Гарна, затишна, простора ванна кімната, де все розташовано з раціональністю і практичністю – мрія кожного з нас. У великогабаритних ванних організувати місця для зберігання необхідних речей не складає труднощів і не вимагає особливої винахідливості. А ось при облаштуванні малогабаритних ванних кімнат дуже часто доводиться вирішувати проблему з нестачею вільного простору для розміщення полиць, шаф, комодів. Однак, проявивши творчу фантазію, прислухавшись до порад дизайнерів і будівельників, можна перетворити ванну в оригінальну кімнату:

Існує безліч способів обладнати у ванній кімнаті спеціальні місця для зберігання предметів. При правильній організації простору можна компактно розмістити безліч корисних і потрібних речей.

Традиційні способи обладнання сховищ

Простіше за все підібрати вже готові умивальники з тумбами. Але не завжди конструкція сантехнічних труб і шлангів, планування приміщення дозволяє використовувати стандартну меблі, тому найчастіше мешканцям доводиться займатися індивідуальними проектами системи зберігання.

Найпростіший варіант – сконструювати модульні полиці з кількох скриньок кубічної форми. Такий варіант найменш витратний і цілком доступний кожному:

Звичайні стелажі можна урізноманітнити полицями різних розмірів, конфігурацій. Подібні відкриті конструкції виглядають дуже ефектно і незвично:

Найбільш популярним і традиційним місцем, в якому можна розставити флакони із засобами гігієни, коробки і пакети з миючими засобами, рушники та багато іншого, — це простір під умивальником:

Вбудовані шафки з дверцятами гармонійно поєднуються з відкритими полицями для зберігання рушників та інших предметів:

Для більшої зручності краще розташувати полиці з рушниками поруч з умивальником або душовою кабінкою:

Висувні ящики

Під раковиною легко розташувати висувні ящики, розділені перегородками всередині – це відмінний варіант утримувати в порядку всі необхідні предмети. Конфігурація внутрішніх ящиків може бути найрізноманітніша, залежно від того, в горизонтальному або вертикальному положенні ви будете зберігати предмети:

Ящики під умивальниками можна обладнати металевими тягами, на яких можна розвішувати рушники:

Висувні полиці на викатних механізми– це дуже зручно і практично: ви зможете дістати найбільш віддалені предмети:

Дуже зручні і компактні выкатывающиеся ящики з вертикальним способом зберігання предметів:

Такі вертикальні стійки можна обладнати додатковими розетками для фенів, стайлеров та інших приладів:

Вбудовані конструкції

Вбудована меблі дуже зручна і практична, оскільки створюється безпосередньо для конкретного проекту і враховує всі нюанси планування. Великогабаритна вбудована система зберігання, де є відкриті полиці і шафи з дверцятами, і висувні ящики дозволить містити всі необхідні речі в порядку:

Місця для зберігання можуть являти собою систему, що об’єднує окремі тумби під раковиною і вбудовані в поглиблення полиці, комоди і шафи:

Симетрично розташовані ніші відмінно підійдуть для облаштування полиць. Вони додадуть закінчений вигляд інтер’єру у ванній:

Також будь-заглиблення в стіні ванної кімнати можна використовувати для організації підставок і полиць. Цей спосіб не вимагає пошуку додаткового простору і будівельних матеріалів:

Такі підставки можна розташувати в безпосередній близькості до ванни або душового устаткування. Це дуже зручно, оскільки полички складають монолітну єдність з конструкцією стіни. Якщо обробити їх тим же матеріалом, що і самі стіни, то ці міні-ніші легко очищати від забруднень:

За допомогою вбудованої конструкції з поличками і шафками легко приховати будь-які недоліки в приміщенні, труби, лічильники і інше обладнання:

Навісні системи

Консольні конструкції для розміщення банного приладдя і різних косметичних засобів – це найбільш підходящий варіант для малогабаритних кімнат. Полички можуть бути виконані з самих різних матеріалів.

В інтер’єр стилю лофт (його ще називають індустріальним) органічно впишуться металеві конструкції:

Полиці з дерева виглядають дуже стильно в інтер’єрі ванної кімнати і підійдуть для екологічних та сільських стилів:

Скляні полички, обладнані додатковим освітленням, створюють відчуття невагомості і будуть доречні в будь-яких стилях:

Консольні моделі полиць зручні і раціональні: вони не забирають метри вільної площі, не захаращують простір, їх можна розташувати на будь-яких вільних ділянках стін внизу і вгорі:

Підвісні тумби, розташовані під умивальником, − це не тільки компактне місце зберігання речей, такі моделі дозволяють комфортно розташовуватися біля раковини:

Якщо комод з консольної системою має досить великий розмір, потрібно обов’язково створити додаткові опори по краях. Відстань від підлоги до початку ящиків теж можна використовувати як додаткове місце для зберігання, якщо вмонтувати, наприклад, решітчасту підставку:

Зазвичай стіна над унітазом залишається незадіяною, але в малогабаритній ванній кімнаті цю ділянку можна використовувати з раціоналізаторської користю, якщо прикріпити там легкі полиці:

Що потрібно врахувати при організації місць зберігання у ванній кімнаті

Необхідні нюанси при облаштуванні ванних:

  • хороша вентиляція, т. к. рушники, халати і плетені з лози аксесуари, дерев’яні деталі від надлишку вологи швидко приходять в непридатність;
  • гарне освітлення, щоб без зусиль знаходити потрібні предмети;
  • використовувати матеріали, які легко очищаються, не іржавіють і на яких не дуже помітні плями від води.
  • Теги: Ванна кімната