Перед домовласниками, які вирішили освіжити інтер’єр вітальні або виконати ремонт з нуля, стоїть непросте завдання вибору відповідних шпалер для загальної кімнати. Складність дилеми в тому, що необхідно врахувати чимало факторів, що впливають в кінцевому підсумку на остаточний образ вітальні. Вибираючи шпалери, ми тримаємо в думці кілька основних питань – як вони будуть поєднуватися з меблями, текстилем і декором, як будуть виглядати при денному та штучному освітленні сподобаються всім домочадцям своїм забарвленням і фактурою.

В даний час у продажу є величезна кількість шпалер різних видів виробництва з точки зору технології, всього спектру колірної палітри, всіляких фактур і розмірів. Тим складніше зробити правильний вибір, адже шпалери – це не декор або текстиль, якою ми можемо легко змінити, у випадку з невдалою покупкою. Як правило, у домовласників немає можливості експериментувати з різними кольорами і фактурами в рамках власного житла. І шпалери, придбані для вітальні – це саме та оздоблення стін, яку будуть спостерігати всі члени сім’ї протягом декількох років.

Сподіваємося, що наш збірник інтер’єрів віталень різних стилістичних напрямків, розмірів, форм та змісту, допоможе вам визначитися з вибором оздоблення стін для вашої загальної кімнати. Розглянувши можливі поєднання відтінків і принтів шпалер з текстилем, меблюванням, килимовим покриттям та різноманітним декором, вам буде простіше представити власний дизайн сімейної кімнати.

Нейтральна палітра відтінків для шпалер – найкращий фон для декору

Для невеликих приміщень з невисокими стелями світлі, нейтральні відтінки шпалер підійдуть як не можна краще. Також вибір з пастельній палітри тонів для принту шпалер буде виграшно подавати образ кімнати, якщо меблі, текстиль або декор вітальні мають досить активну забарвлення, насичений колорит.

Невелика вітальня виглядає свіжо і невимушено, завдяки світлим шпалер і декільком яскравим плям в її атмосфері. Мінімальний декор і проста за формою меблювання дозволили залишити вільний простір у приміщенні, наділивши його відчуттям свободи, навіть при скромних розмірах.

Ця вітальня невеликих розмірів з великою кількістю декоративних елементів потребувала ненав’язливому принті шпалер з прохолодною, як і вся кімната палітрою. На тлі нейтрального кольору шпалер, художні твори в монохромному варіанті виглядають найбільш виграшно.

Ще один приклад скромному за розмірами кімнати, простір якої вдалося візуально розширити, завдяки світлій обробці стін, дзеркальних і скляних поверхонь і майже білою оббивки м’яко меблів.

Ця простора вітальня буквально залита природним світлом, що проникає через величезні скляні двері і вікна. Світлі шпалери підтримали загальну пастельну палітру приміщення.

Для створення контрастного інтер’єру світлий тон шпалер підійде в якості фону для темних елементів декору, рам для картин, світильників і техніки.

Світлі шпалери з непомітним, але цікавим малюнком довелися як не можна до речі в цій теплій вітальні в жовтуватих тонах, з оббивкою крісел, що ідеально підходить до оформлення стін і віконних прорізів.

Шпалери світлих деревних відтінків відмінно поєднуються з дерев’яними балками на стелі і широкими рамами для дзеркал, перегукуючись з журнальним столиком зі світлої породи деревини.

Шпалери без яскраво вираженого малюнка стали прекрасним фоном для панно, зібраного з частин карти.

Шпалери з анімалістичним принтом на світлому тлі стали гідним доповненням інтер’єру в стилі модерн, згладжуючи деякі яскраві і контрастні елементи.

Фотошпалери – відродження колишньої тренда

Пару-трійку десятиліть тому в нашій країні було дуже популярно оформлення однієї зі стін кімнати за допомогою фотошпалер. В даний час зустріти дизайн сучасної вітальні з зображенням водоспаду або хвойного лісу на одній з поверхонь навряд чи вдасться. Але це не означає, що фотошпалери канули в лету і більше не використовуються в якості обробки стін житлових приміщень. Пропонуємо вашій увазі кілька варіантів сучасних дизайн-проектів віталень кімнат з оригінальним застосуванням призабутого нині тренда кінця минулого тисячоліття.

Для таких темних шпалер з зображенням книжкових стелажів, безумовно, потрібна простора кімната. У цій вітальні місця достатньо, до того ж є кілька великих дверних прорізів зі скляними вставками, що дозволяє кімнаті здаватися ще більше.

Ще один приклад з «книжковими» шпалерами, але вже в більш світлою вітальнею і як акцентной стіни, може стати відмінним варіантом для власників просторої кімнати з високими стелями.

Фотошпалери для розкішної вітальні з богемної атмосферою знайшли продовження в текстилі для вікон і оббивці зручних крісел в стилі рококо. Всі разом дозволило створити атмосферу комфортного і по-королівськи розкішної вітальні.

Цікавим доповненням для цієї невеликої урбаністичної вітальні стала стіна, оформлена фотошпалерами в ідеї карти міста. Ненав’язливий, але оригінальний акцент зробив інтер’єр більш персоналізованим.

Нетривіальний дизайн модерністської вітальні доповнили шпалери з зображенням стовбурів дерев на темному тлі. Яскраві плями текстилю, килимове покриття меблі насичених відтінків виглядає неймовірно святково на такому графичном тлі.

Цій невеликій вітальні не відмовиш в оригінальності і все завдяки незвичайному принту шпалер, використаних для оформлення однієї зі стін і дверей. Замаскована таким чином двері, приховує вхід у вбиральню.

Акцентна стіна у вітальні – вибираємо відповідні шпалери

З дизайнерським прийомом, який полягає в оформленні однієї із стін приміщення контрастним кольором або узором по відношенню до інших поверхнях, знайомі багато домовласники і здатні без допомоги професіоналів здійснити подібне оформлювальне рішення у власній вітальні. Розглянемо кілька прикладів цікавих варіантів застосування акцентів з допомогою шпалер для загальної сімейної кімнати.

Для практично білосніжних стін вітальні, акцентна поверхня стала містком, що зв’язує обробку приміщення з меблями і предметами декору. На одну стіну потрібна невелика кількість шпалер, тому у вартості матеріалу можна не скупитися і зробити акцент воістину розкішним.

В якості акценту можна оформити не всю стіну, а лише її частину. Наприклад, простір біля каміна або частина стіни за диваном. Таким чином, не тільки зонується простір, але і виділяється центр фокусування уваги, предмет, яким можуть пишатися мешканці.

Ще один приклад оформлення простору біля каміна з допомогою яскравого принта акцентних шпалер. В даному випадку камін, як координаційний центр виділений ще і конструктивно.

Акцентна стіна може бути не дуже яскравою і відрізнятися від загальної обробки стін лише наявність принта. Але навіть відсутність яскравих плям не заважає цій частині вітальні притягувати погляди.

Цікавий варіант виділення не всієї стіни, а лише її частини за диваном. Основним предметом меблів у вітальні.

Для інтер’єрів, у яких використовуються активні, насичені відтінки на предметах декору і меблюванню. Краще буде використовувати акцентні шпалери нейтральних тонів, без яскраво виражених малюнків. Тоді мешканцям і гостям буде візуально простіше оцінити всю обстановку кімнати.

Ці шпалери для акцентной поверхні були обрані з-за «природного» малюнка. Рослинний орнамент краще підходить для предметів декору і меблів з натурального дерева.

Для мінімалістської обстановки вітальні з парою яскравих акцентів підійдуть шпалери для однієї стіни з активним принтом, монохромним або з декількома квітами.

Акцентна стіна може виглядати як одна величезна яскрава картина, у разі якщо всі інші поверхні оброблені в нейтральних і дуже світлих тонах.

Текстильні шпалери – розкішний матеріал в традиційній обстановці

Текстильні шпалери з тисненням або без, володіють рядом переваг перед своїми побратимами, виготовлених з синтетичної сировини. Вони не токсичні, безпечні для людей і навколишнього середовища, прості в монтажі та догляді, не кажучи вже про шикарному зовнішньому вигляді. Серед недоліків даного виду матеріалу для обробки можна назвати лише досить високу вартість.

Текстильні шпалери здатні додати трохи розкоші у будь-який інтер’єр вітальні. А якщо вони при цьому ще і відмінно гармонують з килимовим покриттям, текстилем для вікон і м’яких зон, то обстановка кімнати вийде по-царськи комфортною.

Цікавий орнамент текстильних шпалер став ключовим моментом при створенні концепції дизайну вітальні і залишився її найяскравішою частиною.

Розкішна вітальня в світлих тонах вимагає відповідного оформлення стін. Ці шпалери з тисненням в смужку візуально витягують приміщення у висоту і розширюють простір завдяки світлому, пастельному тлі.

Ще один приклад шику і розкоші в рамках вітальні кімнати, стіни якої оформлені шпалерами з позолотою, які знайшли відображення в дизайнерських елементах декору.

Яскравий принт шпалер – цікавий інтер’єр вітальні

Деяким сімейним кімнатах з традиційною обстановкою, світлою гамою меблів і декору просто необхідний активізуючий фактор. І таким каталізатором настрої можуть стати шпалери з активним, помітним малюнком.

Темні шпалери для естетичного різноманітності інтер’єру

Багато домовласники не бояться використовувати темні відтінки в колірній палітрі шпалер для оформлення одне чи навіть кількох стін вітальні. А дизайнери і раді запропонувати варіанти шпалер з темним малюнком або фоном для акцентного підкреслення особливостей дизайну загальної кімнати.

Акцентна стіна з використанням темних тонів шпалер створює приголомшливий ефект, такий незабутній інтер’єр, нетривіальний і володіє індивідуальністю, до якої прагнуть багато домовласники.

Темні шпалери з анімалістичним малюнком буквально створені для цієї еклектичної вітальні з безліччю цікавих предметів декору незвичайних форм і забарвлень.

Теги: Вітальня, Шпалери