Як вимити теплицю з полікарбонату восени. Догляд за теплицею після збору врожаю

Теплиці з полікарбонату з’явилися порівняно недавно, проте швидко завоювали популярність як серед городників-любителів, так і серед сільгоспвиробників. Полікарбонат досить міцний, довговічний і надійний, а легкий каркас з профільної металевої труби робить всю конструкцію мобільного. Проте, протягом городнього сезону на стінках і несучих елементах накопичується бруд, продукти життєдіяльності комах, різна патогенна мікрофлора, яка посилено розмножується в умовах підвищеної температури і вологості.

 1. прибирання бадилля, опалого листя, рослинних залишків після отплодоносивших культур.
 2. перекопування грунту, прибирання бур’янів і личинок комах-шкідників.
 3. знезараження або заміна грунту.
 4. мийка стін і несучих конструкцій теплиці.
 5. знезараження внутрішньої поверхні теплиці.

Якщо взимку укриття не використовується, можна демонтувати різні допоміжні системи, якщо такі були встановлені (освітлення, крапельний полив та інше). Чим менше буде захаращено внутрішній простір, тим простіше буде провести його мийку і дезінфікуючу обробку.

Чи потрібно доглядати за теплицею

Якщо не мити теплицю з полікарбонату восени і не прибирати з неї всі органічні залишки, на майбутній рік тепличним культурам буде забезпечений цілий «букет» різних захворювань. Дуже важливо провести в цей час своєрідну генеральне прибирання, при цьому знезаразивши не тільки тепличний грунт, але і всі елементи споруди.

Коли краще мити теплицю: восени або навесні

Мийку і знезараження теплиці з полікарбонату краще проводити восени. Це пов’язано з багатьма факторами. Одним з них є вільний час, якого восени значно більше, а значить, всі роботи по обробці та дезінфекції можна провести не поспішаючи і з потрібною якістю.

Важливо ще й те, що хімічні препарати, які можуть бути використані при митті і знезараженні, навіть при попаданні в грунт до весни, гарантовано розкладуться і не завдадуть ніякої шкоди майбутнім посівам.

Чи потрібно мити теплицю після збору врожаю

Час після збору врожаю восени – найбільш оптимальний для миття та дезінфекції теплиці. У цей період простіше прибрати всі органічні залишки зі стінок і каркаса, якщо залишити їх до весни, вони скам’яніють і відтерти їх буде набагато складніше. Тут пряма аналогія з брудним посудом, яку помити після їжі набагато легше, ніж потім відмочувати засохлі залишки їжі.

Обробка теплиці фітоспоріном. Фітоспорін-частина моєї органічно-землеробської програми

Фітофтора в наших місцях – просто бич. Томати можуть почорніти в липні, якщо буде волого, тимчасово знизиться температура і вночі з’явиться туман (а він з’явиться, поруч річка). Все, до побачення помідори. А я не люблю томати, які зібрані рано і дозрівають не на кущі.

До того ж, перші роки експлуатації теплиці через коліно призвели до того, що фітофтора звідти не виводилася, загинув як мінімум один урожай томатів повністю. Після чого я почала організовувати посадки інакше, а фітоспорін став обов’язковим засобом, яке є у мене в городній аптеці.

Використання при вирощуванні розсади

Бачу по фотках в соцмережах, що багато хто вже посіяли розсаду, і навіть починають її пікірувати. З козячими окотами я упустила час в лютому і початку березня. Але про це не горюю, оскільки сонячних днів було небагато, а це означає, що сіянці, проклюнувшись, почнуть витягуватися. Ой, як це не люблю. Оскільки розсаду не досвічують, то чекаю, коли сонця буде більше. Загадувати не буду, хотілося б на наступному тижні стартануть з розсадою томатів, перців, баклажан, селери. І ось тут мені на допомогу фітоспорін (фсп, далі скорочу, щоб не повторюватися).

1. Замочую насіння перед посадкою приблизно на 5-10 хвилин в розчині фсп, який готую відповідно до інструкції виробника.

2. Насіння пророщую в самих звичайних пластикових 200 грамових харчових контейнерах: зволожую землю перед посівом звичайною водою і додаю обов’язково розчину фсп, приблизно 1 ч.л. На 1 контейнер.

Що це дає?

 1. посіви швидше сходять.
 2. сходи міцніші, швидко ростуть, не сидять по тижню в задумі, чи то випускати далі листочки після сім’ядоль, чи то ще подумати посидіти.
 3. розсада не хворіє, ну якщо, звичайно, спеціально її не морозити на вікні, не переливати до одурі і появи чорної ніжки або не засушити, оскільки забули полити.

І ось тут увага! це мій досвід, мій варіант, це не реклама, не керівництво до дії. Всі, хто має подібний досвід, напишіть в коментах про ваші результати, цікаво порівняти.

Для мене це зручний спосіб, оскільки саджу багато різних сортів. Важливо вчасно відкривати контейнери для провітрювання і прибирати конденсат з кришок, якщо він з’являється.

Для мене це зручний спосіб, оскільки саджу багато різних сортів. Важливо вчасно відкривати контейнери для провітрювання і прибирати конденсат з кришок, якщо він з’являється.

Після пікіровки проводжу обробку розсади по листю з пульверизатора розчином фсп.

Інструкція є на звороті кожної пачки, зручно. Не потрібно тримати інформацію в голові.

Інструкція є на звороті кожної пачки, зручно. Не потрібно тримати інформацію в голові.

Обробка теплиці

Після того, як фітофтора знищила мої посадки в теплиці, перш ніж взагалі починати там щось вирощувати, потрібно було розібратися з цією напастю. Тому далі було зроблено наступне.

Невеликий шар грунту зверху зняла і прибрала з теплиці зовсім. Трохи! не возами вивозили. Прибрала самий верх.

Помила всю теплицю: полікарбонат, металево каркас водою з господарським милом. Потім з пульверизатора опрацювала всю внутрішню частину теплиці розчином фсп: стіни, каркас.

Важливо! основа фсп-сінна паличка. Це живий мікроорганізм, який однаково погано переносить спеку і холод. Тому в жарку погоду така обробка не спрацює. Паличка загине, а тому проводжу таку обробку тільки в похмуру погоду або ближче до вечора.

Полила землю розчином фітоспороїну з водою (земля повинна прогрітися, вода для поливу повинна бути теплою). Якщо ці фактори не врахувати, засіб не спрацює.

Коли поливала, спеціально облила дерев’яні бортики грядок, пролила доріжки між грядками теж.

Застелила грядки і міжряддя чорним агроволокном. І залишила все спокої на кілька днів.

Після цієї процедури нічого не диміла ніякими сірчаними шашками. Якщо є бажання це зробити, то краще зробити до обробки, а не після.

Після висадки розсади в теплицю грядки з посадками мульчують.

Результат: фітофтору ми перемогли. Але:

 • все одно обробляю рослини приблизно 1 раз в 3 тижні розчином фсп (хтось обробляє сироваткою, іншими складами);
 • стежу в теплиці за рівнем вологості;
 • ємності з водою для поливу завжди закриті кришками, щоб не було зайвого випаровування;
 • на дверях стоять автоматичні провітрювачі;
 • на ніч теплицю закриваємо навіть в липні.

У сухому залишку: томати остаточно прибираємо мало не на початку листопада (дивлячись яка осінь), відправляємо на дозрівання в темне місце. Цього року свіжі помідори доїдали в грудні.

Дезінфекція теплиці з полікарбонату. Етапи обробки

Весняна підготовка теплиці з полікарбонату до нового сезону посадки включає 6 основних етапів:

 1. генеральне прибирання ділянки, на якому розташовується теплиця.
 2. монтаж конструкції.
 3. очищення каркаса і полікарбонату (виступає в ролі стекол).
 4. дезінфекція всередині будови.
 5. при необхідності дрібний ремонт конструкції (зміцнення, посилення несучих основ).
 6. обробка грунту. Вона передбачає внесення хімікатів, інсектицидів, підгодівлю, перекопування або заміну родючого шару.

Якщо восени обробка не проводилася, весняну чистку потрібно починати з видалення старих рослин. До них відносяться не тільки бадилля і опале плоди, а й бур’яни, їх великі насіння і коріння.

Далі слід позбутися від усіх кілочків, шпалер, мотузочок, шматків шпагатів та іншого підв’язувального матеріалу. У ньому можуть розмножуватися хвороботворні бактерії, які відразу нападуть на нові саджанці. Їх слід винести з теплиці і спалити. Залишаючи їх на ділянці, садівники ризикують виникненням захворювань в інших куточках ділянки.

Після цього очищається сама конструкція з полікарбонату. Найбільш ретельною буде обробка, якщо конструкцію розібрати на складові і знезаразити всі поверхні. Якщо була відзначена епідеміяВсередині теплиці, конструкцію потрібно обробити дезінфікуючим засобом. Металеві конструкції рекомендується обробляти теплою водою з додаванням оцту.

Полікарбонат-прозорий матеріал, що втрачає зовнішній вигляд і прозорість під впливом вологи і забруднень. Щоб повернути йому первісний вигляд, необхідно вимити покриття мильною водою або миючими засобами без абразивних компонентів. Також можна використовувати легкий розчин марганцівки. Після закінчення процедури потрібно ретельно змити миючі речовини чистою проточною водою.

Для очищення полікарбонатного покриття не можна використовувати жорсткі губки, металеві щітки і механічні абразиви. Покриття вразливе для подряпин.

Всередині парника слід очистити всі стелажі, інвентар і тару. Для цього можна використовувати крутий окріп, а також деякі хімічні речовини (формалін, купорос, хлорне вапно).

Для правильного догляду за виробами з полікарбонату, зокрема – за полікарбонатними світлопрозорими панелями, слід дотримуватися певних правил, в іншому випадку ваша світлопрозора конструкція може втратити презентабельний вигляд і свої функціональні якості. Не дотримуючись правил по догляду за полікарбонатом, ви ризикуєте завдати матеріалу непоправної шкоди, тому дана стаття буде присвячена тому, як слід правильно очищати листовий полікарбонат.

По-перше, існує кілька факторів, які визначають, як часто листовий полікарбонат вимагає миття. До цих факторів відносяться локальний клімат і умови навколишнього середовища-чи використовується світлопрозора конструкція в промисловій зоні, в сільській місцевості або в міських умовах і так далі. Від того, в яких умовах буде функціонувати полікарбонатна конструкція, буде залежати, яким типам забруднення буде схильна поверхня полікарбонатних листів.

Найважливіше – вибрати правильний миючий засіб. Виробники полікарбонату зазвичай інформують споживача про рекомендований спосіб догляду за виробом, в тому числі і про рекомендовані до використання миючих засобів. Сумісність виробів з полікарбонату з тими чи іншими видами побутової хімії перевіряється в лабораторних умовах. Якщо ж у вас немає доступу до подібної інформації, важливо запам’ятати, які миючі засоби не можна використовувати. До них відносяться: лізол, пінесол, ізопропіловий спирт, бутил-целлюозола і будь-які аналогічні їм продукти.

Категорично не можна піддавати полікарбонат дії сольвентів, розчинників, лугів і соляних кислот, а також будь-яких продуктів побутової хімії, що містять ці речовини у високій концентрації. Вам потрібно вибрати миючий засіб, маркований як відповідний для миття виробів із пластику-ця інформація повинна знаходитися на етикетці виробу. Існують спеціальні миючі засоби, призначені конкретно для роботи з полікарбонатом (наприклад, поліпро). Краще вибрати саме їх, а не використовувати універсальні миючі засоби.

Для самого процесу мийки не можна використовувати абразивні губки або щітки – вони подряпають лист. Вам потрібна м’яка губка. Бруд і пил легко видаляються з поверхні полікарбонатної панелі за допомогою губки і теплої води – миючі засоби для цього вам не знадобляться, так як звичайна бруд до полікарбонату не приїдається. Можна також помити листовий полікарбонат сильним напором води (зі шланга, наприклад).

Для видалення забруднень більшої складності використовуйте теплу воду і відповідний миючий засіб. Розчиніть певний обсяг миючого засобу у воді, після чого приступайте до видалення плям, акуратно протираючи лист полікарбонату повільними, але сильними рухами руки. До речі, для догляду за полікарбонатом відмінно підійде губка для миття машин або губка для скляних поверхонь.

Після використання миючого засобу полікарбонат слід ще раз ретельно промити теплою водою, щоб видалити з поверхні залишки даного засобу. Витирати лист слід за допомогою ганчірки з м’якої тканини.

Правильний догляд за полікарбонатом здатний істотно збільшити термін експлуатації вашої світлопрозорої конструкції, тому нехтувати даними в цій статті правилами категорично не рекомендується.

Як відмити теплицю від зелені. Як помити теплицю навесні зсередини і зовні

Чистота-запорука здоров’я. Це твердження так само вірно для рослин, як і для людей. Якщо восени теплиця була вимита, то навесні клопоту буде набагато менше. Залишиться тільки оновити результат: пройтися по всіх деталях покриття чистою водою за допомогою звичайної ганчірки. Можна так само використовувати електричний обприскувач, заряджений чистою водою або мийну систему, якщо вона є в наявності.

Полікарбонат вимагає ніжності! миття теплиці з стільникового полікарбонату повинно проводитися акуратно, з використанням серветок з мікрофібри або м’яких губок. Це дозволить запобігти появі подряпин і тріщин. Напір води в мийної станції при її використанні повинен бути мінімальним.

Чим же помити теплицю навесні, якщо вона зимувала брудною? найкраще для цих цілей підійде звичайна мильна вода (використовувати краще господарське мило або ж спеціальне садове). Можна додати в воду препарат від особливо докучливою хвороби або шкідника минулого сезону, якщо такі були.

Спочатку можна пройти теплицю всередині, потім зовні, залишаючи піну на поверхнях хоча б на 10 хвилин. Якраз до завершення миття зовнішніх частин, підійде час повертатися всередину. У тій же послідовності промийте всі поверхні начисто. Усередині при змиванні варто бути акуратніше, щоб мильний розчин не потрапляв на землю.

Рада! перш ніж приступати до вологого прибирання, проведіть суху чистку від пилу і бруду. Тоді миття пройде швидше і легше.

Обробка теплиці восени без заміни грунту. Правила обробки теплиці восени

Обробку парника від хвороб і шкідників необхідно проводити відповідно до кількох загальних правил:

 1. в процесі дезінфекції грунту намагаються по мінімуму використовувати агресивні хімічні засоби. Вони добре усувають патогенні мікроорганізми, але при цьому знищують і корисні грунтові бактерії.
 2. обробку закритих конструкцій восени починають тільки після збирання врожаю. Якщо в парнику на грядках все ще дозрівають овочі, будь-які заходи з дезінфекції споруди і грунту необхідно відкласти.
 3. в процесі обробки грунту і стінок хімічними препаратами ретельно дотримуються дозування, рекомендовані виробниками. Якщо застосовувати токсичні розчини в надлишкових обсягах, вони будуть накопичуватися в грунті і негативно позначаться на схожості сільськогосподарських культур.
 4. після обробки восени від хвороб хімікатами парник повторно обприскують біологічними засобами. Препарати з вмістом корисних грунтових грибків допомагають відновити нормальну мікрофлору грунту.

Всі роботи з дезінфекції проводять з дотриманням техніки безпеки. Необхідно використовувати респіратор, захисні окуляри, рукавички і одяг з довгим рукавом. У замкнутому просторі хімічні препарати становлять особливу небезпеку для здоров’я людини.

Увага! навіть в закритій теплиці обробку восени рекомендується виконувати при позитивних температурах на вулиці.

Особливості обробки карбонатної теплиці восени

Полікарбонатні парники восени дезінфікують в цілому за стандартними алгоритмами. Але при проведенні обробки необхідно пам’ятати про деякі нюанси:

 • не використовувати в процесі чищення конструкцій абразивні порошки та жорсткі скребки, залишають подряпини на карбонатних поверхнях;
 • з обережністю застосовувати сірчані шашки — сірчистий ангідрит, що виділяється ними в процесі горіння, завдає шкоди металевим елементам парника.

Якщо теплиця з полікарбонату має сумнівну стійкість, в рамках осінньої підготовки до зими в ній слід встановити додаткові опори. Інакше дах споруди може обвалитися під вагою снігу, що випав.

Чим обробити землю в теплиці від грибкових захворювань. Додавання статті в нову добірку

Найчастіше в теплицях з року в рік вирощують одні й ті ж культури: томати і перець. При цьому часто виникає дисбаланс елементів живлення, в грунті накопичуються фітопатогенні мікроорганізми, і боротися із захворюваннями тепличних рослин з кожним роком стає все складніше.

Висока вологість і тепло-відповідні умови для розвитку як корисних, так і шкідливих мікроорганізмів. І, мабуть, одними з найбільш підступних фітопатогенів є представники роду phytophthora, збудники широко поширених і шкідливих захворювань рослин – фітофторозів.

Фітофтороз поширюється зооспорами, які розносяться ґрунтовими водами, вітром, садовими інструментами,Комаха. Необхідні умови швидкого розвитку фітофтори-температура повітря від 12 до 25°c і вологість не нижче 75%. При сухій і жаркій погоді, коли температура піднімається вище 26°c, розвиток фітофторозу припиняється. Зимують збудники хвороби на рослинних залишках, в грунті, на елементах каркаса теплиці, на фундаменті. І якщо не обробляти теплицю після збирання рослин, то зооспори здатні зберігати життєздатність в грунті протягом 3-5 років навіть після сильних морозів.

  Фітофтороз: причини, симптоми і заходи боротьби

  ця хвороба рослин стала настільки звичною, що багато хто вже не сприймає її всерйоз. Але небезпека фітофторозу не можна недооцінювати.

  Прибирання теплиці

  Перш ніж приступати до обробки теплиці, звільніть грядки: висмикніть з коренем кущі томатів, перців, баклажанів і винесіть їх з теплиці, зберіть з землі плоди і листя. Хворі рослини не варто класти в компост: їх можна вивезти за межі ділянки або спалити в спеціально обладнаному місці.

  Обов’язково приберіть кілочки і все кріплення, мотузки, які використовувалися для підв’язування томатів. Мотузки, смужки тканини та інший підв’язувальний матеріал можна прокип’ятити, висушити, щоб використовувати повторно. Дерев’яні опори очистіть від грунту, помийте і обробіть 3%-ним розчином(300 г на 10 л води).

  Для приготування робочого розчину мідного купоросу потрібно взяти емальовану, пластмасову або скляну тару, тому що мідь швидко взаємодіє з металом. Щоб кристали краще розчинилися, їх необхідно розвести в невеликій кількості теплої води, а потім долити чисту воду до отримання розчину необхідної концентрації. Перед тим як залити рідину в обприскувач, її потрібно процідити.