Кожен колір несе в собі свій особливий сенс і значення, по-різному впливає на людину, її настрій, душевний стан і навіть фізичне самопочуття. І якщо ви хочете бачити коричневий колір в інтер’єрі свого житла, то ви забезпечуєте себе надійністю, стабільністю та відданістю. Саме це символізує коричневий колір і його відтінки. Але це ще не все, цей колір позитивно впливає на людини в багатьох аспектах, наприклад, при стресах він надає заспокійливий ефект і навіть під час хвороби здатний полегшити фізичний біль.

Психологічне значення коричневого кольору

Лексичне значення слова «коричневий» – це «кора» або «кориця». Тобто в буквальному сенсі – це колір кори дерев, а також ґрунти, землі, листя і осінньої трави. Загалом, коричневий колір в інтер’єрі уособлює собою природу, що оточує нас всюди. Звідси і такий психологічний вплив на людину і його життя. Коричневий колір розслабляє, заспокоює, як би захищає і впливає на переважання здорового глузду. Інтер’єр в коричневому кольорі і його відтінках допомагає прийняти спокійні і виважені рішення. Якщо ви зробите меблі підлогу або коричневими, то це призведе до відчуття стійкості і стабільності. Комфорт і затишок – ось головне визначення коричневого інтер’єру.

Коричневий колір в інтер’єрі хороший для тих людей, які проводять багато часу в яскравих, соковитих місцях, а також тим, хто багато пересувається за родом діяльності або просто подорожує. До того ж, якщо ви звикли відпочивати в приміщеннях з різним оформленням і гучною музикою або ви там працюєте, то коричневий інтер’єр будинку зніме з вас всю цю різнокольорову і галасливу енергетику, дасть вам повноцінний психологічний відпочинок і наповнить новими силами. Як зазначають психологи – коричневий колір для інтер’єру більше віддають перевагу люди, які прагнуть і навіть потребують душевний і психологічний спокій. А історики з’ясували, що цей колір ще з давніх часів вважається елегантним і солідним, який обирали багаті і заможні персони.

Коричневий колір в інтер’єрі

Виходячи з багатогранного і благотворного впливу коричневого кольору, використовувати його можна для інтер’єру будь-якого приміщення, будь то вітальня, спальня, ванна, передпокій, дитяча або домашній кабінет. Але ось що варто враховувати при виборі цього кольору – він все-таки темний. І якщо кімната невелика, то велика кількість поверхонь темного відтінку зробить її похмурою і ще маленькою. Але, звичайно, не варто в такій ситуації скидати коричневий колір з рахунків. Завжди можна пограти з палітрою і відтінками. Просто виберіть для компактного приміщення більш світлі тони і комбінуйте їх з коричневим. А для різноманітності додайте кілька яскравих акцентів.

Коричневий колір в інтер’єрі спальні

Як не можна до речі підходить коричневий колір для інтер’єру спальної кімнати. Саме тут так позитивно сприймаються його м’які і розслаблюючі впливу. Він забезпечить вам спокійний і безтурботний сон, а вранці наповнить бадьорістю і свіжістю. Трохи погравши з відтінками і поєднанням з іншими кольорами, ви досягнете затишної атмосфери цієї інтимної кімнати.

Додайте білий колір, і ви облагородите ваш коричневий інтер’єр, а також можна додати який-небудь яскравий аксесуар, щоб не було нудно.

Бежевий і блідо-рожевий теж відмінно розбавляють коричневий колір в інтер’єрі спальні. Тут буде панувати романтика і ніжність.

Коричневий колір в інтер’єрі вітальні

Про значення коричневого кольору в інтер’єрі вітальні можна говорити багато, з його допомогою тут створиться ідеальна атмосфера гостинності, комфорту і дружньої обстановки. Коричневий колір для вітальні хороший своїм спокоєм і як би нейтральністю. Адже не всім буде комфортно сидіти, наприклад, червоної, рожевої, чорною або салатового вітальні. Багато хто просто не переносять яскравих і соковитих кольорів і відчувають себе в їх оточенні незатишно. А, так як вітальня в основному призначена для гостей, то і оформлення її має бути м’яким.

Яскраві предмети декору та аксесуари ніхто не відміняв щодо вітальні. Тим більше в коричневій вітальні кімнаті це буде якоюсь родзинкою.

Коричневий колір в інтер’єрі вітальні, де є камін бездоганно буде поєднуватися з блідо-помаранчевим кольором. Цей союз наповнить приміщення теплом і сонячним настроєм.

Білий колір – це найбільш часте додаток до коричневого інтер’єру, він освітлює і «омолоджує» темну насиченість коричневого кольору. А виглядає це шикарно і витончено.

Люди з веселою вдачею і яскравою, життєвою позицією можуть додати в коричневу вітальню безліч яскравих акцентів, це буде виглядати жваво, радісно і завзято. В такій вітальні захочеться побути довше.

Правильна подача коричневого кольору в інтер’єрі і грамотне оформлення здатне перетворити будь-яке приміщення і зробити його незвичайним і дивовижним.

Коричневий колір в інтер’єрі кухні і їдальні

Кухня або їдальня в коричневому кольорі виглядає дуже вдало. Шоколадні стіни і коричневий колір дерева створять атмосферу респектабельності і хорошого апетиту. Тут вам завжди буде затишно і комфортно.

Коричневий колір в інтер’єрі дитячої кімнати

У дитячій кімнаті велика кількість коричневого кольору не зовсім прийнятно, так вважають психологи. Але все ж в невеликій кількості, з додаванням інших відтінків і при хорошою подачею він буде благотворно впливати на дитячу психіку. Адже це природний, природний колір, який буде стимулювати роботу мозку, і заспокоювати всі дитячі переживання і страхи.

Використовуючи коричневий колір в інтер’єрі своїх кімнат, ви обзаведетеся надійним помічником і відмінною стресостійкістю.

Теги: Коричневий колір, Кольори в інтер’єрі