Щоб відповісти на це питання, необхідно точно розуміти, що таке муніципальне житло. Згідно з Цивільним кодексом, це житло, яке не знаходиться в приватному володінні мешканців, є майном регіональних або федеральних структур влади, і надається мешканцям для проживання, за договором соціального найму.

Однак, як показала практика, багато громадян, які проживають в квартирах муніципального типу, не те що не читали, але навіть не бачили такий документ, і тим більше не мають його на руках. Тому, незнання своїх обов’язків і прав, змісту муніципального житла, зазвичай призводить до спірних ситуацій між власниками муніципальних квартир і їх наймачами, особливо коли потрібен ремонт муніципальної квартири.

Правовідносини сторін при ремонті муніципальної квартири

Основні правила, що регулюють правовідносини між власниками житла та їх наймачами, перераховані в Житловому кодексі. У випадку з муніципальним житлом, перелік правил розширюється за рахунок додаткової угоди соціального найму.

Квартиронаймач муніципального житла повинен виконувати наступні зобов’язання:

 • своєчасно вносити плату за квартиру, і за надані комунальні послуги;
 • експлуатувати житло за цільовим призначенням;
 • підтримувати у житловому приміщенні встановлений порядок, тобто дотримуватись встановлених санітарно-гігієнічні норми, виконувати поточні ремонтні роботи;
 • В обов’язки правоволодільця входить:

 • своєчасно передати наймачеві житлове приміщення, вільне від прав інших осіб;
 • регулярно брати участь у ремонті спільного майна в будинку, в якому розташоване що здається в наймання, житлове приміщення;
 • забезпечити наймачеві надання комунальних послуг у необхідному обсязі і належної якості;
 • Отже, невеликий «косметичний» ремонт муніципальної квартири, проводитися за рахунок наймача.

  Капітальний ремонт муніципальної квартири: хто платить?

  Виходячи з правил житлового законодавства, тягар утримання муніципального майна покладена на його власника, отже, капітальний ремонт муніципальної квартири зобов’язаний здійснювати наймодавець, який фігурує в угоді соціального найму. Орендар може зажадати від муніципалітету проведення капітального ремонту квартири, і власник зобов’язаний його виконати. Якщо наймачеві відмовлять у проведенні капітального ремонту муніципальної квартири, слід провести експертизу технічного стану житлового приміщення, у незалежних фахівців, і в судовому порядку вимагати проведення капітального ремонту.

  Крім цього, наймач має право стягнути на вибір:

 • відшкодування витрат на самостійне проведення капітального ремонту;
 • відшкодування шкоди, заподіяної наймодавцем, несумлінним виконанням або невиконанням взагалі, зазначених обов’язків у договорі;
 • скорочення плати за користування муніципальної квартири;
 • Для того щоб муніципальні власті провели ремонт, наймач зобов’язаний звернутися з письмовим проханням до міської адміністрації. Після цього можна приступити безпосередньо до ремонту приміщення, який починається з вибору правильного варіанту обробки. За наступний етап ремонту докладно читайте тут.