Приватний будинок або дача – комфорт, домашній затишок, свіже повітря, фрукти і овочі, квіти і дерева. Саме з цими словами асоціюється будиночок на приватній земельній ділянці, адже саме тут можна відпочити всією сім’єю, розслабитися, захистити себе від міської суєти і побути наодинці з природою. Однак для того, щоб створити необхідний затишок і захистити себе від усіх зовнішніх факторів, потрібно подбати про огорожі приватній території, зокрема для власної безпеки.

Дачні будинки – будови для сезонного відпочинку, так як основну частину часу тут проводять в теплі пори року. Тому дорогий паркан тут буде недоречним і перевага віддається практичності, функціональності споруди.

Для того щоб захистити земельну ділянку, не обов’язково використовувати дорогі матеріали, адже мінімалізм вітається в 2018 році у всіх його проявах. Зараз дизайнери готові запропонувати на вибір покупця масу цікавих ідей і варіантів, здатних зробити навіть недорогий паркан дуже якісним і надійним. У той же час огорожа може одночасно бути і красивим, і оригінальним. При всьому цьому потрібно враховувати те, що головне функціональне призначення паркану – убезпечити земельну ділянку і свою приватну територію від зовнішніх факторів, не прошені гостей.

Варто відзначити, що набагато дешевше встановлювати паркани, конструкція яких кріпитися до опорних стовпів, монтований на стрічковий фундамент паркан обійдеться набагато дорожче.

Види матеріалів

Ідеальні недорогі будівельні матеріали, щоб побудувати надійний паркан:

 • Паркан з дерева або металу.
 • Дерево – дошки або бруси.
 • Прути.
 • Сітка рифлена, рабиця або зварна.
 • Профнастил.

В цілому вибір великий, і який саме матеріал використовувати, вирішується в індивідуальному порядку, у залежності від смаків і уподобань господарів. Найчастіше використовуються саме дерев’яні паркани, виконані з паркану, прутів, брусів або необрізних дощок. Основний плюс паркану в тому, що його легко спорудити своїми руками.

Паркан з дерева

Виготовляючи дерев’яний паркан оригінальним чином, використовуючи різні конфігурації, можна створити стильне і красиве огорожу приватного ділянки.

Переваги дерев’яного паркану:

 • Універсальність – такий паркан здатний відмінно вписатися в будь-який дизайн і ландшафт.
 • Зручність в обслуговуванні – досить регулярно фарбувати паркан і усувати його дефекти.
 • Легкість в монтажі – поставити дерев’яний паркан у себе на приватній ділянці просто, впоратися з цим зможе кожен.
 • Високий рівень надійності.
 • Можливість різноманітного обладнання та прикраси огорожі.

Тин для огорожі приватного сектора

Найдешевший варіант огорожі. Однак, це не означає, що він не зможе бути цікавим — правильно задіявши дизайнерську фантазію, можна зробити чудовий паркан в сільському стилі.

Зробити тин легко і просто. Підтвердження цього те, що саме плетений паркан є одним з найдавніших. Незважаючи на це, в 2018 році він знову знаходить популярність і займає лідируючі позиції в якості стильного оборонного редуту для прикраси свого саду.

В залежності від висоти паркану, його ділять на три типи, кожен з яких використовується, в залежності від його функціонального застосування:

 • До метра – для огорожі клумби.
 • Близько півтора метра – для зонування ділянки.
 • Висока двометрова тин – паркан для огорожі приватного ділянки по його периметру.

Паркан з брусу чи дощок

Вартість такого паркану невисока, проте, він має ряд переваг:

 • Легкий процес установки.
 • Невисока ціна.
 • Цікавий і привабливий зовнішній вигляд.
 • Легкий в обслуговуванні.
 • Тривалий термін експлуатації.

Дошки необрізаного типу – деревина з краями, що частково опилена або не була опилена зовсім. Краще всього для забору використовувати листяні і хвойні породи. Купуючи дошки, потрібно враховувати деякі нюанси:

 • Структура – потрібно уникати сучків.
 • Тріщини – вони не допустимі, з’являються при поганій сушінню.
 • Якість розпилу – дошка зобов’язана бути рівною і гладкою.
 • Правильність установки – якщо все зробити добре, то це якісна захист на довгі роки.

Сітка-рабиця

Паркани з сітки-рабиці — це досить часте явище, так як вони недорогі. Крім того, можуть використовуватися рифлена або зварна сітки, які дуже поширені в селах і широко використовуються в якості огорож для дачних ділянок.

Даний тип забору трохи дорожче, ніж інші, але й тривалість його експлуатації на порядок вище. Встановивши таку огорожу, можна не хвилюватися за його якість найближчі 10-20 років.

Огорожа з такої сітки натягується між стовпами, розташованими на невеликій відстані один від одного і добре справляється з впливом зовнішніх факторів. Також варто відзначити, що вона добре пропускає промені світла, що важливо для земельної ділянки, особливо тієї частини, де розташований город або палісадник.

Паркан сіткового типу завжди цікаво і оригінально виглядає, а якщо якось прикрасити його, то можна створити цікаве огорожу. Також дуже красиво, коли по такій сітці в’ються рослини або квіти. Існує два види установки: секційний і натяжна.

Огородження з металу або профнастилу

Метал і профнастил – ще один варіант для того, щоб побудувати паркан навколо приватного сектора. Вся різниця між цими двома видами – зовнішній вигляд. Огорожа з металевого паркану зовні схоже на звичайний дерев’яний паркан, а ось профнастил являє собою суцільний паркан, який не дозволить стороннім особам «закинути око» на територію приватного сектора, а значить можна відчувати себе в безпеці.

Основне достоїнство всіх матеріалів – можливість самостійної установки. Підключивши фантазію, можна створити оригінальний, цікавий і привабливий паркан. Якщо ж правильно його декорувати і використовувати сучасні ідеї, то дизайнерське рішення зможе здивувати сусідів і перехожих. Який паркан встановити в 2018 році, кожен вирішить для себе сам. Головне, не стримувати себе в дизайнерських ідеях і втілювати задуми в життя.

Теги: Дача, Заміський будинок, Екстер’єр