Швидше за все, не кожен зможе дізнатися у цьому представницькому двоповерховому приміщенні, оформленому в середземноморському стилі, діючий монастир. Заклади подібного типу, як правило, мають більш строгий і непривабливий вигляд. Однак ще більше сюрпризів очікує нас всередині сучасного монастиря.

Скориставшись наданою можливістю, ми оглянемо всі найцікавіші приміщення цього незвичайного закладу, що виконує ті ж функції, що і монастирі, зведені кілька століть тому.

Особливості зовнішнього вигляду будівлі

Цей французький монастир розташований в дуже барвистому містечку. Приземкувата двоповерхова споруда, що має Г — подібну форму, практично потопає в яскравій зелені. На тлі будівлі яскравою плямою виділяються декоративні чагарники і мальовничі дерева, розкидані по галявині.

Стіни монастиря викладені з каменю сіруватого кольору. Головний вхід в будівлю (портал), розташований в кутовій частині будівлі, має аркообразный вигляд. Таку ж форму мають і вікна першого поверху, прямокутні прорізи яких химерно вписані в дугоподібну арочну конструкцію. Похилий дах будівлі прикрашає ряд горищних вікон-башточок.

На території монастиря є прямокутний внутрішній дворик, з усіх боків обмежений критою галереєю (клуатром). Арочний коридор з колонами виводить нас у чудовий палісадник, де можна виявити старовинний колодязь і невибагливі польові квіти.

Завдяки відкритій терасі, можна насолоджуватися зовнішнім виглядом внутрішнього двору, не залишаючи будинку.

Тут ми знаходимо все, що потрібно для відпочинку на свіжому повітрі:
– комфортні крісла;
– невеликі диванчики;
– витончені дерев’яні столики;
– зручні освітлювальні прилади з торшером.

Внутрішнє оформлення сучасного монастирського комплексу

Всі основні приміщення монастиря мають вихід в клуатр – прямокутну криту галерею з колонами та арками химерної форми. Всередині будівлі виявляється ще одна довга галерея, прикрашена готичним хрестоподібним склепінням. Стіни цього залу вкриті жовтувато-сірим каменем, простір під дахом викладено дрібним цеглою того ж відтінку.

В приміщенні знаходиться безліч м’яких канапок і лавочок для послушників. У центральній частині кімнати можна побачити кілька довгастих тумбообразных столів, що використовуються для прийняття їжі та зберігання різноманітних речей.

Зал висвітлюється за допомогою декількох світильників під абажурами на високих ніжках з стійкими підставами. Вдень світло проникає в приміщення крізь подвійне вікно в торцевій частині галереї.

На другий поверх ведуть досить крута гвинтоподібна сходи, викладена світлим цеглою. При підйомі нагору можна скористатися кованими поручнями з вишуканим рослинним орнаментом. Світло падає на сходовий майданчик через аркоподібне вікно, прикритий тонкою сіткою. У темний час доби ця зона висвітлюється за допомогою оригінальних світильників, підвішених до високої металевій стійці.

Зал капітулу

Приміщення для засідань відіграє величезну роль у житті мешканців монастиря. У цьому місці чернеча громада збирається для обговорення найбільш важливих питань. Такими подіями є видача облачення послушникам або вибори абата.

В торцевій частині склепінчастого приміщення можна побачити місце глави монастиря – отдельно стоящий стіл, освітлюваний за допомогою декількох торшерів.

У центрі залу, під хрестоподібним кам’яним склепінням розташовується довгий стіл зі світлою стільницею, оточений з усіх боків безліччю складних дерев’яних стільців.

В приміщенні досить темно, оскільки світло просочується крізь кілька вузьких віконних прорізів. Нескладно помітити велику кількість товстих свічок, розміщених в спеціальних поглибленнях столу, а також піднімаються на тонких підсвічниках. Ці атрибути використовуються при проведенні служб.

Приміщення їдальні (рефекторій)

Чернеча трапезна розташовується в кутовій частині будівлі. Інтер’єр рефекторія має досить сучасний вигляд. Складно повірити, що цей комфортний зал з меблями, виготовленої з новітніх матеріалів, є місцем, де приймають їжу послушники монастиря.

У трапезній можна побачити:
– затишні м’які крісла з сірою оббивкою на високих, але стійких дерев’яних ніжках;
– надзвичайно зручні диванчики, оснащені високими м’якими спинками;
– невеликі столики з квадратними дерев’яними стільницями;
– довгастий стіл-тумбу для зберігання посуду;
– люстру оригінальної форми;
– довге дзеркало.

Підлоги в приміщенні чернечого їдальні викладені світлою декоративною плиткою, і лише в деяких частинах залу вистелені килимовим тонким покриттям виразного синього кольору.

Чернечі опочивальні

Для відпочинку послушників у сучасному монастирі передбачені окремі кімнати. Підлоги в таких келіях вистелені тонкими килимовими покриттями.

Крім широких зручних ліжок тут є наступні предмети меблів і аксесуари:
– невеликі крісла на тонких ніжках;
– складні столики;
– компактні дерев’яні ліжок;
– підвісні світильники.

Деякі кімнати укомплектовані м’якими диванами, прикрашеними непомітними декоративними подушками. У таких келіях можна побачити також комфортні крісла на вигнутих ніжках і пластикові журнальні столики на таких самих стійких підставах.

До опочивальням примикають ванні кімнати, де послушники можуть вмитися і прийняти душ.

В цьому французькому монастирі є всі умови для того, щоб його мешканці не відчували себе відірваними від зовнішнього світу. Всі бажаючі можуть систематично відвідувати куточок, оснащений сучасним комп’ютером з доступом в Інтернет.

Це тихе і спокійне місце, розташоване за містом, дозволить всім, хто тут живе, повністю відволіктися від мирських турбот, не відмовляючись від звичного комфорту.

Теги: Дизайн-проект