Багато господарі в обробці стін воліють використовувати фарбу, ніж шпалери. Найчастіше цей метод вибирають більш творчі особистості, адже проявивши фантазію, можна створити індивідуальний, ефектний, приголомшливий дизайн! Наскільки потрібно ретельно готувати стіни під фарбування, скільки разів перефарбовувати, яка оптимальна кількість шарів — про це і не тільки поговоримо детально.

Підготовка стін

Якщо говорити про ретельності підготовки стін під фарбування, насправді це не завжди важливо. Все залежить від конкретних завдань і вимог: має поверхню бути ідеально матовою, який відтінок передбачається, достатньо природного освітлення в приміщенні і т. д.

Яскравий приклад на фото: не були б тут стіни ідеальними, всі нерівності і дефекти як на долоню.

А де зовсім навпаки, сама стилістика кімнати диктує принцип декору — така собі легка недбалість і своєрідна помпезність, допускає менш суворі вимоги до оформлення поверхонь.

Вибір відтінку

Багато хто задається питанням: пробувати різні відтінки відразу на стіні або на папері, яку потім прикладати до стіни? Звичайно, можна використовувати другий спосіб, але все ж перший варіант буде більш розсудливим. Адже поверхню стіни для фарбування зовсім не те, що шматочок паперу. Тут різна вбираність, покривність і т. д. Тільки робіть свої тестові выкрасы в найменш популярні місця. Так, ви точно не помилитеся з майбутнім кольором стін.

У скільки шарів фарбувати?

Два шари — загальнопоширена і мінімально необхідна умова для фарбування поверхонь. Зазвичай одного разу не достатньо для якісного фарбування і отримання бажаного ефекту. Тому плануйте витрати фарби із запасом.

Скільки разів можна перефарбовувати стіни?

Якщо ви вважаєте, що перефарбовувати стіни можна скільки завгодно, то, на жаль, це не зовсім так. Тільки світлі тони, нанесені на добре зашпатльовані стіни, допускають перефарбування в схожі кольори.

Що стосується насиченою колористики, та ще й зверху шпалер, призначених для фарбування, то найімовірніше, дві-три спроби перефарбування стіни витримають. В четвертий раз шпалери просто відшаруються з-за товстого шару фарби. Не дивно, адже щоб згладити один колір і отримати абсолютно інший, наприклад, замість зеленого — бузковий, потрібно додати двошаровий проміжний пробні фарбування у білий колір.

Фарбування стін у квартирі: кілька креативних дизайн-прийомів

Незважаючи на численні поради та майстер-класи, результат не завжди може вийти ідеальним. А що якщо недоліки перетворити в достоїнства, ще більше посиливши їх? Пропонуємо деякі дизайнерські хитрощі, які можуть стати справжньою паличкою-виручалочкою.

Головне, вчасно зупинитися

Стіну зовсім не обов’язково фарбувати цілком і повністю. Можна так, як на фотографії, заздалегідь визначити рамки і з допомогою малярного скотчу обмежити область фарбування. А можна і зовсім без нього, залишивши краю нерівними. Такий прийом підійде як для стін, так і для однієї, яка і стане акцентной. Якщо хочеться навмисної недбалості в деталях, пофарбуйте всю поверхню рівно, крім краю у самої стелі.

З розривом

Не до кінця пофарбовані, ніби зістарені і обшарпані поверхні створюють атмосферу ефектного колориту (особливо якщо стіни кам’яні або цегляні). Тому тут можна не старатися бути акуратним — обстановка придбає рустикальні нотки або наліт стилю лофт.

Модний градієнт

Видимі мазки фарби, які, як правило, вважаються недоліками, можуть прикрасити домашній інтер’єр. Спробуйте використовувати відразу декілька відтінків — вийде оригінальний дизайн. Або створіть розкішний модний ефект «омбре» з колірними переходами.

Барвисті потьоки

Кульмінація недбалої фарбування — стіна в барвистих патьоках від стелі до підлоги. Така обробка, немов графіті на вулицях, перетворює стіну в приголомшливий арт-об’єкт. Поверхня з кольоровими потоками, що не вимагає яких-небудь доповнень і декорування — вона прекрасна сама по собі.

Як варіант виконання такого прийому, для фону можна вибрати один базовий колір, а контрастна фарба нехай вільно стікає зверху вниз. До речі, кольорові патьоки будуть прекрасні не тільки на стінах, але і на окремих предметах інтер’єру, наприклад, на квіткових горщиках. Просто занурте горщик у фарбу, потім переверніть догори дном і залиште стікати.

Цікаве рішення — намалювати барвисті доріжки вручну. Принцип той же, що і при декоруванні торта трояндочками з крему. Фарбу заливаєте в шприц або у файл з відрізаним кутом і створюєте креативну художню імпровізацію. Непрофарбовані області допрацьовуєте пензлем.

Як по маслу

Використовуйте стіни замість художнього полотна — розпишіть сміливими мазками в імпресіоністському дусі. Сюжет для подібної картини неважливий, професійні навички теж не обов’язкові. Вибирайте улюблені фарби — і вперед! Похибки завжди можна приховати за картинами тих самих імпресіоністів.

Кольорові бризки

Додайте інтер’єру незвичайний акцент, розбавивши стелю і стіни яскравими бризками. Ефект вражаючий, та ще й приховає дрібні недоліки поверхонь.

Вздовж кривої

Комбіноване фарбування стін у два кольори — завдання копітка , яка вимагає уваги і акуратності. Адже лінія повинна бути ідеальною рівною. Чи не зовсім? Нерівне розмежування двох кольорів виглядає кумедно і свіжо, надає динаміки інтер’єру і підкреслює різні зони однієї кімнати.

Плавні лінії можуть прикрасити і інші предмети — кухонні шафи, столи у вітальні, тумбочки в спальні, узголів’я ліжка. Ілюстрація на комоді з фотографії нагадує ландшафт. Розписні візерунки можна малювати в самих різних варіаціях: різнокольорові абстракції, хвилясті лінії з точно окресленими кордонами, діагоналі з нечіткими краями і т. д.

Вообщем, поле для фантазії безмежний. Потрібно тільки продумати деталі, щоб фарба на стінах виглядала гармонійно, індивідуально і стильно.

Теги: Стіни