішній водопровід і каналізація будівель» (

калькулятор розрахунку балансування клапана

підбір поверхових розподільних вузлів для систем водяного опалення

онлайн-калькулятор компенсації теплових подовжень пп-труб

Зміна довжини труб залежно від температури їх нагріву (лінійне теплове розширення) – явище, яке в обов’язковому порядку слід враховувати при проектуванні трубопроводів інженерних систем. Проектуючи трубопровід з поліпропіленових труб, скористайтеся нашим онлайн-калькулятором.

Приклад розрахунку налаштувань опалювального модуля квартирних станцій

vhm-t serviсe. Програма для роботи з лічильниками тепла valtec

  Програма vhm-t serviсe призначена для роботи з лічильниками тепла valtec vhm – t в частині:

 • читання поточних показань і характеристик лічильника;
 • роботи з денними, місячними і річними архівами;
 • формування відомостей обліку споживання теплової енергії;
 • налаштування дати, часу та автоматичного переходу на літній / зимовий час (якщо необхідно);
 • налаштування лічильника для роботи в автоматизованих системах обліку даних.

Вимоги до програмного забезпечення робочого комп’ютера

 • операційна система windows xp service pack 3 (32/64 біт) або вище;
 • розповсюджувані пакети visual c++ для visual studio 2013 (доступне безкоштовне завантаження з сайту microsoft.com). Як правило, зазначені пакети вже присутні у версіях windows 7 і вище з актуальними оновленнями.

Взаємодія робочого комп’ютера з лічильником тепла здійснюється через оптоелектронний датчик з встановленими в системі відповідними драйверами.

Налагодження комунікації програми з лічильником

 1. підключити оптоелектронний датчик до комп’ютера.
 2. на передній панелі лічильника тепла затиснути кнопку і утримувати (близько 8 секунд) до появи в правому нижньому кутку екрану символу «=».
 3. піднести оптоелектронний датчик до оптоприймача лічильника на передній панелі.
 4. дати команду установки зв’язку в програмі.

Завантажити драйвер для оптоелектронного датчика – windows xp/server 2003 / vista/7/8/8.1 (v6.7)

Для активізації програми треба повторно пройти реєстрацію. Ключ активації надсилається на електронну адресу користувача протягом 1 -2 днів.

Відео 5 розрахунок контуру теплої підлоги