Кухня — мабуть, це сама функціональна кімната в будинку. Тому дуже важливо не тільки грамотно підібрати дизайн, але і розмістити стіна таким чином, щоб кожна річ була на своєму місці. При цьому все повинно бути легкодоступним. Звичайно, великі кухні дозволяють використовувати в облаштуванні побутову техніку і предмети інтер’єру на будь-який смак. Але якщо площа невелика і при цьому тут потрібно розташувати столову і робочу зону одночасно, можливо, доведеться чимось пожертвувати. Так чи інакше, продумане планування — головне правило успіху в облаштуванні будь-якої кухні.

nk18369_soft_lack_76w___weisz_softmatt___manhattan_494___provence_ulme-e1453910465839 nk7716_koje_14___alpha_lack_551___weisz_hochglanz___alpha_lack_55r___rosso_hochglanz

Як облаштувати кухню?

Існує кілька варіантів планування кухні, одним з яких є лінійний або прямий. Це найбільш лаконічний, але в деяких випадках і найефективніший спосіб розміщення меблів. Її ставлять у пряму лінію уздовж однієї стіни, що забезпечує вільний доступ до всіх складових. Але тут важливо правильно розподілити всю побутову техніку і елементи гарнітура. В першу чергу слід визначити, що повинно бути на кухні. В обов’язковому порядку — плита, мийка, холодильник.

Тільки після комфортного розміщення цієї техніки, підбирається кількість і розміри підвісних шафок, полиць і тумб. Вони можуть бути різного дизайну, форм, але при цьому органічно доповнювати один одного, підтримуючи загальну стилістичну задумку.

Плюс до всього кухонний гарнітур можна доповнити посудомийною машинкою, але в даному випадку доведеться прибрати якусь тумбу для зберігання. Також на кухні часто ставлять пральні машини.

Порада: Підбираючи стіна, врахуйте, що каструлі і дрібну побутову техніку найкраще розміщувати в нижній частині меблів.

Виходячи з цього, буде простіше визначити необхідну кількість тумб. Їх можна оснастити лотками, скриньками, полицями — тут все залежить від ваших запитів і особистих переваг. Дуже важливо максимально комфортно і грамотно організувати робочу зону.

Порада: пенал — дуже зручна і практична річ на кухні. У ньому ви можете розмістити велику кількість різних дрібниць, які завжди будуть під рукою.

Місце розташування навісних шафок повинно бути ретельно продумано. Саме від цього багато в чому буде залежати їх функціональність. Так, над мийкою краще розмістити шафка з сушаркою для посуду, над робочою поверхнею розташувати спеції, продукти і т. д. Але що справді важливо — це наявність витяжки над плитою.

nk18368_glas_tec_satin_17w___weisz___glas_tec_satin_17q___quarzgrau nk18659_legno_59c___eiche_champagner___soft_lack_76w___weisz_softmatt

Для дрібної кухонного начиння зручно задіяти фартух. Це ділянка стіни, який розташований між навісними шафками і робочою поверхнею. Добре буде обладнати його гачками і розвісити все необхідне і часто використовуване: рушники, прихватки, невеликі сотейники та інше.

Тонкощі освітлення для лінійної кухні

Окрему увагу приділіть висвітлення. Крім центрального світла, продумайте організацію стаціонарного. У робочій зоні можна розташувати акуратний невеликий світильник. Світло, що виходить від нього, повинен точно потрапляти на стільницю, але при цьому не заважати роботі. Для цього підберіть оптимальну яскравість лампочки, а якщо світло регульований — підберіть максимально комфортний для себе. Також хороші варіант — подовжені лампи.

Цікаве рішення в організації освітлення можна побачити на наступному фото. Тут для робочої зони передбачено досить незвичайне додаткове освітлення. Мобільні яскраві жовті лампи на благородній блакитному тлі шаф легко обертаються в різні сторони.

Переваги прямих (лінійних) кухонь

Лінійне планування вже тривалий час користується популярністю серед мешканців міських квартир і приватних будинків завдяки багатьом своїм перевагам, основними з яких є:

  • практичність — завдяки комфортному розміщенню, все необхідне завжди під рукою. Це скорочує кількість пересувань, що дозволяє заощадити сили;
  • простота установки — з розстановкою складових такої кухні впорається кожен без особливих дизайнерських навичок і знань. Для цього не потрібно створювати спеціальний проект з розрахунками;
  • економія площі — розміщення елементів в одну лінію займає набагато менше простору і дозволяє візуально розмітити оптимальне зонування приміщення;
  • естетичність — таке розміщення виглядає лаконічно, стильно і дуже привабливо;
  • доступна ціна — стіна прямий кухні складається з найпростіших елементів, що не володіють складними дизайнерськими розробками. У такій кухні немає складної фурнітури, яка необхідна для функціональності кутових зон.

Головне достоїнство лінійних гарнітурів — можливість розміщення навіть в найменших кухоньці. Тому такими гарнітурами можна сміливо облаштовувати кухні як в новобудовах, так і в хрущовках. Єдиний нюанс полягає в тому, що в малогабаритних кімнатах лінійну кухню можна поставити тільки уздовж довгої стіни.

Якщо до питання організації простору підійти з розумом і детально розробити функціональність кожної складової, таке планування буде мати набагато більше переваг. Таким чином крадуться всі недоліки. Для цього можна взяти на озброєння такі ідеї:

  • на дверцятах встановити додаткову фурнітуру для зберігання дрібниць (наприклад, кришок від каструль);

  • між холодильником і стіною або іншими двома предметами встановити компактні стелажі або висувні полиці;
  • використовувати висувні шухляди, які в потрібний момент розширять площа робочої поверхні.

Безумовно, лінійний стіна, по праву можна вважати оригінальним, стильним, одночасно простим і практичним рішенням для облаштування і великих просторих кухонь, і компактних приміщень в маленьких квартирах. Таке планування дуже функціональна, естетична і зручна у використанні. Тому, якщо ви досі в роздумах, яку кухню вибрати, однозначно, вибирайте лінійну — не прогадаєте!

nk18704_koje_12___legno_eiche_champagner___soft_lack_weisz_softmatt nk7015_lux_361___weisz_hochglanz___lux_36g___quarzgrau_hochglanz___lux_363___lemon_hochglanz-e1453900365228

Теги: Кухня, Меблі