спочатку анекдот в тему:

вирішила парижанка пожити трохи в росії, подивитися на загадкових росіян. І поїхала до нас на рік. Через рік повертається в свою улюблену квартирку біля ейфелевої вежі, набирає ванну води, кидає пелюстки троянд, запалює свічки, знімає валянки з вушанкою, закурює біломор і каже:

— шарман …

Моя знайома таких слів не говорила, зате:

— ти уявляєш, тут взагалі таке!

Повторила, напевно, раз 300.

Наталя переїхала з росії (магнітогорськ) до мюнхена. Міста дуже схожі, практично близнюки. Обидва починаються на букву м. Далі починаються відмінності. Хоча для російської людини (хоч і з німецьким корінням), який прожив на уралі 35 років, будь-який інший уклад в дикість.

Не секрет, що кожен народ має специфічні звички. Деякі нічого не значать зовсім-просто так звикли. Але інші-характеризують народ на 100%.

І про одну таку звичку у німців я б хотів сьогодні вам розповісти.

Фото автора

Сказати, що німці педанти з великої літери — нічого не сказати. Це люди, які звели принцип “квадратиш, практиш, гут ” в абсолют. І російським людям, які звикли до нашого традиційного «роздовбайства» (в хорошому і не дуже сенсі) в немеччині м’яко сказати важкувато.

Хтось звикає і живе, хтось ні, збирає речі і повертається. Наталя переїхала 2 роки тому і період освоєння у неї в самому розпалі. Загалом, проживши рік в берліні, вона з чоловіком переїхала в невелике містечко на околиці мюнхена (приблизно як хімки в москві).

Вузька вуличка, невеликі будиночки, палісаднички, все пофарбовано, травичка зелена, кущики підстрижені і перед кожним будиночком, рівно в 10 сантиметрах!!! (не більше, не менше) забетонована маленька площадка розміром 40 * 40 см.

Два рази на тиждень на цьому майданчику з’являються сміттєві баки — господарі викидають сміття. Все упаковано в мішки, закрито кришкою, ніяких запахів-краса. В середині дня сміттєва машина проїжджає по вуличці і забирає вміст баків.

Фото автора

Але іноді буває так, що або господарі вдарили в бубон (німці це люблять) або ремонт затіяли… Загалом сміття в бак не впих.. Не запу… Не утрамбовується. Тому поруч з баком або прямо на ньому з’являються коробки з щільного гофро-картону.

Здогадалися що там?

Там лежить 1-2 або 5 євро. Це плата за» перестарання ” зі сміттям. Німці підраховують обсяг, вага і необхідну суму кладуть в конверт. Сміттяр забирає перевагу і деньки складає в скарбничку, яка є в кожній машині. І таке трапляється дуже часто.

Відчуваєте рівень комунізму?

По вулиці стоять бачки на яких лежать гроші!!!

Пройшов по місту зібрав на ламборджині!!!

Фото автора

Але це ще не все.

По всій видимості така думка (я про ламборджини) прийшла в голову не тільки мені. В один прекрасний день хтось конвертики по всій вулиці спи… «вилучив ” в акурат до приїзду сміттярів.

Всі місцеві німці — жителі обнесеної на сміттєві конверти вулиці відразу подумали на… І кожен вважав свої обов’язком прийти і сказати:

— я вас ні в чому не звинувачую, але це випадком не ви наш сміттєвий кеш вигребли?

Наталя з чоловіком втомилися від дзвінків у двері. А коли на порозі з’явився поліцейський, вони подумали, що їх зараз виведуть і посеред вулиці… І мало не закричали хором:

-ніхт шисн!

Поліцейський посміхнувся і сказав, що за день надійшло 49!!! заяв про крадіжку і … Злодюжку вже знайшли. Це були діти мігрантів-арабів (збирали собі на нову ламбу). Наші розплакалися і розповіли про свої переживання.

Що зробив поліцейський?

Він обійшов усіх заявників, розповів, хто це зробив і дав відповідь на заяву кожному жителю.

Кожному жителю вулиці!

Наступного дня місцеві визнали своїм обов’язком прийти, вибачитися і принесли на знак примирення хто пиріг, хто сосиски власного виготовлення, крафтове пиво, запрошення на схід майстрів місцевої ком’юніті. Наших завалили подарунками та компліментами. Все як один!

Автор