Облицювання туалетної кімнати плиткою з кахлю — одне з найбільш практичних рішень. Даний матеріал стійкий до вологи, а значить, він дозволить проводити якісне прибирання. Кахель – надійне і довговічне засіб, не обмежує фантазію при оснащенні туалету або ванної, за рахунок великого вибору розмірів, форм і кольорів. Якщо підібрати плитку не правильно, то це може істотно зіпсувати весь внутрішній дизайн, тому до вибору даного матеріалу варто підійти з усією відповідальністю.

Види плитки

У першу чергу потрібно відзначити той факт, що плитка може бути двох типів, один для стін, другий для підлоги. Плитка, що використовується для підлоги більш міцна і стійка до ударів, крім цього вона має антиковзаючим властивостями. Використовувати цю плитку на стінах не можна, так як вона має чималу вагу. Плитка, призначена для стін легше, крім цього вона дуже слизька і тендітна, а значить, використовувати її для покриття підлоги небезпечно.

Також існує спеціальна плитка стійка до морозів і кахлі для громадських приміщень, міцність якого особливо висока. Ціна такого матеріалу завжди вище, а значить звертати уваги на нього не потрібно.

При купівлі кахлю потрібно зробити запас, що буде на 10% більше, ніж було розраховано спочатку. Це пов’язано з тим, що частина плитки може бути зіпсована при її перевезенні або під час укладання.

горизонтальная плитка в туалете на стене

Розміри кахельних плиток

Настінна плитка має квадратною формою, її розміри варіюються від 10*10 см до 40*40. Плитка для підлоги найчастіше трохи більше і її розміри становлять від 30*30 до 60*60 сантиметрів. Також деякі виробники можуть запропонувати оригінальні розміри і форми, наприклад, прямокутну кахельну плитку.

Якщо туалетна кімната невелика, то краще всього використовувати велику плитку, дрібна буде виглядати тут незатишно. Якщо туалет великий, то можна використовувати як дрібні фрагменти плитки, так і мозаїку – це дасть можливість створити стильний дизайн і оригінальний зовнішній вигляд.
крупная кафельная плитка комбинируется с мозаикой

Якість матеріалу

Визначити якість плитки можна з одного погляду, для цього достатньо взяти її в руки і подивитися проти світла – якщо помітні микротрещены, цей матеріал не якісний і краще від нього відмовитися.

Всі плитки повинні бути однакового розміру, максимально допустима похибка складає 1 мм, для порівняння необхідно вимірювати діагональ плитки. Також дуже важлива її площину (лицьова поверхня), щоб перевірити її якість необхідно докласти дві плитки «обличчям» один до одного. Зазор між ними не повинен бути більше, ніж півтора міліметра, якщо цей показник більше, то таку плитку використовувати небажано. Площина плитки впливає на процес і складність її укладання, тому слід якісно перевіряти товар.

Як правильно класти кахель в туалеті?

Для великих туалетних або ванних кімнат рекомендації ні до чого, так як тут все залежить від смаку господаря. Невеликий туалет потребує коригування візуального сприйняття простору. Підлогову плитку в маленькому туалеті потрібно класти по діагоналі, таким чином можна візуально збільшити розміри приміщення. Якщо кімната має низькі стелі, то для стін потрібно купувати прямокутну плитку і викладати її потрібно вертикально.

Укладаючи прямокутний матеріал горизонтально можна домогтися візуального розширення кімнати. Якщо прямокутна кахельна плитка використовується і для підлоги, то її потрібно класти вздовж тієї стіни, що коротше по своїй довжині. Таким чином, навіть з маленької туалетної кімнати можна зробити досить миле і затишне приміщення, що візуально буде здаватися досить об’ємним і просторим.

Дизайн плитки

На даний момент ринок будівельних матеріалів дуже великий і має велику різноманітність, таким чином, покупець може не тільки підібрати оптимальний варіант, але і втілити в життя всі свої дизайнерські рішення та задумки. Зараз в будівельному магазині можна знайти кахельну плитку однотонного кольору, з різними орнаментами і візерунками або ж фотодруком.

Дизайнери не радять використовувати дрібні візерунки для підлогового покриття, адже це створює не дуже приємне відчуття, буде здаватися, що підлогу трохи нерівна чи забруднений. Такий візерунок може не тільки засмутити господаря житла, але і зіпсувати весь дизайн туалету. Великі зображення на стінах незатишно себе почувати в маленькому туалеті – з-за обмеженого простору немає можливості відійти на належну відстань для того, щоб ретельно розглянути фото або малюнок, що негативно позначиться на загальному сприйнятті.

Найкращий варіант – поділ стіни на дві частини по горизонталі. Для поділу краще всього використовувати бордюр з невеликим, але цікавим орнаментом. Вгорі стіна оформляється більш світлому кольорі, як і стелю, а от нижня частина стіни та підлога – на кілька тонів темніше. Таким чином, можна візуально підняти стелі, зробити кімнату більш просторою. Єдиний нюанс – не можна використовувати плитку, тон якої може здатися занадто похмурим або похмурим.

У 2018 році дуже цікавим буде варіант зонування. З одного боку здається, що розділити на зони і без того маленьку кімнату не можливо, проте це реально. Виділивши зону унітазу з кольоровими вставками або оригінальної плиткою можна стильно оформити туалет, що зробить його не тільки сучасним, але і неповторним, унікальним.

Вибір колірної гами

Для туалетної кімнати скромних габаритів краще всього використовувати світлі відтінки, серед яких: білий, сріблястий, білий, лимонний, світлі тони рожевого, блакитного і бузкового кольорів.

Для того щоб інтер’єр не був нудним і монотонним можна комбінувати кілька кольорів, наприклад, сріблястий з лимонним або блакитний з білим. Для підлогового покриття можна використовувати більш темні кольори, проте вони не повинні бути надто яскравими. Якщо плитка передбачає наявність орнаменту, то він повинен бути горизонтальним, вертикальний зробить туалет візуально вище, але менше, а це не завжди позитивно позначається на сприйнятті кімнати.

Теги: Ванна кімната