Не так давно стиль хай-тек був новим віянням в оформленні житлових приміщень. Урбаністична стилістика, що застосовувалася в основному в архітектурі, припала до смаку практичним домовласникам, які поважають високі технології і зі скепсисом ставляться до «прикрашання» власного житла. В наші дні хай-тек вже не можна назвати частиною сучасного стилю, але він як ніякий інший відповідає концепції останніх віянь у сфері оформлення житлових просторів:

  • максимальна практичність і функціональність всіх елементів інтер’єру;
  • прості форми і лінії;
  • використання новинок у сфері сучасних технологій;
  • лаконічні колірні рішення;
  • використання гри світла за рахунок поверхонь, що відбивають, вбудованої підсвічування;
  • застосування вбудованих меблів, яка дозволяє економити простір, але при цьому не виглядає масивно, пригнічуючи;
  • мінімальний декор, який не буде відволікати від основної ідеї оформлення приміщень.

Просторе і світле приміщення з мінімальним набором меблів, тим не менше постає в неймовірно комфортному і затишному образі. Багатьом домовласникам може здаватися, що інтерпретація стилю хай-тек в сучасному житлі підходить більшою мірою молодим людям, які стежать за новинками прогресу. Але використовувати урбаністичні мотиви оформлення простору можна і з елементами затишною, теплою і такої домашньої обстановки. Часто прості рішення виявляються найбільш зручними.

Одним з основних елементів інтер’єру в стилі хай-тек є освітлення. Для великої кількості сонячного світла необхідно наявність великих панорамних вікон, які не тільки забезпечують високий рівень освітленості в світлий час доби, але і створюють візуальне розширення простору. Для темного часу передбачена система підсвічування, вбудована на різних рівнях. Освітлювальні прилади розташовуються не тільки на стелі, ними підсвічують меблі, певні зони, сегменти приміщення з різним функціональним навантаженням.

З точки зору вибору колірної палітри, стиль хай-тек не може похвалитися розмаїттям колоритних рішень. Основні кольори стилістики — біла, всі відтінки сірого, чорний, рідше коричневий. Сталеві, хромовані і сріблясті поверхні, глянцеві і відображають покриття, створюють оригінальні ілюзії – частина особливого підходу в оформленні житлового простору. Уявити такі колірні і фактурні рішення в сучасному приміщенні нескладно. І все ж, для домашнього інтер’єру хочеться ввести активний колірної елемент, акцент, який буде притягувати увагу, фокусувати погляд. Таким предметом інтер’єру може бути меблі – диван або крісло. Килимове покриття колоритного відтінку також можна використовувати для створення контрастного акценту.

Використання контрастних поєднань – ще одна особливість стилю «високих технологій». І мова йде не тільки про колірних рішеннях, наприклад, використання темних елементів інтер’єру на світлому фоні, але і поєднання гладких і фактурних поверхонь, застосування матових і глянсових площин в рамках одного простору. Такі дизайнерські прийоми допомагають створити кольорове і фактурне різноманітність, не відхиляючись від основної ідеї оформлення житлового приміщення, не роблячи різких випадів, здатних похитнути гармонію технологічного дизайну.

В кухонному просторі, як ніде, стиль хай-тек може «відчувати» себе привільно – саме це навантажене функціонально приміщення потребує сучасних технологіях, які знайшли відображення в побутових приладах, в простій, але практично стерильній обстановці, у лаконічних рішеннях для складання меблів і аксесуарів кухонної зони. Світлі, абсолютно гладкі, глянсові поверхні кухонних фасадів з одного боку забезпечують максимально можливу кількість систем зберігання, а з іншого – не виглядають масивно, монолітно, створюючи візуальне розширення простору.

Обідня група виступає непросто контрастним, темною плямою, але стає фокусною центром світлого приміщення, що притягає погляди й координуючого розташування інших предметів інтер’єру. Для організації місця для трапез використані прості і лаконічні форми, що віддають данину ергономічності і комфорту. Практичні, але при цьому добротні матеріали, використані для виготовлення обідньої групи, зовнішнім виглядом демонструють довговічність, міцність і простоту експлуатації предметів меблів.

Для оформлення утилітарних приміщень, таких як ванні кімнати, стиль хай-тек підходить неймовірно гармонійно. У кімнаті для водних процедур хромовані поверхні, дзеркала, скло і глянець виглядають більш ніж доречно. Вбудована підсвітка, оригінальні світлові прилади просто необхідні в приміщенні, де нам так важливо відчути свіжість, чистоту і навіть стерильність.

Навіть при організації обстановки на відкритій терасі можна використовувати мотиви стилістики «високих технологій». Безумовно, на свіжому повітрі ключовим елементом оформлення буде сама природа і від домовласників та дизайнерів потрібно лише скласти гідну обстановку для відпочинку і розслаблення – проста садові меблі з м’якими подушками, зручний столик-підставка і система освітлення для темного часу доби, не вимагають великих витрат ресурсів.

Теги: Дизайн-проект, Стилі інтер’єру