Одиночна посадка

Всупереч поширеній думці, хоста може бути не тільки частиною будь-якої композиції, але і одиночним рослиною. У цьому випадку варто вибирати великі види, які досягають висоти 60 см або навіть більше, так як вони виглядають цілком самодостатньо у видаленні від інших рослин.

Нітрохи не гірше хости в рамках композицій, наприклад, альпійських гірок або кам’яних садів – рокаріїв. В цьому випадку слід вибирати види, що мають невеликі розміри, не більше 20 см у висоту. Однак це не універсальна порада, так як все залежить від конкретної композиції, її масштабів і розмірів використовуваних каменів.

Зверніть увагу! рокарій повинен розташовуватися в тіні або півтіні. В іншому випадку камені будуть нагріватися на сонці занадто сильно, що призведе до загибелі рослин, в тому числі і хост.

Хости середнього розміру, висотою від 30 до 45 см, відмінно підходять для декорації невеликих водойм на ділянці. Тим більше, що вони відмінно приживаються в оточенні інших вологолюбних рослин.

Уздовж доріжок

Також хости можна посадити уздовж доріжок. Це допоможе згладити перехід між штучними елементами, наприклад, кам’яною плиткою, і іншими рослинами.

Рада. Чи не висаджуйте хости з великими листям занадто близько до доріжок. В іншому випадку, коли піде дощ, під вагою води листя можуть опинитися на дорозі, де можуть бути випадково пошкоджені проходить людиною.

Хости виглядають відмінно не тільки в рокарії, але і в виключно рослинних композиціях. Наприклад, в клумбах хости можна висадити в зовнішньому ряду так, щоб найбільш яскраві рослини виявилися в центрі. Вийшло зелене кільце з хост за рахунок контрасту вигідно виділить квіти або інші рослини, позбавивши композицію від надлишку яскравих фарб.

Уздовж стін будинку

Нерідко хости використовують для маскування не найкрасивіших частин будівлі, наприклад, низу стіни, вимощення або ринви. В цьому випадку їх висаджують перед маскуються елементами, як можна ближче до них. Найкраще для цих цілей підходять гігантські види хост, висота яких досягає і навіть перевищує 70 см.

Важливо! іноді подібні прагнення до краси призводять до порушення будівельних норм, наприклад, до звуження вимощення. Цього робити не можна! краса-це, звичайно, важливо, але дані норми написані аж ніяк не просто так.

Для розмежування зон

Крім того, за допомогою хост можна виділяти і розмежовувати окремі зони на ділянці. Наприклад, посадивши ряд середніх або кілька великих хост, можна відокремити зону відпочинку від решти ділянки. Звичайно, подібні посадки важко назвати повноцінною зеленою огорожею, але в даному випадку завдання саме «розмітити» і позначити виділяється територію.

Примітка. Якщо ви все-таки хочете створити зелену огорожу, то до хостів можна додати ряд більших рослин. З особистого досвіду скажу, що для цього відмінно підходять невеликі хвойні рослини, наприклад, ялівець.

У горщиках

Не варто забувати, що невеликі і середні види хост можна посадити і в звичайний горщик. В такому випадку їх можна пересувати хоч кожен день, підбираючи під настрій найкраще місце для них. При цьому ніщо не заважає декорувати ними не тільки ділянку, але і приміщення будинку.

Як бачите, розмістити хости можна буквально де завгодно. Найголовніше, при виборі рослини попередньо дізнайтеся його максимальну висоту, форму, розмір листя і їх відтінок. Ще простіше розмножити вподобану вам хосту живцюванням. Так ви гарантовано отримаєте саме таку рослину, яку хотіли спочатку.