Серед численних засобів, призначених для фарбування стін особливе місце займає водоемульсійна фарба, технічні характеристики якої забезпечують надійне, красиве і безпечне покриття поверхні. Існує три основних види водоемульсійних фарб:

  • полівінілхлоридні;
  • латексні;
  • акрилові.

Перший вид застосовується для фарбування сухих приміщень, останні два – в приміщеннях підвищеної вологості. Фарбування стін водоемульсійною фарбою сприяє створенню нешкідливою міцної плівки, яка пропускає повітря і водяна пара, тобто, стіна «дихає». Більш детально про склад та переваги даного матеріалу читайте тут.

Правильна фарбування стін водоемульсійною фарбою

Поверхню стіни, яка буде покриватися водоемульсійною фарбою, повинна бути ретельно підготовлена і прогрунтована. Вона повинна бути ідеально рівною, не мати вм’ятин і подряпин, так як після фарбування стіни, особливо глянсовою фарбою, всі недоліки будуть особливо помітними.

Для фарбування стін водоемульсійною фарбою знадобиться наступний набір інструментів:

  • малярний валик зі змінними насадками;
  • флейцевая кисть;
  • відро для змішування;
  • лоток (ванночка) для фарби.

Бажано, щоб для фарбування була обрана тиксотропна водоемульсійна фарба, технічні характеристики якої забезпечують відсутність патьоків на стінах. Така фарба добре тримається на ворсистом валику і кисті, не капаючи з них. Перед тим, як переходити до роботи, слід перевірити якість кистей і валика, які повинні бути чистими, без залишків старої фарби. Нові кисті слід перевірити, потягнувши за ворс: він повинен міцно триматися. Якщо інструменти будуть неякісними, то і фарбування водоемульсійною фарбою не дасть потрібного результату: на стінах залишаться розводи, вилазила з кистей ворсини. Так як фарбування стін водоемульсійною фарбою має надати їм потрібний колір, то фарбу попередньо забарвлюють. Для цього куплену білу фарбу переливають у пластикове відро, додають води, якщо фарба надто густа, ретельно розмішують з допомогою насадки на дриль, додаючи вибраний барвний пігмент.

Водоемульсійна фарба може наноситися на стіни пензлем, валиком або фарборозпилювачем. У більшості випадків для фарбування використовують малярний валик з різними насадками, створюють фактурну поверхню. Фарбування стін ведеться зверху вниз, малярським валиком. Ширина вертикальної смуги повинна бути близько 0,5-0,7 метра. Кожна наступна смуга повинна трохи заходити на попередню, приблизно на 7-10 див. Рекомендується така водоемульсійна фарба, технічні характеристики якої показують хорошу покриваність.

Для отримання рівного пофарбованої поверхні стіну слід фарбувати швидко, так, щоб нова смуга не стикувалася з смугою уже висохлої фарби. За один захід валиком слід обробити площу близько одного квадратного метра. Для досягнення рівномірного кольору одну стіну слід фарбувати за один захід, без перерви. Для рівного якісного покриття слід наносити два шари фарби. Другий шар наноситься після того, як повністю висохне перший.