Як правило, в останні дні жовтня – початок листопада дерева активно скидають листя, що є сигналом до початку процедури осінньої обробки дерев від основних хвороб і шкідників. Кращі і сприятливі дні для обробок дерев за місячним календарем ви знайдете в нашій статті.

Сприятливі дні для обробки дерев за місячним календарем:

Жовтень

Сприятливі дні для обробки дерев: 1- 3, 7-9, 21-31

Нейтральні дні для будь-яких робіт: 4, 10-13, 17-18

Несприятливі дні для роботи в саду: 5-6, 14-15, 20

Листопад

Обробки ефективні при температурі не нижче +5 с

Сприятливі дні для обробки дерев: 1-4, 19-20, 23-24, 27-28

Нейтральні дні для будь-яких робіт: 1-4, 6-7, 12-24, 27

Несприятливі дні для роботи в саду: 5, 19, 26

Як підготувати дерева осінній обробці

Найбільшої шкоди плодовим деревам завдають листогризучі і сисні комахи і грибні захворювання, серед яких найбільш поширені парша і фітофтороз, що гніздяться на опалих плодах. Так що приступаючи до обробок, завжди спочатку ретельно приберіть в саду: згребіть опале листя, зачистіть кору, виріжте уражені і старі гілки, зберіть муміфіковані і гнилі плоди, падалицю. Для обробки вибирайте сухий день, найближчі 2 дні теж повинні бути без дощів.

Осінні обробки дерев від хвороб

Восени, коли опаде листя, головні обробки дерев – від іржі та інших грибних хвороб.іржа може вразити будь-яке дерево в плодовому і декоративному саду. Хвороба дуже підступна: безпосередньо від іржі дерева не гинуть, але вона сильно послаблює імунітет рослин, погіршує їх зимостійкість, псує урожай.

іржа на груші

Головна ознака хвороби – жовто-коричневі плями на зовнішній стороні листя і іржаво-жовті нарости на внутрішній. Якщо помітили на своїх деревах цей симптом, дотримуйтесь нашої інструкції>>>>>>

1. Після збору врожаю обріжте всі хворі і заражені пагони, захоплюючи близько 10 см здорових тканин. Місця зрізів обробіть розчином мідного купоросу.

2. Після обрізки обробіть дерева “бордоською рідиною” 1 %.

Іржа швидко поширюється на здорові рослини, тому профілактичне обприскування не буде зайвим. Для приготування робочого розчину змішайте 100 мл препарату з 10 л води, якщо виберете готовий склад.

3. Ранньою весною, коли дерева будуть в стадії «зеленого конуса», повторіть обробку «бордоською рідиною», але на цей раз зробіть більш концентрований розчин – 250 мл препарату на 10 л води.

4. Проведіть ще 3 обприскування «бордоською рідиною» 1 %. Перше зробіть відразу після цвітіння, друге і третє – з інтервалами по 7 днів.

Таку ж схему обробок можна використовувати при зараженні саду паршею, моніліозом, коккомікозом і клястероспоріозом . Не забудьте провести профілактичні обробки ранньою весною, щоб підтримувати здоров’я саду.

Осінні обробки дерев і чагарників від борошнистої роси

В жовтні, а потім рано навесні, до розпускання бруньок, обробіть дерева і чагарники «бордоською рідиною».

Яблуні, груші, айву: 250 мл на 10 л води. Норма витрати – 2-5 л на дерево.

Абрикоси, персики, сливу, черешню, вишню: 250 мл на 10 л води. Норма витрати – 2-3 л на дерево.

Агрус, смородину: 250 мл на 10 л води. Норма витрати – 1,5 л на кущ.

Осіння обробка стовбурів дерев карбамідом (сечовиною)

Стовбури після очищення необхідно обробити мідним купоросом 3% або розчином сечовини, карбаміду (500 г на 10л), потім рани закрити садовим варом і перед самими заморозками, коли основні дощі закінчаться, в сухий день побілити стовбури і нижні скелетні гілки. Детально про використання купоросів і препаратів на їх основі ви можете дізнатися тут>>>>

Осіння обробка кореневої зони дерев

Якщо в пристовбурних колах помітно присутність равликів, гусениць та інших шкідників, після збору врожаю для більшості культур підходить “батрайдер”. Навесні до цвітіння потрібно буде повторити обробку. Обов’язково перед стійкими морозами перекопайте пристовбурні кола, щоб зимуючі шкідники загинули.

Осінні обробки саду>>>>>