Як зробити фундамент для забору з цегляними стовпами. Попередні розрахунки обсягів і витрат

На початку будівництва потрібно вибрати тип фундаменту, визначити глибину закладення, зробити розрахунок кількості матеріалів. Глибину промерзання грунту в своєму регіоні дізнайтеся в будь-якій будівельній організації або в інтернеті. Перевірте залягання грунтових вод і тип грунту на ділянці. Для цього доведеться на різних ділянках зробити шурфи. Запитайте у сусідів, що мають підвали, про рівень грунтових вод.

Розрахунок обсягу бетону і вартості робіт

Для того, щоб правильно розрахувати кількість матеріалів, необхідно накреслити детальний план. Розрахунок зводиться до визначення всього обсягу бетону виходячи з товщини цегляних стовпів, заповнення проміжку між ними і глибини закладення фундаменту.

Варіантів заповнення проміжків між ними може бути багато: цегла, камінь, кована огорожа, сітка, профнастил. Для заповнення проміжку цеглою враховується товщина половини або цілого цегли. Половина становить 125 мм, а ціла цегла – 250 мм відповідно. Кладку стовпчиків роблять в 1,5 цегли або шириною 380 мм.

фото. Розрахунок кількості цегли для стовпів: 1.5х1.5; 1.5х2; 2х2.

Від цих розмірів необхідно відняти товщину обробки:

 • штукатурка – 10 мм;
 • облицювання плиткою – 15 мм;
 • облицювання штучним каменем – 25 мм;
 • облицювання натуральним каменем до 45 мм.

Це робиться, щоб декоративні елементи не випирали із загальної площини огорожі.

Виходячи з цих даних, визначається загальний обсяг бетону: ширина множиться на довжину і висоту. Мінімальна марка бетону-м200.

Для приготування 1 м3 бетону двохсотої марки потрібні:

 • цемент м400-1 частина;
 • пісок – 3 частини;
 • щебінь – 5 частин;
 • вода в міру потреби.

При самостійному виготовленні бетонного розчину вимірюйте цемент, пісок і щебінь в одних одиницях: в об’ємних частинах або в кілограмах. На практиці вважають матеріали, що завантажуються в бетономішалку, відрами або лопатами.

Кількість цегли розраховується в штуках. При ширині стовпів в 1,5 цегли на один ряд йдуть 3 штуки, товщина шва 10 мм.відповідно на 1 метр висоти потрібен 21 цегла.

Опалубні роботи

Опалубка складається з дерев’яних щитів, зроблених з обрізних дощок товщиною від 25 до 40 мм.чим тонше дошка, тим більше необхідно встановлювати розкосів, щоб надати жорсткість. Для контролю ширини всередині встановлюють дерев’яні прокладки. Щоб вирівняти опалубку строго по лінії, її стягують дротом товщиною 1 мм. Для зручності в роботі, щоб вона стала м’якою, дріт попередньо обпалюють на вогні.

щоб щити під час заливки не зрушили в сторону, їх зміцнюють дерев’яними кілочками. Для досягнення абсолютно гладкої поверхні зсередини щити встеляють поліетиленовими плівками, які прибивають до дощок будівельним степлером. Опалубку рекомендується знімати через тиждень. Одночасно зрубують напливи розчину, що просочилися в щілини між дошками.

Всередині опалубки виводиться горизонтальний рівень і в дошки забиваються цвяхи. Між ними натягується дріт, кольоровий шнур для вказівки на верхню межу бетонування.

Фундамент під паркан з цегли та профнастилу. Як зробити паркан з профнастилу з цегляними стовпами?

Паркан з цегли – саме добротне і якісна споруда, єдиним недоліком якого є дорожнеча.

Щоб здешевити проект, доцільно скомбінувати цегла з недорогими, але не менш міцними матеріалами.

Розглянемо будівництво паркану з цегли та профнастилу своїми руками детально і поетапно.

Вибір конструкції і матеріалів

Перед тим, як зробити паркан з цегли і профнастилу, необхідно скласти проект з описом конструктивних особливостей і місцем розташування огорожі.

При складанні плану потрібно дотримуватися таких рекомендацій:

 • відстань між цегляними стовпами паркану з профнастилу (ширина прольоту) повинна бути не менше 3 метрів .
 • паркан розміщується строго відповідно до плану земельної ділянки.
 • на похилій місцевості окремі секції розбиваються на ділянки з перепадами по висоті.

До змісту ↑

Фотогалерея

Щоб зробити паркан з цегли та профлиста самостійно, знадобляться:

 • бетономішалка,
 • зварювальний апарат,
 • лом і лопата,
 • бур, електродриль і шуруповерт,
 • викрутки,
 • ножиці по металу.

Профільовані листи з полівінілхлориду створюють міцну огорожу, не схильну до корозії і зносу.

Рекомендується для кожної секції вибирати листи товщиною від 0,5 мм і висотою профілю с8 або с10. Про існуючі розміри профнастилу ми писали в цій статті.

Пофарбований сучасними лакофарбовими матеріалами профнастил під цеглу довго не втрачає колір, який можна підібрати в тон будівлі.

До змісту ↑

Етапи будівництва

Будівництво парканів з профнастилу з цегляними стовпами відбувається поетапно:

 • заміряється периметр ділянки,
 • готується фундамент,
 • виготовляються стовпчики,
 • закріплюються профільовані листи.

Натисніть для збільшення

Будівництво паркану з профнастилу з цегляними стовпчиками починається з позначень точного розташування елементів.

На місцях майбутніх кутів забору потрібно поставити кілочки і натягнути по ним капронову нитку.

Найвужчий паркан з профнастилу з цегляними стовпчиками будується в одну цеглу товщиною, а для посилення встановлюється профільна труба.

Кожен другий ряд цегляної кладки армується сталевою сіткою.

До змісту ↑

Земельні роботи

Паркан з цегли та профлиста встановлюється на стрічковий фундамент.

Щоб заощадити на транспорті, верхній шар грунту можна відсипати і використовувати як добриво на ділянці.

Обсяг грунту складе всього близько трьох кубометрів, тому для виконання земельних робіт дорогий екскаватор не знадобиться. Ручні роботи виконуються совковою і штиковою лопатами, лом теж стане в нагоді.

Якщо грунт не кам’янистий, траншею об’ємом близько 4 кубометрів викопають двоє робітників за 5 годин з урахуванням перекурів.

До змісту ↑

Виготовлення опалубки

Коли траншея під цегляний паркан з профлистом вже вирита, можна відразу приступити до опалубки. Вона збирається тільки для цокольній частині і встановлюється нижче рівня землі на 10-20 см.підійде міцна і недорога напівобрізна дошка.

Збірка опалубки починається до заливки фундаменту з додаткового скріплення дощок дерев’яними перемичками і цегляними підпорами. Щити збирають безпосередньо в траншеї, починаючи з верхньої дошки.

10-міліметрові арматурні прути

Для подальшого армування фундаменту потрібні 10-міліметрові арматурні прути, які встановлюють в траншеї через кожні 1,5 метра.

Зверніть увагу

Зібраний каркас, скріплений дротом товщиною 1 мм, опускають в опалубку.

Для посилення стовпів з цегли в опалубку монтується куточок або труби, коли каркас з прутів і опалубка повністю готові. Їх вирівнюють і закріплюють дошками.

Фундамент під цегляний стовп. Фундамент для забору з цегляними стовпами

Вибір типу фундаменту під цегляні стовпи залежить від того, з якого матеріалу буде заповнення а також від типу грунтів. Якщо проліт забору буде з легкого матеріалу (профнастилу, деревини), можна робити фундамент палі під кожен стовп. Глибина, на яку треба палю забивати/закручувати, залежить від типу грунтів і висоти грунтових вод. Якщо грунти схильні до зимового пученію (глина або суглинки) з високо розташованими підземними водами, закопуватися треба на 15-20 см нижче глибини промерзання грунту. На добре дренажованих грунтах (піски і супіски) досить закопатися на 80 см.

Пальовий фундамент під цегляний стовп для забору з легким заповненням

Пальовий фундамент під цегляний стовп роблять за стандартною технологією:

 • бурять ямку потрібної глибини (діаметр 25-35 см);
 • на дно засипають відро-два щебеню;
 • ущільнюють;
 • ставлять трубу, навколо якої згодом будуть вести кладку стовпа (на рухливих грунтах до закопується частини часто приварюють кілька відрізків металевих прутків, стрічок, куточків – для більшої стійкості);
 • труба виставляється строго вертикально, фіксується;
 • для пучинистих грунтів, якщо до труби не приварили металеві шматки, можна в лунку увіткнути кількаАрматурних прутків, для дуже складних грунтів можна пов’язати каркас;
 • заливається бетон високої марки — м300 або вище (про марки і склад читайте тут ).

Довжина труб складається з двох величин: з тієї частини, що замуровується в бетон і тієї, що буде стирчати зверху. Причому верхня ділянка труби зовсім не обов’язково в даному випадку повинен бути до самого верху стовпа. Він може бути на 40-50 см коротше. Виняток-стовпи, на які будуть навішуватися ворота і/або хвіртка. Тут внутрішнє армування повинно бути практично до самого верху.

Якщо паркан планується повністю цегляним або в регіоні великі вітрові навантаження, швидше за все, вам необхідно буде робити повноцінний стрічковий фундамент. Ще варіант-палі, пов’язані мелкозаглубленной стрічкою.

Конструкція паркану з цегляними стовпами на монолітному залізобетонному фундаменті

Детальніше про типи фундаментів для різного роду парканів читайте в статті « фундамент для паркану: як не закопати зайві гроші «.

Фундамент під стовпи для забору. Фундамент для забору з цегляними стовпами: схеми і відео

Огорожі з колонами з цегли відносяться до класу огорож «люкс». Фундамент під паркан з цегляними стовпами – це невід’ємна частина такої конструкції. Від того, наскільки якісно і правильно він буде виконаний, залежать стійкість і довговічність всієї конструкції. До його будівництва потрібно ставитися уважно і дотримуватися технічних норм, щоб огорожа не стало великим розчаруванням.

Знання особливостей конструкцій допоможе зробити правильний вибір.

Види фундаменту

Розглянемо види підстав, їх застосування і технічні параметри.

Стрічковий

Стрічковий фундамент використовують для важких конструкцій, будівель з цегли, блоку. Виглядає він, як бетонна стрічка. Моноліт застосовують на грунті з хорошою несучою здатністю.

Підготовка перед остаточним монтажем

Для будівництва потрібно:

 • вирити траншею шириною 40 см, глибиною 50 см;
 • на дно укласти піщано-гравійну подушку товщиною 15 см. Суміш ретельно утрамбувати;
 • виставити опалубку;
 • зв’язати арматурний каркас з арматури діаметром 8-10 мм;
 • встановити металеві опори під цегляні колони на відстані 2-3 м.використовують профільну трубу 50х50 мм або товстостінну круглу трубу діаметром 40 мм і вище;
 • готову конструкцію заливають бетоном м200.

Опалубка перед бетонуванням

Столбчато-стрічковий

Столбчато-стрічковий (комбінований) фундамент виглядає, як стрічковий моноліт, з однією відмінністю – в місцях, де встановлюють стовпи, бурять лунки.

Застосовують, торф’яної або пухкому грунті, використовують для важких комбінованих огорож. Для будівництва застосовують технологію, аналогічну при виготовленні стрічкового моноліту, змінюються тільки розміри фундаменту:

 • риють траншею шириною 40-50 см, глибиною 80 см;
 • в місцях, де, бурять свердловину глибиною 1,2–1,5 м.

Схема установки профлиста на підставу

Стовпчастий

Він виглядає як окремо залите підставу під колону. Застосовують для легких комбінованих парканів. Для будівництва потрібно:

 • вирити лунку глибиною до 1,5 м, шириною 40 см;
 • дно засипати шаром піску і гравію товщиною 15 см;
 • вставити трубу, біля основи горизонтально приварити шматки арматури по 25 см для кращого зчеплення з бетоном. Для стовпчиків використовують профільну трубу 50х50 мм або аналогічних розмірів круглу трубу;
 • залити бетоном.

Схема стовпчастого підстави

Що впливає на вибір фундаменту

Щоб уникнути неприємностей, пов’язаних з деформацією паркану, потрібно враховувати:

 • вага конструкції;
 • тип грунту;
 • глибину промерзання грунту.

В процесі роботи

Вага

Вага залежить від матеріалу, з якого зроблений паркан. На будівництво двох стовпів і двометрового прольоту, викладені з цегли, йде 0,3 м3 бетону і 0,7 м3 цегли загальною вагою 1700 кг

Така огорожа важке, для нього роблять стрічковий або комбінований фундамент.

Для, дерева або металліческіхдостаточно забетонувати стовпи, а для надійності – зв’язати стрічкою невеликого заглиблення.

Огорожа з профлиста

Грунт

Важливо враховувати грунт, на якому роблять бетонну основу. На піщаному або торф’яному грунті краще використовувати стрічковий моноліт шириною 25 см, глибиною 40 см.марка бетону – м200.

На глинистій поверхні – стрічковий або комбінований. Ширина фундаменту – 25 см, глибина – 50 см.глибина лунок під колони – 1,5 м. Марка бетону – м200.

На супіски використовують монолітну стрічку шириною не менше 25 см, глибина фундаменту-50 см. На дно укладають піщану подушку. Марка бетону-м200.

Глибина промерзання грунту

Фундамент заливають нижче позначки промерзання грунту, в іншому випадку конструкція може деформуватися.

Установка каркаса

У тому випадку, коли рівень промерзання низький, застосовують плаваючий тип фундаменту. Риють траншею глибиною 60 см.на дно засипають шар щебеню товщиною 10 см, ретельно утрамбовують. Інший обсяг ями засипають піском і ущільнюють.

На подушку заливають монолітну армовану стрічку висотою 40 см і шириною 30 см в залежності від конструкції паркану. Армують моноліт арматурою діаметром 10-12 мм.

Це основні умови для правильної оцінки ситуації, щоб вирішити, яку підставу для паркану з цегляними стовпчиками вибрати.

Фундамент для цегляного паркану своїми руками. Стрічковий армований залізом

Залізобетонний фундамент для цегляного паркану характеризується високою несучою здатністю і довговічністю. Пристрій починається з підготовки грунту. Від правильності виконання земляних робіт буде залежати термін служби і сезонну поведінку моноліту.

У цьому відео розглянуті помилки, які зробили обробники при будівництві цегляного паркану на стрічковому фундаменті на конкретному прикладі:

Тут необхідно викопати траншею перетином приблизно 40*50 см.глибини в 0,5 м, як правило, досить, щоб виключити вплив грунту на бетонну стрічку. Дно каналу вважається готовим після ущільнення землі. Далі на ньому влаштовується піщано-гравійна насип. Після трамбування вона повинна становити 15 см по товщині, бути максимально рівною.

Підготовка траншеї під фундаментну стрічку джерело yandex.net

Наступні дії послідовно виглядають так:

 • встановлюється формувальна опалубка;
 • стінки перевіряються на герметичність, при необхідності вони ховаються всередині поліетиленовою плівкою;
 • збирається підсилює каркас з арматурних прутків з перерізом 8-10 мм.

Колони встановлюють на відстані 2-3 м. Профіль вибирають перетином 50*50 мм або діаметром понад 40 мм заливка готової майданчики для фундаменту під паркан виконується бетонним розчином марки м200.

Стрічковий бутовий

У цьому випадку замість арматури використовуються великі камені. Тут пристрій фундаменту проводиться двома способами. Або спочатку в підготовлену траншею укладається бут, його заливають і проколюють для виведення повітря. Або камені закладають в залитий розчин. Перший варіант дозволяє контролювати щільність бутової кладки, другий дозволяє краще ущільнити бетон. У будь-якому випадку на тлі залізобетонної стрічки таке рішення обходиться помітно дешевше.

Пристрій бутового опорного підстави джерело sakh.com

Комбінований стрічковий зі стовпчастим

Тут заливка бетону проводиться після підготовки траншеї під ростверк для забору і посадкового місця під колони. Під стовпи, які будуть викладені з цегли, формується лунка. Оптимальною глибиною прийнято вважати ⅓ від довжини всієї опори, але в цьому випадку параметр через навантаження збільшується до 1,5 м. Для посилення конструкції крім направляючої профільної труби можна додатково занурити 3-4 залізних прута і зв’язати їх з армуючим каркасом для стрічкового паркану.

Паркан з цегли та профнастилу: особливості та вибір матеріалу, етапи будівництва

Стовпчастий

Тут земляні роботи починаються з формування посадкового місця під металопрофіль. Останній може бути замінений на дерев’яний стовп попередньо оброблений, наприклад, смолою. Лунка буриться глибиною від 0,5 до 1,5 метрів, ширина 40 см.на дні трамбується пісок з гравієм (шар 15 см). До металевої колони перед зануренням в області підстави приварюються відрізки арматури довжиною 25 см.якщо використовується труба, то для надійності її порожнину заповнюється цементним розчином.

Приклад фундаменту з стрічковим ростверком джерело gbistroy-kazan.ru

Пальовий гвинтовий

Вибір перетину трубиВизначається більшою мірою покладається на неї навантаженням з боку планованого забору. Якщо це кам’яний варіант, то рекомендується розглядати заготовки діаметром понад 100 мм.такі палі здатні витримувати вагу від 2 тонн.

Ще один момент, який потрібно враховувати при виборі виробів стосується наконечника:

 • литий застосовується для масивних конструкцій (оцинковка продовжує термін служби);
 • зварений коштує дешевше, але технічні характеристики також актуальні для зведення легких парканів.

Гвинтові палі для влаштування фундаменту джерело ryazan.zuzmi.ru

Угвинчуються стовпи, як правило, на глибину від 1,5 м.методика занурення схожа з вкручуванням самореза в основу. Виконати роботу можна вручну або з використанням спеціальної техніки. Для першого варіанту в торцевій частині передбачені отвори під важелі. Головне-дотримати суворе вертикальне положення труби.

Цегляні паркани: плюси і мінуси, різновиди матеріалів, основи технології і ціни

Коротко про головне

Паркан з цегляними стовпами відрізняється локалізованої високим навантаженням на грунт.