Знести перегородку між кімнатою і кухнею — справа нехитра. З утворився безладу тепер потрібно створити новий світ. Варіантів об’єднання маса, адже те ж кухонне простір можна відгородити, приховати, підняти, виділити, підкреслити або змішати.

Дійсно, поєднання кухні з вітальнею — популярний дизайнерський прийом. Про плюси і мінуси такого рішення написано чимало статей, тому не будемо на цьому детально зупинятися, а відразу подивимося, які дизайнерські експерименти будуть актуальні в 2018 році.

Планування кухні-вітальні

Як вже говорилося, варіантів розміщення кухні в об’єднаному просторі буває маса. Часто планування продиктована габаритами кімнати та архітектурними особливостями.

Кухня в ніші
Якщо є ніша відповідного розміру або виступ, логічно розташувати тут кухонний гарнітур. В даному випадку кухня ніби в поглибленні. Таке зонування виглядає дуже природно і не вимагає яких-небудь додаткових дизайнерських прийомів.


Уздовж вузької стіни
У довгому вузькому приміщенні доцільно поставити кухонні меблі уздовж однієї з коротких стін. Такий варіант планування передбачає послідовне розміщення зон: кухня-їдальня-вітальня.

Уздовж однієї довгої стіни
Правильна форма приміщення дозволяє організувати кухонний гарнітур уздовж довгої стіни, але можна задіяти і кут — коротку і довгу стіни: з одного боку шафи, з іншого — техніка. При цьому фасади не зобов’язані повністю заповнювати стіну. Навпроти кухні логічно влаштувати обідню групу, у другій половині кімнати — розмістити вітальню.

Дизайн кухні-вітальні з зонуванням

Зони вітальні та кухні можна відокремити, створивши фактичну або візуальну кордон. А можна, навпаки, злити дві кімнати в єдине ціле. Спочатку розглянемо ідеї зонування.

Частину стіни між кухнею і вітальнею
Такий варіант, крім зонування, дає більше можливостей для монтажу техніки і розстановки меблів. Вертикальну перегородку можна доповнити розсувними дверима.

Естетичний бар’єр
Якщо мета зонування — приховати брудний посуд або кулінарний безлад від гостей, то оптимальним рішенням буде спорудити бар’єр трохи вище (на 10-15 см) стільниці. Ця перегородка може кріпитися на стіл, а може бути продовженням стіни.

Мобільна стіна

Напівпрозорі розсувні перегородки, не перевантажуючи простір, вирішать проблему запахів, що доносяться з кухні.

Кухонний гарнітур як бар’єр

Прекрасний варіант зонування — коли нижня частина кухні вже сама по собі служить бар’єром. П-образна чи Г-подібне планування дозволяє розташувати частину гарнітура перпендикулярно однієї зі стін, утворюючи таким чином перегородку.

Кухня-вітальня з барною стійкою

Інший спосіб зонування — за допомогою барной стійки. Хочете зробити конструкцію більш повітряної — скоротіть кількість ніжок. Оптимальний варіант — одна цілісна опора.

Поставте острів

Ще одне практичне рішення в поділі вітальні і кухні — створити острів. Таке планування дозволяє максимально комфортно організувати простір.

Обідній стіл між зонами

Це, мабуть, сама логічна ідея зонування, особливо для маленьких приміщень. Конструкція у вигляді барної стійки або острова тільки забере корисну площу, а компактний акуратний столик — в самий раз. Він може бути круглим, овальним або прямокутним — на ваш смак.

Позначте кордон диваном

Диван, розгорнутий спинкою до кухонній зоні — відмінне рішення, яке не потребує будь-яких додаткових хитрощів. Адже диван у більшості випадків — головний предмет вітальні. Так чому б не використовувати його в якості стінки? Прекрасна ідея для маленьких кімнат.

Кордон на підлозі
Позначить кордону можна за допомогою різного підлогового покриття: наприклад, в кухонній зоні — плитка, у вітальні — паркет. Добре буде виглядати і плитка іншої геометрії, іншого малюнка. Так, межа між функціональними зонами буде чітко простежуватися і на підлозі.


Виділення зон світлом
Акцентуйте увагу на обідній зоні за допомогою локального освітлення. Положення світильників вигідно підкреслює форму обіднього столу: над довгим можна підвісити 3 компактних плафона в ряд, над низьким квадратним або круглим — у велику красиву люстру.


Правила змішування зон

Поділ приміщення за функціями можуть дозволити собі лише щасливі власники просторих кімнат. Взаємодоповнення функціональних зон — оптимальна стратегія для маленьких площ.

Якщо у вашому розпорядженні якихось 10 метрів, то тут вже не до поділу на зони — поставте диван з кавовим столиком навпроти кухонних фасадів, замість обіднього столу або барной стійки. Врівноважити простір можна за допомогою вбудованого шафи з контрастними нішами, де можна зберігати і одяг, і книги, і кухонне приладдя.


 
Породнить вітальню з кухнею допоможуть і деякі інші дизайнерські прийоми.

Некухонная меблі на кухні-вітальні
Інтегрувати кухонну зону в загальний простір можна за допомогою оригінальної кімнатній меблів замість традиційної кухонною. Наприклад, оксамитові високі напівкрісла зроблять обстановку кухонного ділянки набагато затишніше. З цією метою можна використовувати будь-які дизайнерські і вінтажні стільчики, перетворюючи обідній куточок в сполучний центральний елемент. Також меблі на кухні можна доповнити відкритими стелажами і полицями гостинного дизайну. Подібна ідея освіжить і різноманітить функціональний кухонний інтер’єр.

Телевізор в кухні-вітальні
Безумовно, телевізор доречний як у вітальні, так і в кухонній зоні. Крім того, що ТБ у відкритому приміщенні проглядається з усіх куточків, він ще й виступає основною домінантою, об’єднуючи функціональні зони.

Підкреслюємо або ховаємо?

Чи треба виділяти кухонні меблі в з’єднаної кімнаті з вітальнею або, навпаки, робити її непомітною? Обидва варіанти мають право на реалізацію. У першому випадку підбирається яскравий, оригінальний кухонний гарнітур, який буде явною домінантою, притягує погляд. Звичайно, такий ефектний дизайн потребує гарного смаку і професійних навичок досвідченого фахівця.


 
Інший варіант простіше — кухонні меблі максимально непомітна і практично зливається зі стіною. Це оптимальне рішення для невеликих приміщень, які безглуздо ділити на візуальні ділянки.

Кухня-вітальня: вибираємо стиль в 2018 році

Розставляючи меблі для кухні і вітальні, врахуйте те, що ви облаштовуєте один простір, тому важливо витримати стиль. Навіть еклектика або інший виразний дизайн повинен торкнутися обидві зони.

У 2018 найбільш актуальними залишаються стилі, наближені до мінімалізму: хай-тек, східний, модерн.

Якщо вам по душі розкіш, а житло відрізняється достатньою кількістю вільної площі, сміливо вибирайте лофт або класику. Але майте на увазі в класичному стилі не дуже гармонійно будуть виглядати технічні новинки, тому краще приховати техніку, заховавши її за красивими дерев’яними фасадами.

Теплота провансу також не залишиться без уваги в 2018 році.

Ідеї для кухні-вітальні

1. Оригінальне дизайнерське рішення — розташувати кухню в зоні коридору.

2. Поставити шафи-колони, куди можна вбудувати мікрохвильовку, духова шафа, заховати холодильник, розташувати достатньо місць для зберігання. Подібні конструкції займають чималу площу, але з вигляду можуть бути практично непомітними.

3. Кухню, влаштовану уздовж стіни, прикрити рольставнями.

Колір кухні-вітальні

Все та ж натуральність є ключовим фактором при виборі модного кольору для кухні-вітальні, тому всілякі деревні кольори залишаються в пріоритеті. В природне концепцію чудово впишеться стриманий оливковий, молочний, шоколадний, кавовий. Благородна сіра гама, як і раніше в тренді, також як і контраст чорного і білого. Яскравий акцент можна додати за допомогою синього, вишневого, жовтого, червоного.

Далі представлена цікава фотопоборка кухні-вітальні різної квадратури, а також приклади дизайну в приватних будинках і в стандартних квартирах.

Кухня-вітальня 16 кв м

Кухня-вітальня 20 кв м

Кухня-вітальня 30 кв м

Кухня-вітальня в приватному будинку

Теги: Вітальня, Кухня