Для стилю лофт характерно оформлення великих просторів з ухилом в індустріальній – використання відкритих комунікацій та особливостей конструкцій приміщень в якості своєрідного декору, спрощення всіх сегментів життєдіяльності, сну і відпочинку. Нейтральна палітра, використання всього спектра кольорів від білого до чорного, впровадження природних відтінків для пом’якшення промислових нюансів. Але в даній публікації нас хотілося б ознайомити вас з інтер’єром однієї квартири, розташованої в Німеччині, на прикладі якої можна побачити, що стиль лофт може бути яскравим, колоритним, технологічним і навіть епатажним. Незважаючи на те, що основні принципи застосування лофт-стилістики були дотримані – приміщення більших масштабів з високими стелями, великими вікнами і широкими дверними прорізами оброблені просто і лаконічно, при всьому цьому відчувається вплив і інших стилістичних течій, таких як поп-арт і еклектика.

За традицією почнемо нашу екскурсію з центральної кімнати в апартаментах – вітальні. Вірна тематиці стилю лофт, кімната обставлена мінімалістично, вільного простору дуже багато, практично весь декор має функціональну підґрунтя. Але при цьому загальна для всієї родини кімната неймовірно колоритна, вражає вибором колірної палітри і способом декорування. Як правило, цегляні стіни стають акцентами в інтер’єрах житлових кімнат, але в цій вітальні, з яскравим поєднанням білизни стелі і синяви обробки стін, нейтральні відтінки цегляної кладки стали лише фоном для вельми колоритного художнього твору.

Модульна система меблів, складена з частин з оббивкою різних відтінків сірого, сформувала містку зону відпочинку вітальні. Оригінальний дизайн столиків-підставок, виконаних у вигляді білосніжних бджолиних сот, сполучених хаотичним чином, доповнили зовнішній образ сегмента відпочинку. Система освітлення представлена великою золотистої люстрою з дворядним розташуванням плафонів і білосніжним підлоговим торшером, який разом з яскраво-блакитним кріслом організував у вітальні куточок для читання.

В приміщеннях, оформлених в стилі лофт, часто між різними зонами немає перегородок і стін взагалі. У випадку з німецькими апартаментами, всі кімнати розділені, багато обладнані міжкімнатними дверима. Але дверні прорізи настільки широкі, оформлені вставками з матового скла, що робить їх легкими. Що простір е виглядає обгородженим, повітряні потоки безперешкодно проникають з кімнати в кімнату і створюють ефект одного великого простору. Вітальня є прохідною кімнатою для двох приміщень – їдальні і кухні. Спочатку заглянемо в оригінальну столову і розглянемо її уважніше.

Їдальня оброблена вельми контрастно – темні стіни відмінно поєднуються з білосніжним оформленням дверних прорізів і стелі з золотистим карнизом, блискучий завдяки підсвічуванню. Облицювання підлогового покриття продовжило оформлення вітальні – світла порода дерева для паркету.

Обідня група представлена великим столом прямокутної форми, виконаного з дерева і стільцями-кріслами з м’якими сидіннями, оформлених в сірих тонах.

Ще один вихід з вітальні веде в кухонний простір. Незважаючи на значні масштаби приміщень, домочадці, що знаходяться в кухні, можуть спілкуватися з тими, хто розташувався у вітальні, параметри значного дверного отвору забезпечують таку можливість.

Приміщення кухні вражає масштабами нітрохи не менше за інших кімнат. В обробці утилітарного простору стався поділ на стіни, забарвлені в білий тон і цегляну кладку в якості способу оформлення вертикальних поверхонь.

Використання цегляної стіни в якості оформлення кухонного фартуха цілком може стати практичним, ганні тільки оригінальним способом обробки, якщо обробити поверхню додатковим шаром водостійких антисептиків і захисних лаків.

У такому просторому приміщенні знайшлося місце для значних розмірів кухонного гарнітура кутовий планування. Поєднання жовтих і сірих відтінків фасадів кухонних шаф створює не тільки різноманітність колірної палітри кухні, але і формує характер приміщення. Більшу частину центру кухні займає місткий острів з інтегрованими побутовими приладами та системами зберігання.

З одного боку кухонного острова була надбудована спеціальна стійка і поставлені барні стільці оригінального дизайну, для організації місця для сніданків та інших коротких трапез.

Використання дерев’яних поверхонь з мінімальною обробкою дозволяє додати теплоти домашнього затишку, так необхідної просторим приміщенням з елементами індустріальності в обробці. Завершує образ яскравої та оригінальної кухні велика підвісна люстра, виконана в конструктивістському стилі, внутрішнє оформлення якої перегукується з відтінками кухонного гарнітура.

Замість звичайних двостулкових дверей для кухонного приміщення, оформленого в стилі лофт, було прийнято дизайнерське рішення про встановлення імітації на дерев’яні ворота, які кріпляться на важкі металеві стрижні за типом вуличного оформлення. Цей незвичайний і навіть зухвалий штрих в сучасному інтер’єрі додав приміщенню індивідуальності, родзинки.

Далі ми переміщаємося в особисті кімнати господарів і відвідаємо спочатку головну спальню, в якій і оздоблення і спосіб меблювання відступає від традиційних для стилю лофт дизайнерських рішень. Оригінальним способом оформлення стін спальні стало поєднання цегельної кладки з шпалерами, мідна тиснення яких в точності повторює деякі відтінки цегли. Отриманий гармонійний альянс ніби був створений для присутності в рамках однієї кімнати для сну та відпочинку. На тлі цегляної стіни відмінно виглядає яскрава художня робота, яка разом з колоритним кріслом яскраво-лимонного кольору розбавили сіро-охристую палітру спальні.

Оригінальне оформлення простору навколо ліжка створило цілий ансамбль, в якому не тільки відпочивати приємно, але і можна з комфортом розміститися для роботи за ноутбуком з чашкою кави. Завдяки використанню єдиних матеріалів виконання всіх елементів спального куточка, весь ансамбль виглядає не просто як єдине ціле, а як комплекс, існування окремих частин якого один без одного просто неможливо уявити.

Системи зберігання спальні представлені у вигляді місткого четырехстворчатого шафи з нішею по центру конструкції. З таким масштабним предметом меблів, навіть відпадає необхідність в окремій гардеробній кімнаті.

Біля головної спальні розташувалася ванна кімната, виконана з не меншою еклектикою в обробці. На поверхнях ванної кімнати можна зустріти майже всі варіанти можливої обробки приміщення з високою вологістю — мозаїчна плитка, цегляна кладка, фарбування та обклеювання вологостійкими шпалерами. Безумовно, поверхні, що піддаються найбільшому впливу вологи, облицьовані з допомогою керамічної, мозаїчної плитки світлого відтінку.

Оригінальне оформлення простору навколо раковини стало родзинкою інтер’єру ванної кімнати. І справа не тільки в цегельній кладці, яка стала способом оформлення фартуха над раковиною, не тільки дзеркала з підсвічуванням, але, в першу чергу, використання зістареної спеціально деревини для виконання стільниць.

Ще одна спальня здатна забезпечити як мінімум трьох дітей-підлітків зручними спальними місцями, розташованими в цікавому двох’ярусному меблевому комплексі, виконаному з нарочито зістареної деревини. На тлі світлої обробки практично всіх поверхонь кімнати, відмінно видно не тільки предмети меблювання, але і оригінальний декор, дизайнерська підвісна люстра.

Тут же розташувалася TV-зона та місце для навчання і творчості. Використання систем зберігання, представленими металевими шафами, від яких частково облупилася фарба, додало оригінального інтер’єру ще більшого креативу.

У просторі під однією з ліжок організовано оригінальне місце відпочинку – затишний куточок, в якому можна присісти, щоб почитати книгу або просто поговорити. Використання біло-синіх шпалер з строкатим орнаментом для обробки однієї зі стінок, привнесло не тільки колірне різноманітність в обстановку закута, але і додало йому більшої оптимізму і позитиву.

Біля спальні з двоярусним ліжком також є ванна кімната, але з більш скромною і нейтральною обробкою. Для невеликого асиметричного приміщення біла обробка була найбільш підходящим варіантом, злегка урізноманітнити її вдалося за допомогою керамічної плитки в пастельних тонах.

На тлі білосніжних стін особливо виразно виділяється оригінальний дизайн і фактура кам’яної раковини і дерев’яної стільниці. Дзеркало з незвичайною підсвічуванням привнесло в інтер’єр скромному за розмірами ванної кімнати елемент футуристично.

З деяких кімнат німецьких апартаментів є вихід на просторий балкон, де оригінальність і любов до яскравих предметів декору не змінила господарям квартири.

Що може бути краще, ніж дихати свіжим повітрям та милуватися чудовим видом навколишньої природи, сидячи на зручних і яскравих сидіннях?

Теги: Дизайн-проект, Лофт