Звичайно, море і небо – це перше що приходить на думку, коли дивишся на блакитний інтер’єр. Цей колір відноситься до холодної гамі та ідеально підходить любителям свободи і легкості, він сприяє тверезості розуму, не позбавленого романтики.

Щоб інтер’єр став легким і повітряним, використовуйте блакитні кольори

Блакитний і білий

Союз блакитного кольору і білого найчастіше зустрічається у ванних кімнатах, і це не дивно, адже саме блакитний уособлює собою воду, а де, як не у ванній ми найбільше стикаємося з водою.

Але справедливості заради варто відзначити, що в інтер’єрах інших кімнат поєднання білого і блакитного виглядає також доречно і навіть благородно. А деяким приміщень прямо таки рекомендується використовувати тандем цих квітів. І ось чому. Біло-блакитне поєднання створить повітряну атмосферу, що сприяє хорошому і повноцінному відпочинку. Ідеальним варіантом цей союз вважається для кімнат, які мають маленькі вікна, таким чином, білий і блакитний кольори додадуть світла і навіть свіжого повітря. Але для того, щоб ефект від цього поєднання кольорів не загубився, не додавайте в інтер’єр ніяких яскравих акцентів. Максимум, що можна собі дозволити – це кілька м’яких пастельних тонів: бежевий, світло-карамельний, ванільний або блідо-рожевий.

Стосовно біло-блакитних інтер’єрів варто врахувати, що вони втрачаються не тільки від додавання яскравого кольору на стінах або меблів, але і від насичених тонів підлоги. Ніщо не повинно відволікати увагу від світло-блакитних мотивів, інакше пропаде все враження від кольору, а потрібного ефекту освітлення і розширення простору не вийде. Дизайнери висловили свою думку щодо деяких підлогових покриттів для біло-блакитних інтер’єрів: ламінат темних відтінків створить важке враження, руде дерево внесе грубість, а натуральний дуб зеленуватого кольору порушить баланс. Отже, яке ж покриття для підлоги буде найкращим в даному приміщенні? Думки професіоналів зійшлися на медово-золотистий деревному покритті. Воно добре тим, що однаково виграшно виглядає в класичному інтер’єрі, і в сучасному. Виходячи з того, що білий – нейтральний колір, а блакитний – холодний, медово-золотистий підлогу додасть трохи тепла в кімнату, не позбавляючи її при цьому свіжості.

Щоб злегка утеплити блакитний інтер’єр, підлогу можна зробити медово-золотистий

Але якщо немає завдання, навіть трохи утеплювати біло-блакитний інтер’єр, можна вибрати для підлогового покриття білений дуб. Він ідеально вписується і при цьому не зазіхає на прохолодну атмосферу приміщення.

 • Білений дуб для блакитного інтер’єру

  Це підкреслить вишуканість кімнати, не посягаючи на свіжість

 • Щоб не втрачалося відчуття легкості блакитного інтер’єру…

  Підлогу можна зробити з біленого дуба, який не буде до того ж відволікати на себе увагу

ПредыдущийСледующий
12

Блакитно-сірий

Тим, хто хоче зробити свій інтер’єр не дуже холодним, а, скажімо, помірно прохолодним, підійде блакитно-сірий фон. Сірий відноситься до нейтральним кольорам, тому таке оформлення виглядає більш м’яко. У поєднанні з білими елементами, створюється враження, що кімната наповнена сніговими пластівцями. Але тут не буде холодно, навпаки, в такому інтер’єрі бесіди будуть проходити легко і невимушено.

Щоб інтер’єр був м’яко прохолодним, використовуйте сіро-блакитний колір

Поєднання блакитного і червоного — лід і полум’я

Багато хто навіть досвідчені дизайнери не наважуються працювати з поєднанням червоного і блакитного, їх явний антагонізм, якщо неправильно його використовувати, може порушити всю конструкцію дизайну. Але, як відомо, протилежності притягуються, так і лід і полум’я (блакитний і червоний) можуть створити чудовий інтер’єр.

Отже, перша проблема, яку необхідно вирішити, це температурний дисбаланс. Але жар червоного кольору і холод блакитного можна примирити, використовуючи, наприклад, прийом лідера і акценту. Тобто один з кольорів зробити основним, а другим його просто доповнити. Кому яку роль віддати, залежить від температурного переваги для кімнати. Тобто якщо хочеться зробити кімнату прохолодною, то основним кольором блакитний, червоний може бути в ролі смужки на меблях або шпалерах, але не на всіх стінах, а лише в деяких місцях. Або хай красною буде скатертину, постільна білизна, сидіння на стільцях і так далі. Отже, ми отримаємо м’яку, розслаблюючу прохолоду від блакитного, але за рахунок червоних акцентів будемо трохи зігрітися. Є навіть такий прийом, як один-два предмети меблів повністю зробити в червоному кольорі – такий собі куточок-оазис.

До речі, не варто при поєднанні з блакитним зупинятися тільки на одному червоному кольорі, можна пограти з його відтінками, це сприятиме усуненню колірної дисгармонії. Тоді як для синього краще брати тільки червоний колір. Але якщо ви хочете використовувати блакитний колір для фону кімнати, то для нього можуть підійти такі відтінки як: малиновий, теракотовий, червоний, малина з вершками або кораловий.

 • Нотка червоного кольору зробить інтер’єр не таким холодним

  Щоб досягти правильного результату, необхідно правильно розставити акценти

 • Блакитний інтер’єр не обов’язково поєднувати з червоним

  Для нього прийнятні і інші відтінки, наприклад, малиновий

 • Червоний акцент зробить атмосферу більш теплою і гостинною

 • Для вирішення теплового дисбалансу, виберіть який колір буде основним, а який – доповнюючим

  Потім потрібно лише грамотно розподілити ролі

ПредыдущийСледующий
1234

Блакитний і зелений кольори

Зелений колір дуже близький блакитного, в кольоровій палітрі вони знаходяться порівняно недалеко один від одного. Тому їх часто можна побачити в одному інтер’єрі. Наприклад, такий союз хороший для дитячих кімнат, спалень або просторих вітальнях. Чим же обумовлена така популярність цього поєднання? Справа в тому, що блакитний колір зелений цілком і повністю уособлюють матінку-природу, тому облаштовуючи інтер’єр в цих кольорах, найбільш вдалим варіантом буде використання їх природних відтінків. Тобто небесно-блакитні мотиви і фруктові зелені. Якщо насичений блакитний, доповнити його краще глибоким фісташковим. Для світло-синіх інтер’єрів краще буде нейтральність кольору ківі, який хоч і насичений, але не створить ні холодної, ні теплої атмосфери.

Універсальність фруктових відтінків зеленого в поєднанні з блакитним дозволяє використовувати їх абсолютно в будь-якій кімнаті. При цьому в такому варіанті можна брати як світлі відтінки блакитного, так і темні, вони однаково гармонійні з фруктовими зеленими тонами.

 • Якщо за вікном “тропіки”, внести цю атмосферу в інтер’єр допоможе поєднання блакитного і зеленого

 • Щоб кімната стала затишною і комфортною…

  До прохолоді блакитного кольору додайте м’якість зеленого

 • Блакитний і зелений можуть виступати в якості розділяє контарста

  Це свого роду зонування «природного» походження

 • Якщо додати до блакитного інтер’єру ніжний зелений відтінок…

  То атмосфера відразу наповниться природних чарівністю

 • Щоб поєднання зеленого і блакитного створило потрібну атмосферу

  Також можна пограти з їх відтінками і розташуванням

 • Трохи зелені прикрасить будь-який інтер’єр, особливо нейтрально прохолодний

  Це внесе деяку різноманітність і м’якість

 • Зелені тони ідеально доповнять блакитний інтер’єр…

  Якщо ви хочете зробити кімнату в дусі природи

ПредыдущийСледующий
1234567

Блакитний в поєднанні з жовтим і оранжевим кольорами

Жовті або помаранчеві нотки в блакитному інтер’єрі символізують пробудження природи від сну, її ніжні весняні мотиви. Інтер’єр виходить такий природний, що перебуваючи в ньому відчуваєш себе немов на лоні природи.

Якщо вибрати поєднання блакитного і жовтого, то кімната придбає атмосферу ранньої весни

Життєрадісний настрій і величезний заряд енергії, саме це обіцяє вам таке поєднання кольорів в інтер’єрі. Підходить цей союз для будь-якої кімнати, навіть для коридору, комори або лоджії. Все залежить від подачі і правильного використання пропорцій, а також грамотно розставлених акцентів. Але що найцікавіше в такому поєднанні, так це те, що можна брати абсолютно різні відтінки як блакитного, так і жовтого (оранжевого) і загальна картина від цього нітрохи не постраждає, навпаки, буде виглядати весело і цікаво. Наприклад, якщо кімната витримана у світло-блакитному кольорі, можливо, з додаванням білого, то вигнати з цієї кімнати нудьгу допоможе один-два жовтих акцентах. Це вже створить певну динамічність.

Враховуючи холод, який приносить із собою блакитний колір, багато хто воліє використовувати жовтий і помаранчевий, щоб пом’якшити атмосферу і наповнити її теплом сонця, при цьому таке поєднання не віднімає у кімнати свіжості і візуального розширення простору, які дає блакитний колір. До речі, дизайнери радять використовувати тут жовтий і помаранчевий кольори в яскравих проявах.

Отже, блакитний добре поєднується як з близькими по палітрі квітами, так і антагоністами (червоним). Якщо правильно використовувати прийоми акцентування, то інтер’єр з будь-яким з цих поєднань буде затишним і цікавим.

Теги: Синій колір, Поєднання кольору