Дизайн штор-плісе універсальний, тому що підходить будь-якій формі вікна – закругленою, ламаної, скошеної і традиційною. Що ж собою являють ці штори?

Штори-плісе на вікно: конструктивні особливості

Зовні конструкція таких штор нагадує звичайні горизонтальні жалюзі, але з тканиною у вигляді плісе, тобто з чіткими складками. По ширині вони можуть бути в межах 10-50 мм Для маленьких і стандартних вікон зазвичай вибирають вузькі, для великих – широкі складки.

Бувають одинарні, подвійні або потрійні види штор-плісе. Одинарні являють собою єдине полотно зі складками. Подвійні або потрійні складаються з декількох полотен, зшитих за типом стільники.


Механізм управління такими шторами на нестандартних вікнах здійснюється з допомогою ланцюжка, шнура, ручки, повідка для вікон, розташованих досить високо, або дистанційного пульта. Останній варіант більше актуальний для мансард і зимових садів. Також існують штори-екрани, які ідеально підходять для круглих, полуарочных і овальних вікон. Вони стаціонарні, тобто не можуть закриватися і відкриватися.

Різновиди

Жалюзі плісе відрізняються між собою матеріалом, формою, розміром, типом конструкції.

Матеріал

Матеріал для таких штор – щось середнє між клейонкою і тканиною, тому вони чудово підійдуть також і для ванних кімнат.

Деякі різновиди мають грязе – і пиловідштовхувальні просочення. Є полотна зі спеціальними теплопоглинальні і світловідбиваючими покриттями, які особливо актуальні для нестандартних вікон в зимових садах і мансардах.

Часто матеріал обробляють спеціальними складами, які забезпечують вогнестійкість. Але є і такі тканини, які майже зовсім не схильні до займання – це моделі з Trevira CS волокном. Вони були запатентовані німцями ще в 80-х роках.

В колекціях сучасних виробників налічується більше 100 цікавих відтінків таких жалюзі. Чималий вибір і за текстурою – креп, льон, мережка.

Дуже практичні та оригінальні шторки «день-ніч», які складаються з двох видів тканин: напівпрозоре і непрозорою.

Паперові полотна плісе найбільш бюджетний варіант. Звичайно, їх не випереш і не поремонтуєш, при найменшому пошкодженні такі штори доведеться замінити. Але так ви можете істотно заощадити.

Розміри і форма

Сьогодні можна придбати штори-плісе на вікна будь-якої форми – прямокутної, квадратної, круглої, витягнутої, трапецієподібної і т. д. Використовують їх і для поверхні, розташованої під нахилом. Це вікна терас, мансард, альтанок, горищ.

Види конструкцій

За напрямком складок, характеру руху, виду кріплення виділяють наступні типи штор-плісе:

 • вільнозвисаючі – фіксуються зверху, застосовуються для стандартного вікна;
 • рулонні штори-плісе – фіксуються також зверху, а полотнище намотується на спеціальний вал;
 • натяжні фіксуються за допомогою профілів і натягаються струни по краях. Такі штори, навіть перебуваючи в положенні під кутом, не провисають;
 • модифікація низ-верх – дозволяє частково відкривати не тільки низ вікна, але і верхню його частину;
 • фіксовані штори-плісе – не відкриваються. Застосовуються для вікон нестандартної форми;
 • вертикальні конструкції – мають вертикальними складками, кріпляться з боків, рухаються в сторони.

Штори-плісе: три головних переваги

 • Широкий асортимент. Для будь-якого типу вікна можна підібрати свій тип конструкції.
 • Декоративність і практичність. Такі штори зручні у використанні і прості у догляді. Лаконічний дизайн приваблює багатьох обивателів.
 • Легкість монтажу.
 • На замітку: врахуйте, що в класичному інтер’єрі подібні моделі не стануть повноцінним оздобленням вікна. Гармонічним рішенням в цьому випадку буде поєднання їх разом з традиційними шторами.

  Штори-плісе на пластикові вікна: установка, експлуатація

  Простота конструкції дозволяє встановлювати плісировані штори на вікна. Кріпитися вони можуть по-різному:

  • на раму за допомогою саморізів і кронштейнів;
  • на отвір — використовується як для глухих, так і відкриваються вікон з достатньою відстанню (7 см) між отвором і рамою;
  • над отвором – такий спосіб використовують, коли хочуть застосувати підвіконня як полицю в ніші вікна.

  Процес встановлення штор-плісе досить простий і не вимагає особливих навичок, тому господарі можуть впоратися самостійно.

  Такі полотна досить стійкий до забруднень, але якщо все-таки виникла необхідність в чищенні, проводити її слід з урахуванням таких важливих умов:

  • спочатку штори потрібно скрутити і зняти;
  • потім помістити їх у теплу воду (до 30 °С) з щадним миючим в розкритому вигляді;
  • через 20-30 хвилин витягнути і промити під душем;
  • зібрати штори і дати стекти воді (для цього конструкцію у зібраному вигляді нахилити вбік);
  • підвісити і залишити на 12 годин зібраними.

  Що важливо знати, перш ніж купити штори-плісе?

  Асортимент плісированих штор дозволяє підібрати модель на будь-який смак і колір. Але щоб зробити правильний вибір, варто врахувати наступне:

  • кращий варіант для вікон під нахилом – натяжна конструкція, струни якої не дозволять тканини відвиснути;
  • якщо вікна виходять на південь, доцільно повісити штори з перламутровим покриттям, яке посилить відображення сонячних променів, зберігаючи прохолоду в приміщенні;
  • не використовуйте паперові штори на кухні і в дитячій – тут вони ще швидше вийдуть з ладу;
  • враховуйте ширину складок при покупці. Так, велика плісировка не підійде для маленького вікна, дрібна – для великого.

  Штори-плісе: фото кращих прикладів в інтер’єрі

  Плісировані штори популярні не тільки в дизайні терас і мансард. Їх активно використовують в оформленні звичайних кімнат. Але, як вже було сказано, в класичному інтер’єрі без традиційних полотен не обійтися, але плісе цілком гармонійно будуть виглядати в комплекті з ними, головне – правильно підібрати колір і текстуру.

  Варіант «день-ніч» — прекрасне рішення для дитячої. Дуже популярні штори-плісе і в інтер’єрах ванної, кухні. Переживати про їх стан не варто, оскільки тканина оброблена водонепроникним просоченням.

  Теги: Штори