Американський стиль – певна різновид колоніального, з часом став самостійним. Основу даного напрямку сформувала витончена англійська класика, але творчо переосмисливши цю концепцію дизайну, американський стиль еволюціонував у бік універсальності. Це насамперед, стримане, затишне і цілком нейтральне обрамлення житлового інтер’єру. Давайте більш детально розглянемо основні компоненти дизайну.

Американська класика в інтер’єрі: традиційна колірна гамма

За традицією для американської класики характерні теплі, природні тони: бежевий, теракотовий, ніжно-блакитний, різні відтінки зеленого, коричневого. Але не виключені і більш сміливі кольори, наприклад, бордовий або білий. Для спалень в такому стилі часто вибирають відтінки блакитного або рожевого.

Орнаменти для декору квартири частіше рослинні, і застосовуються вони локально. Так, приміром, це може бути текстиль або шпалери з фактурним малюнком.

Типові метали для декоративних складових американського дизайну – золото, срібло, бронза, ковані деталі.

Інтер’єр американського будинку: особливості планування

Відмінна риса американських будинків – прагнення розсунути межі простору, відмовившись від зайвих перегородок. Зазвичай зонування простору тематичне. Як правило, найчастіше поєднується вітальня з кухнею та їдальні, або вітальня з холом. Популярні прийоми – зміна текстури підлоги (наприклад, з плитки на дерево) або зниження його рівня.

Кухню від вітальні або їдальні відгороджують барною стійкою. Черговий варіант планування кухні – острівна, коли обробний стіл та все необхідне для приготування їжі розташовані по центру.

Меблі в американських інтер’єрах

Стиль американська класика припускає функціональну, масивну і стійку меблі. У такому інтер’єрі вітаються штучно постарені акценти або антикварні предмети.

Американці цінують вироби з натурального дерева. У домашній обстановці часто використовують накладний декор. Їм оформляють карнизи, арки, віконні наличники, ніші, стелі. Нерідко зустрічається колоритний накладної портал.

Для підлогових покриттів, як правило, вибирають паркетну дошку світлої деревини або в темних відтінках коричневого з яскраво вираженою текстурою дерева. На підлогах переважно однотонні широкі килими, хоча зустрічаються і більш контрастні варіанти – килими з етнічним орнаментом.

Американський стиль в інтер’єрі спальні

Типова обстановка американської спальні стримана, не багата декором, але при цьому затишна. Меблі масивна, стійка, її небагато: комфортна широка ліжко, комод, приліжкові тумбочки, шафа і туалетний столик. Якщо місця достатньо, можна обладнати і гардеробну.

Колірна палітра спальні спокійна і ґрунтується на контрасті темного або червоного дерева і світлої обробки. Кожен предмет декору повинен бути в своєму куточку і органічно доповнювати, але не перевантажувати простір.

Американська кухня: характерні риси облаштування

 • централізована відкрите планування;
 • великий острів;
 • розміщення раковини біля вікна;
 • дерев’яні меблі та оздоблення;
 • добротні масивні стільниці;
 • фасади з фільонками;
 • кількість місць зберігання;
 • функціональне зонування;
 • містка обідня зона;
 • нейтральна гама кольорів і відтінків;
 • дрібна або плитка мозаїка «кабанчик» у фартуху;
 • багато текстилю;
 • новітня побутова техніка;
 • функціональне освітлення зон, класичні світильники, бра;
 • столик для сніданку;
 • кам’яні або керамічні мийки.

Сучасні американські інтер’єри: декор та аксесуари

Американська класика неможлива без фотографій в рамках, різної патріотичної символіки, сімейних реліквій, кубків, дипломів та інших нагород. Вони групками розставлені у вітальні на етажерках, роялі, камінної або книжковій полиці, а в спальні — лаконічно розвішені навколо ліжка або дзеркала, стоять на прікроватних тумбочках і полицях.

Американський дизайн інтер’єру: найстильніші лайфхаки, які легко реалізувати в нашому середовищі

Команда remontbp.com зібрала кращі ідеї американських проектів для органічного рішення російських завдань дизайну.

Оригінальна альтернатива телевізору – проектор. У цьому американському інтер’єрі замість ТБ над каміном повісили мобільний проектор. Декораторський тонкий гумор витає в просторі і піднімає настрій оточуючим.

Мікс технологій та природи. З одного боку, технологічність інтер’єрів не перестає дивувати, з іншого – еко-дизайн не здає позицій у списку трендів. Але зовсім не обов’язково ним сперечатися один з одним: для зонування в цьому американському будинку поставили полімерні перегородки з вкрапленнями цих гілок, подружив таким чином технології з природою.


Індивідуальні раковини. В американському дизайні на чолі не тільки естетична, але і практична індивідуальність. Яскравий тому приклад – встановлення двох раковин у ванній, оснащені підвісними дзеркалами. Таким чином дві людини без проблем одночасно можуть приводити себе в порядок.

Меблі-трансформер в традиційному інтер’єрі. Сьогодні навряд чи когось здивуєш мобільного стіною або підйомної ліжком в сучасному інтер’єрі, але технології можуть непогано вписатися і в історичну концепцію дизайну. У цій компактній кімнаті-студії з багатим минулим частково відновили обстановку, а відкидну ліжко гармонійно вписали в єдиний простір і спальні, вітальні, заховавши її за благородним дерев’яним фасадом.

Оригінальні рішення в колірному оформленні. Розбавити нейтральну обстановку колірними контрастами – досить популярний хід, але яскраві акценти можуть бути і в самих непередбачуваних місцях. Так, в інтер’єрі цієї спальні висувні ящики спального ложі пофарбовані в різні контрастні кольори.

Системи зберігання біля радіатора. Система опалення під підвіконням може бути не тільки ідеально прихована, але і доповнено. Полки по обидві сторони маскуючого фартуха господарі використовували в якості книжкових полиць для зберігання декоративних предметів.

Душ з відкидною лавою. Сьогодні багато мешканців квартир з практичної точки зору замість ванни встановлюють душові кабіни. Для більшого комфорту в цьому санвузлі передбачена ще й відкидна лавка, яка буде доречна навіть в самій маленькій душовій кабіні.

Універсальність американського стилю полягає не тільки в особливостях планування, обробки і вибору меблів, але ще і в тому, що він досить популярний у багатьох країнах. По суті, американський напрям дизайну – це свого роду певний стиль життя: практичний, стабільний, респектабельний.

Теги: Ідеї облаштування