Коли мова заходить про ремонт або реконструкцію кухні, багато домовласників хапаються за серце, інші – за гаманець. І тих і інших можна зрозуміти, адже облаштування кухонного простору – справа не тільки витратна з фінансової точки зору, але і з энергико-психологічної. Дуже велике функціональне навантаження несе приміщення кухні, тому при її оформленні доводиться стикатися з цілою низкою непростих завдань, приймати рішення за багатьма питань. І не останньою з них є вибір шпалер для стін кухні.

Завдяки сучасним технологіям виробництва оздоблювальних матеріалів, практично будь-які види шпалер можна застосовувати для оформлення стін в кухні, вони прості у догляді і здатні витримувати певну вологість. До того ж, в кухні залишаються зони, які за традицією облицьовуються керамічною або кам’яною плиткою, склом, мозаїкою або пластиком – це фартух і простору біля робочих зон.

Серед безлічі варіантів кольорів та принтів шпалер у магазинах можна розгубитися, адже складно уявити, як буде виглядати обробний матеріал саме у вашій кухні, як буде поєднуватися з меблями і текстилем, з кухонними аксесуарами та оздобленням стелі і підлоги.

Ми пропонуємо вашій увазі збірник дизайн-проектів кухонь на будь-який смак. У всіх інтер’єрах для оформлення стін були використані різні види шпалер всього спектру колірної палітри, всіляких забарвлень і фактур. Ви зможете побачити комбінаторику оздоблювального сировини та меблювання, впливу природного та штучного освітлення на зовнішній вигляд шпалер на стінах приміщення.

Нейтральна колірна палітра для оформлення стін кухні

Більше половини домовласників вважають за краще дотримуватися класичного стилю в інтер’єрі своїх кухонь, допускаючи інтеграцію елементів з інших стилістичних напрямків, але дозовано і вибірково. Для традиційної обстановки, не допускає епатажу, підійдуть шпалери в нейтральній колірній гамі, природні відтінки і непомітні кольори.

Нейтральні світлі відтінки, використані в обробці кухні, були продовжені і в забарвленні шпалер для обідньої зони, на такому тлі відмінно виглядають художні твори.

Розкішні текстильні шпалери з тисненням стали контрастним варіантом поєднання з темною деревиною кухонних меблів. Тон обробки відмінно гармонує з хромованими поверхнями побутових приладів.

Невеликий простір кухні не витримало б яскравих шпалер з строкатим малюнком. Варіант оформлення стін шпалерами з тисненням на варіацію винзорского малюнка виявився виграшним.

Сріблясті відтінки в поверхнях побутової техніки знайшли відображення в мозаїчної облицювальній плитці, якою оформлено робочий простір, шпалери підбиралися відповідно під цей гармонійний і приємний погляду альянс.

Світлі, пастельні шпалери використані для обробки стін в цих кухнях створили спокійну і умиротворену атмосферу для сімейних вечерь та обідів.

Квітковий принт шпалер – піднімаємо настрій інтер’єру кухні

Один з найпоширеніших малюнків шпалер для кухонного простору – квітковий або рослинний орнамент. Така забарвлення відмінно освіжає традиційну обстановку, піднімає градус загальної обстановки і привносить індивідуальність кухонного приміщення.

Білі квіти на темно-сірому тлі відмінно поєднуються і з білосніжним кольором елементів оздоблення, і з аналогічним тоном меблювання.

Яскравий і помітний квітковий принт став варіантом оформлення акцентной стіни. Миття посуду біля вікна, оформленого в такому життєрадісному ключі – перестає бути рутинною роботою і перетворюється на приємне заняття.

Білий колір кухонних шаф, сіруваті прожилки мармуру, оформляє робочу зону, зеленуватий тон підстави острова – всі ці відтінки знайшли відображення в квітковому принті шпалер з фоном глибокого синього кольору. Скляні люстри з рослинними елементами доповнили цікавий дизайн кухні.

Легкий квітковий малюнок шпалер був використаний для оформлення стіни, яка виступає центром фокусування уваги в цій кухні в ретро-стилі. Забарвлення шпалер перегукується з кольором дверей і навіть побутової техніки у ретро-стилістиці.

Ще один цікавий приклад інтеграції ретро-елементів в сучасну кухню. Біло-блакитні шпалери в квіточку стали просто знахідкою для дивного холодильника в ретро-стилі яскраво-синього кольору.

Акцентна стіна з великим квітковим малюнком стала окрасою цієї еклектичної кухні з безліччю цікавих дизайнерських деталей.

Ці розкішні кухні просторі і світлі, такі приміщення можуть собі дозволити оформлення незграбним малюнком з безліччю деталей. Їх традиційна обстановка з шикарною меблями з деревини різних порід від такого фону тільки виграла.

Витончений рослинний малюнок шпалер привніс в традиційну обстановку кухні нотку елегантності та свіжості.

Шпалери з великими ромашками привнесли нотку легковажності і наївності в досить строгий інтер’єр кухні.

У цій кухні шпалери точно повторюють квітковий малюнок текстилю, який був використаний для оформлення еркера. Рулонні римські штори і французькі штори з фестонами в точності повторюють забарвлення стін.

Улюблений багатьма дизайнерами шпалерний принт зі стовбурами дерев знайшов своє застосування і в приміщенні кухні. Для акцентного оформлення стін вони підходять чудово.

Ця кухня-їдальня в біло-блакитних тонах стала втіленням свіжості і чистоти. Весняного настрою і легкості і заслуга шпалер у цьому випадку незаперечна.

Серед безлічі блискучих поверхонь цій трохи урбаністичної кухні строкаті шпалери в квіточку виглядають як фактор несподіванки, розбавляють індустріальну атмосферу і наближає інтер’єр до домашнього.

Ця простора кухня в англійському стилі крім іншого, володіє дуже високими склепінчастими стелями. Такого простору не страшний самий строкатий і активний малюнок шпалер, навіть в темних тонах. Квіткова тема шпалер знайшла своє відображення в активній інтеграції живих рослин і предметів декору анімалістичної тематики.

Яскраві шпалери для розстановки акцентів в кухонному просторі

Останнім часом стало популярним використовувати для виробництва кухонних шаф гладкі і навіть глянсові поверхні. В ансамблі з такою меблюванням відмінно виглядають шпалери з насиченим кольором або яскравим, геометричним малюнком.

Розкішні фіолетові шпалери з тисненням стали окрасою і акцентом кухні з білосніжною системою шаф. Хромовані і дзеркальні поверхні доповнили богемний спосіб кухонного приміщення.

Ще один приклад використання шпалер темних відтінків у поєднанні зі світлою палітрою кухонних шаф. Колекція розписного посуду стала колірним містком між глибоким кольором індиго і світло-бежевою колірною гамою меблювання.

Перед вами приклади оформлення акцентной стіни в рамках кухонного простору. Незвичайний і насичений принт став родзинкою сучасного інтер’єру.

Акцентна стіна необов’язково повинна розташовуватися біля робочих поверхонь, такий варіант застосування яскравого орнаменту виглядає не менш виграшно.

Яскравий, літній малюнок шпалер, використаний дуже дозовано в обробці білосніжною кухні, поєднаної з їдальнею, підняв настрій всього приміщення.

Для кухонь в стилі модерн найбільш частим варіантом принта для шпалер є чорно-білий малюнок. На такому тлі і дзеркальні освітлювальні елементи виглядають розкішно, і білосніжні шафи виглядають виграшно.

Шпалери з яскравим малюнком на темному тлі стали відмінним фоном для світлого кухонного гарнітура. Темні відтінки побутових приладів і стільниць зв’язали весь інтер’єр в єдиний гармонічний образ.

Ще один приклад темних шпалер з активним малюнком на цей раз для кухні в стилі сучасного кантрі. Деревна тематика оформлення стін підтримана і матеріалом для меблів та кухонного острова.

Прохолодний бірюзовий відтінок зустрічається з теплотою деревних поверхонь і все це на тлі ідеально підібраних шпалер з малюнком. Кухня виглядає свіжо, завзято і привабливо.

Великий малюнок шпалер підбирався під відтінки побутової техніки і мозаїчної плитки, якою облицьовано простір над нею. У результаті вийшов дуже колоритний і гармонійний ансамбль.

Яскравих блакитних шпалер з малюнків бракувало цього світлого кухонного гарнітуру, розведеного сріблястою побутовою технікою. Барні стільці незвичайної конструкції доповнили цікавий образ кухні.

Для білосніжною кухні з безліччю елементів стилю модерн виконання акцентной стіни за допомогою триколірних шпалер стало центром фокусування уваги. Дзеркало в темній різьбленій рамі і предмети декору завершили оригінальну композицію.

Кухня з досить простий і світлої меблюванням потребувала яскравих, насичених, колоритних шпалерах. Строкатий малюнок привніс в інтер’єр невеликого приміщення запал і позитив.

Яскравий, строкатий малюнок шпалер став нетрадиційним елементом цілком класичних кухонь. Оригінальні підвісні світильники у всіх випадках стали цікавим доповненням до оформлення стін кімнати.

Забути інтер’єр цієї кухні з «півнячої» тематикою не вийде ні в кого. Оригінальний малюнок шпалер був підтриманий елементами декору з зображенням півників. В результаті вийшов трохи сільський, але дуже домашній, затишний і комфортний інтер’єр кухні, на якій готувати і приймати їжу – одне задоволення.

В оригінальному оформленні приміщення кухні невеликих розмірів був використаний принцип раціонального використання всього наявного простору. Великі системи зберігання дуже лаконічного і суворого виду, необхідно було розбавити яскравим принтом шпалер. Акцент був виконаний в ніші, організованої для невеликої обідньої зони на двох. Без такого строкатого малюнка шпалер кухня виглядала б зовсім по-іншому, нудніше і официальнее.

Фотошпалери або погляд у минуле на сучасний лад

Пару десятиліть тому використання фотошпалер для оформлення стін житлових приміщень було дуже популярним. В наші дні якість подібного виду шпалер набагато вище, зображення чіткіше, а тематика різноманітніше.

Відчуття присутності на свіжому повітрі не залишає атмосферу цієї просторої кухні-їдальні. Використання природних матеріалів для виготовлення меблів стало чудовим ходом у зв’язці інтер’єру з навколишнім середовищем.

Ще один приклад оформлення однієї зі стін кухні з допомогою фотошпалер на «лісову тематику. Підсвічування на стелі створює враження, що сонячне світло проникає через дах і заливає весь простір кухні своїми променями. Обідній стіл кухонний острів з дерев’яними стільницями відмінно вписалися в природний інтер’єр.

Стильна сучасна кухня з прохолодною колірною палітрою інтер’єру була доповнена акцентной стіною, оформленої фотошпалерами з цікавим сюжетом. Тема води, повітря і великих просторів знайшла відображення не тільки на малюнку, але і в самому дизайні приміщення кухні, з’єднаної з їдальнею і вітальнею.

Відтінки деревини, з якої виготовлені кухонні шафи знайшов своє продовження в малюнку фотошпалер на одній зі стін кухні і відразу звичайний інтер’єр став нетривіальним, умиротвореним і привабливим.

Шпалери в клітку і смужку – класика жанру в оформленні кухні

Строгі лінії геометричних принтів завжди відмінно поєднуються з класичною обстановкою кухонного простору. Елементи англійського стилю в сучасній кухні відмінно інтегруються в прогресивний дизайн.

Непомітна клітка на шпалерах стала чудовим доповненням до кухонних меблів різних відтінків. Строгий, але при цьому ненудний інтер’єр може припасти до смаку багатьом домовласникам.

Як відомо, вертикальні смуги на шпалерах сприяють зоровому витягування приміщення у висоту, але дуже активне застосування такого виду оформлення стін може призвести до занадто рябому виконання дизайну. Тому варто вибирати неяскраву смужку і оформляти такими шпалерами лише частина вертикальних поверхонь.

Світло-бежева клітина шпалер відмінно поєднується з тоном підлогового покриття, стільницею кухонного острова і оббивкою табуретів біля нього. Разом з білосніжними кухонними шафами вдалося створити світлу і комфортну атмосферу затишної кухні-їдальні.

Теги: Кухня, Шпалери