Товариш попросив відремонтувати ехолот eagle fisheasy 245ds.

Несправність: перелом кабелю біля роз’єму. Здавалося, що може бути простіше. Озброївшись скальпелем, приступив до розбирання роз’єму. Несподівано це виявилася найскладніша частина ремонту. Загалом на розбирання я витратив години дві. Вся справа в застосованому матеріалі роз’єму. Він пружний, виглядає як гума, але плавиться як пластик. Я сподівався, можливо всередині виявиться жорстка капсула роз’єму, але дістав до контактів, капсули так і не знайшов. Відразу намагався розрізати роз’єм на дві частини, потім на чотири частини, щоб дістатися до контактів, сподіваючись при складанні з’єднати ці частини і зафіксувати термоусадкою. Та де там, матеріал дуже пружний, дістатися до контактів зі збереженням оболонки роз’єму виявилося неможливо. Що я тільки не робив: грів запальничкою, розплавляв паяльником, все без толку. Довелося обрізати лахміття пластика.

Для ремонту товариш знайшов інформацію по терморегулятори роз’єму, тільки виявилося, що кольори двох проводів не збігаються.

Замість зеленого дроту чорний, а замість сірого дроту білий. Знайшлося фото, де кольори збігаються. Люди не стали морочитися, припаяли дроти прямо до роз’єму в корпусі приладу.

Ось тільки зовсім незрозуміло, куди в оригіналі підключався екран. На фото екран висить у повітрі… Знайшов в інтернеті намальовану від руки терморегулятори, де екран з’єднувався з білим (сірим) проводом. Нехай буде так.

Дроти в роз’ємі просто обтиснуті, без пайки. Спочатку хотів припаятися до залишків проводів, але побоявся, що може бути поганий контакт в обтиснутому роз’ємі. Хіба мало. У підсумку просто залудив контакти роз’єму і припаявся до них. Спробував вставити в прилад і дістати з нього роз’єм. Провід триматися добре. Перевірив роботу ехолота, працює. Несправність усунена.

Залишилося відновити ізоляцію роз’єму. Спробував розплавляти шматки відрізаного пластику паяльником і припаювати до роз’єму. Нічого хорошого не вийшло, пластик плавився, але з’єднання з роз’ємом виявилося ненадійним, припаяні шматочки легко відривалися. Заливати епоксидним клеєм? навряд чи буде він триматися за такий пластик. Вирішив залити роз’єм чорним термоклеєм. Були думки прошити роз’єм ниткою, а кінці ниток обмотати навколо кабелів і залити клеєм. Якщо обірвуть дроти, наступного разу так і зроблю.