З давніх часів на сході особливе значення надавалося гігієнічних процедур. Це зумовило специфічний підхід до оформлення тих приміщень, де проводяться відповідні заходи. Очищення тіла перетворилося у свого роду ритуал, який породив масу традицій.

Країнами, на чиї національні традиції оформлення спирається сучасний східний дизайн, стали:

 • Японія;
 • Китай;
 • Єгипет;
 • Індія.

Основні тенденції та прояви східного стилю у ванній

Таємничість і незвичність приміщення, отриманого в результаті застосування дизайнерських рішень, робить східний стиль оформлення привабливим для багатьох. Краса кожного окремого елемента такої ванної приковує погляд і змушує милуватися собою. Дрібні деталі оформлення можуть стати творами мистецтва і центральним елементом кімнати.

Головне в цьому напрямку – це правильно організувати простір. Додати екзотичності можна за допомогою східних орнаментів, які можуть прикрашати не тільки стіни, але й стелю, підлогу, а також предмети сантехніки.

Щоб створити у ванній бажану атмосферу достатньо використовувати лише деякі стилістичні елементи. Найчастіше цього достатньо для додання інтер’єру бажаного настрою.

Східного стилю відповідають теплі відтінки. Краще вибирати природні кольори, які найкращим чином підкреслять природність оформлення. Їх насиченість буде залежати від побажань замовника, але кілька яскравих плям додадуть ванній кімнаті свіжості та енергійності. Це можуть бути соковиті відтінки червоного або зеленого.

Китайський стиль у ванній

Основною рисою китайської ванної кімнати буде поєднання в інтер’єрі минималистическиих дизайнерських рішень. Найпростіше – це використовувати в оформленні зображення китайських драконів. Крім того тут актуальними будуть закони фен-шуй. Відтінки червоного створять лаконічний і строгий образ приміщення. Для цього краще поєднувати їх з відтінками золотого, зеленого, блакитного, жовтого. Крім того класичне поєднання чорного і білого буде гармонійно виглядати в такій ванні.

Перевагою ванної в китайському стилі стануть великі вікна. При їх відсутності слід подбати про яскравості штучного освітлення. Кращими матеріалами для такого стилю вважаються всі види кераміки, скло і дерево.

Сантехніка подібного інтер’єру відрізняється простотою форм. При цьому необхідно вибирати великі вироби. Якщо розміри приміщення дозволять, то ванну необхідно встановити на височину посередині кімнати. У кутах такий кімнату розміщуються декоративні та функціональні елементи декорування: ширми, системи зберігання, корзини для білизни та інше.

Єгипетський стиль в ванній

Єгипетського стилю в інтер’єрі характерна розкіш і велич. Ванна кімната в такому стилі буде виглядати дещо екзотично. Основні кольори оформлення це:

 • жовтий;
 • пісочний;
 • золотий;
 • коричневий.

У колірних рішеннях можна відзначити схожість з пустелею, що властиво країні походження подібних інтер’єрів.

Серед архітектурних елементів, які допоможуть зберегти загальну спрямованість, можна виділити:

 • колони;
 • бордюри;
 • арки.

Форма цих споруд найчастіше представлена сувоєм папірусу. Популярними також є зображення котів, які можуть наноситися на сантехніку, меблі та будь-які інші поверхні. Для повного занурення в культуру Стародавнього Єгипту ніжки меблів виготовляються у формі лап, а в якості елементів декору використовуються статуетки міфологічних персонажів. Тростинний стебло в якості основи для виготовлення світильників буде дуже актуальним.

Японський стиль у ванній кімнаті

Поєднання простоти і оригінальності в інтер’єрі, оформленому в японському стилі, вражає уяву. Елегантність приміщення, в якому немає нічого зайвого, створюється простими формами. При цьому всі предмети обстановки гранично функціональні.

Якщо простору ванної кімнати достатньо, то традиційна дерев’яна офуро може зайняти гідне місце в інтер’єрі. Ця ванна з дерева ханоки стане головною визначною пам’яткою не тільки ванної кімнати, але і всієї квартири.

Великі кімнати в японському стилі прийнято ділити на зони. За їх функціональним призначенням можна виділити:

 • душову;
 • зони для ванни;
 • зону для переодягання.

Якщо хочеться витримати стиль до дрібниць, то використання седзі – японських перегородок з функцією раздвигания – стане необхідним.

Спокійні відтінки, використовувані в оформленні ванної, допоможуть створити розслаблюючу атмосферу. Після важкого робочого дня тепла вода і заспокійлива обстановка допоможуть привести себе в рівновагу.

За допомогою керамічної плитки найпростіше досягти очікуваного ефекту. Сучасне виробництво дозволяє створювати за допомогою декоративної фактури поверхні відчуття використання для облицювання стін натурального бамбука, соломи або дерева.

Панно на стінах з видами різних визначних місць або просто національних орнаментів теж здатні підтримати загальний настрій інтер’єру. Наприклад, це можуть бути японські ієрогліфи.

Вхід у ванну кімнату в японському стилі також можна оформити за допомогою розсувних седзі. При цьому досить лише дотримати загальну форму, досягаючи при цьому максимальної ізоляції.

Освітлення має бути м’яким і розсіяним. Як плафонів краще використовувати прості форми: сфери, куби та інше. Для оформлення світильників підійде дерево і бамбук.

Самобутність східного стилю здатна привнести в інтер’єр ванної нових відтінків. При цьому функціональність приміщення і його практичність не постраждають. Головним при виборі деталей оформлення повинні стати бажання і смаки всіх мешканців квартири.

Теги: Ванна кімната, Стилі інтер’єру