Якщо ви плануєте провести ремонт або реконструкцію санвузла і знаходитеся на етапі підбору керамічної плитки для оздоблення, то ця публікація для вас! Невелике приміщення, яке, як жодна інша, потребує чистої, навіть у стерильній обстановці – ідеальний варіант для оформлення поверхонь за допомогою плитки. Керамічна, кам’яна, мозаїчна плитка – досить міцний і довговічний матеріал, за яким легко доглядати і нескладно встановити. Керамічна плитка представлена в широкому асортименті колірної палітри, випускається з малюнком, фактурними опуклостями, дзеркальними, скляними поверхнями. Але чим більший вибір моделей і кольорів нам пропонують виробники, тим складніше прийняти правильне рішення і вибрати варіант до душі, який буде радувати своїм зовнішнім виглядом довгі роки.

Сподіваємося, що добірка інтер’єрів невеликих туалетів, в обробці яких так чи інакше присутня облицювальна плитка, надихне вас на власні подвиги в рамках задуманого ремонту. Конкретні приклади колірних поєднань, розташування і конфігурації плитки дозволять представити ту чи іншу модель в рамках власного санвузла.

Розглянемо на прикладах реальних дизайн-проектів, які види плитки можна використовувати для обробки поверхонь в невеликому туалеті, яким чином краще комбінувати колірні і фактурні рішення в рамках маленьких просторів.

Мозаїчна плитка для облицювання санвузла

Мозаїчної плитки є ряд переваг перед звичайною керамічною плиткою – вона підходить для облицювання не тільки рівних поверхонь, але і увігнутих, арочних, опуклих, асиметричних площин. З мозаїчних плиток можна викладати орнаменти, малюнки геометричних і готові панно з зображеннями. Невеликі мозаїчні плитки виготовляють з кераміки, скла, з дзеркальними, сталевими поверхнями, поштучно або готовими блоками.

Для невеликих приміщень світла колірна палітра, безумовно, краща, вона дозволяє візуально розширити простір і психологічно легше переноситься в рамках замкнутих маленьких площ. Світло-бежева палітра мозаїчної плитки стала вдалим вибором для обробки невеликого санвузла.

У компанії з мармуровим покриттям і великою кількістю дзеркальних поверхонь, мозаїчна плитка нейтральних прохолодних тонів, створили ультрасучасний інтер’єр санвузла. Нетривіальне виконання раковини, дзеркальна стеля, вбудована система підсвічування – все працює на створення футуристичної обстановки невеликого приміщення.

Темний, насичений колорит акцентной стіни з мозаїки на тлі білосніжної обробки, сантехніки та предметів декору, виглядає яскраво, вражаюче, активно.

Ще одна акцентна стіна з мозаїки, але вже в більш спокійному, хоч і різнобарвному варіанті. Мозаїка дуже виграшно виглядає разом з дзеркальними поверхнями і глянцем однотонної плитки на сусідній стіні.

Керамограніт для підлоги і не тільки

Керамограніт – це керамічна плитка підвищеної міцності, як правило, його застосовують для облицювання підлог, але останнім часом набирає популярність використання цього стійкого оздоблювального матеріалу для стін.

Керамограніт дуже зручний для облицювання. Як правило, плитка з цього міцного матеріалу більших розмірів, ніж звичайна кераміка, обробка стін проводиться в рази швидше. Різноманіття тонів і кольорів дозволяє знайти підходящий варіант для будь-якої стилістики інтер’єру.

Теплих відтінків керамограніт, плавно переходить з підлогового покриття на стіни, прикрашений мозаїчним ободом по периметру. Верхня частина стін, пофарбована в природний відтінок, гармонійно закінчила образ приємного у всіх відносинах інтер’єру санвузла.

Той рідкісний випадок, коли дизайнер приймає рішення використовувати для облицювання підлоги дерев’яне покриття, а плитку керамограніта пустити на облицювання однієї з стін туалету. В результаті вийшов суворий, не незвичайний дизайн утилітарного приміщення.

Для всіх домовласників, хто воліє застосовувати в обробці утилітарних приміщень мінімалістську нейтральну обробку, підійде варіант облицювання всіх поверхонь за допомогою глянсового керамограніта середнього розміру.

Схожий варіант облицювання всіх поверхонь одним видом плитки, але вже в більш темних, природних тонах. У такому приміщення потрібно буде приділити особливу увагу висвітленню, інакше невеликий простір з досить темною палітрою буде психологічно тиснути на домочадців.

Керамограніт з імітацією дерев’яних поверхонь – досить популярна забарвлення для сучасних інтер’єрів ванних і туалетних кімнат.

Аналогічний приклад плитки, але вже кольору вибіленого дерева. Якщо з простором душової кабіни, очевидно, що необхідно облицьовувати всі поверхні, то в зоні туалету плитку можна заощадити, офарбивши одну зі стін водоемульсійною фарбою чи наклеїли шпалери.

Фактурна плитка – оригінальний підхід до обробки поверхонь туалету

Опукла, скульптурна плитка всіляких забарвлень і форм в даний час представлена в широкому асортименті у виробників. З її допомогою можна внести не тільки колір, але і фактурне різноманітність в дизайн туалетної кімнати. Вартість фактурної плитки, як правило, трохи вище звичайних гладких моделей з кераміки, але вироблений ефект від облицювання того варто.

За допомогою різнокольорової фактурної плитки можна виконати облицювання однієї, акцентной стіни, решта поверхні пофарбувати або обклеїти шпалерами однотонними. Образ кімнати від цього тільки виграє, а ваш фінансовий бюджет буде заощаджено.

Ще один варіант виконання акцентной стіни за допомогою фактурної глянцевою плитки. Багатогранна кераміка насиченого колориту не тільки привнесла яскравість в інтер’єр туалету, але і підняла загальний градус приміщення.

Оригінальна перламутрова плитка може стати прикрасою санвузла в класичному стилі або стилі бароко. Контрастне темне дерево меблювання і дверей тільки підкреслили благородність кольору фактурної плитки.

Різнобарвна плитка – додайте яскравості утилітарного приміщення

Плитка з малюнком або орнаментом використовується для облицювання стін настільки давно, що вже складно знайти витоки застосування цього яскравого і нетривіального оздоблювального матеріалу. За допомогою кольорової плитки можна створити будь-який настрій туалетної кімнати, виділити акцентні зони, підкреслити периметр або окремі предмети інтер’єру, сантехніки.

Використовувати плитку в стилі печворк для облицювання всього простору маленького приміщення не тільки дорого, але і занадто строкато. А ось для обробки окремих площин, особливо зон, що піддаються найбільшому впливу вологи і забруднення, керамічна плитка з малюнком підійде ідеально. Різношерстий малюнок плитки вносить різноманітність колірних рішень санвузли, додає настрою кімнати позитивний настрій і легкість.

Один з варіантів використання плитки з орнаментом – оформлення акцентной стіни. Яскравий і самобутній інтер’єр в цьому випадку вашого туалету забезпечений.

Кілька яскравих насичених тонів на одній поверхні забезпечать високий градус вашого інтер’єру. Акцентна стіна буде виглядати виграшно в сусідстві зі світлою обробкою, нейтральними кольорами.

Плитка «метро» для санвузла – класика жанру

В нашій країні частіше можна почути інша назва цього виду прямокутної плитки – «кабанчик». За допомогою керамічної, кам’яної, мармурової, гранітної, скляної, дзеркальної плитки можна облицьовувати поверхні, що імітують цегельну кладку. Це традиційний варіант обробки поверхонь ванних і туалетних кімнат, кухонних фартухів, ніколи не вийде з моди. Ви можете бути впевнені, що виконаний вами ремонт санвузла буде актуальним ще багато років.

Темно-сіра глянсова плитка «метро» з коричневою затіркою в тон дерев’яних елементів – практичний і оригінальний вид оздоблення поверхонь туалету. На тлі темної плитки білосніжна сантехніка виглядає ще більш білосніжною.

Мармурова плитка «метро» для облицювання фартуха санвузла та аналогічної забарвлення мозаїчний варіант для підлогового покриття – вдалий вибір приміщення для скромних розмірів. Розкішна класика завжди в тренді.

Дзеркальний варіант плитки «кабанчик» не тільки прикрасить інтер’єру санвузла, але і візуально розширить простір. Правда зусиль по догляду дзеркальні поверхні вимагають більших, ніж їх матові і глянсові аналоги.

Облицювання стіни над робочою поверхнею санвузла в ніжних пастельних тонах додало загальній колірній гамі приміщення ще більшу вишуканість, витонченість.

Вертикальне розташування кладки з плитки «метро» урізноманітнив білосніжну обстановку невеликого санвузла. Темна затирка під колір дерев’яних підлог сприяла виділенню вертикальних цеглинок.

Не злічити кількість дизайн-проектів утилітарних приміщень, в яких брала участь білосніжна плитка «метро» з аналогічною затіркою. Окантовка з допомогою мозаїчної плитки, використаної для облицювання підлоги, і анімалістичні зображення розбавили світлу палітру санвузла.

Ще один традиційний спосіб оформлення стін санвузла – облицювання білосніжною плиткою «метро» з темної затіркою приблизно до середини поверхонь, а справі забарвлення в нейтральний відтінок, який можна повторити в аксесуарах або предметах декору.

І знову знайомі всім «цеглинки» плитки гідно виглядають у кампанії з білосніжною затіркою, представляючи на наш суд ідеальний образ невеликого приміщення, практичний і акуратний.

Мармурова плитка «метро» для оформлення туалету в теплих бежевих тонах стане відмінним доповненням, вносячи в простір утилітарного приміщення нотку розкоші та благородства природного матеріалу.

Глянсова плитка «кабанчик» різних відтінків одного кольору сектора – відмінний варіант для невеликого приміщення. Подібна обробка прослужить довго, а догляду потребуватиме скромного.

Як-ніби навмисне зістарений вигляд плитки з потертостями став прекрасним вибором для оформлення акцентной стіни туалету в стилі лофт.

Скляна плитка світло-блакитного тони стала окрасою цього білосніжного інтер’єру, який міг би зійти за стерильну палату. Навіть невеликий обсяг простору, облицьований плиткою здатний змінити весь образ туалетної кімнати.

Комбінована обробка за допомогою плитки

Використання плитки різних кольорів і фактур в рамках однієї поверхні – вдалий варіант для різноманітності інтер’єру санвузла.

Вдале сусідство глянцевою плитки «метро» і фактурної різнобарвною плитки принесло гармонію в обстановку невеликого туалету. Незважаючи на використання нейтральних відтінків, кімната виглядає яскраво і привабливо.

Рудувато-коричневі відтінки керамограніта і галькового каменю, використаних для комбінованої обробки, створили цікавий образ приміщення. Оригінальне виконання раковини закінчило нетривіальний образ.

Керамічна і мозаїчна плитка відмінно доповнюють один одного, непомітний, але запам’ятовується союз гармонійно вписується в інтер’єр невеликого туалету з білосніжною сантехнікою оригінальної форми.

Теги: Інші кімнати