Благородний колір асоціюється з небом, морем, горизонтом і нескінченністю. Він один з домінуючих кольорів в дизайні, і багатий палітрою відтінків. Блакиті дозволено бути бірюзовою, небесної або перегукуватися з синявою. Використовувати в оформленні переважно в кімнатах, розташованих з південної сторони, оскільки колір відноситься до категорії холодних тонів. Сонячні промені проявлять всі спектральні відтінки блакитного, і їх поєднання привнесе в інтер’єр легкість і відчуття простору.

Дизайн в блакитному виконанні актуальний для сучасних інтер’єрів і, якщо вам подобається прозора стриманість, сміливо використовуйте його для фарбування стін. Експериментуйте з різними комбінаціями кольорів, і ви переконаєтеся в гідність кольору, який дозволить оформлення стати унікальним.

Для спальні рекомендована «кольорова прохолода» унаслідок відповідності фізіологічного комфорту і міцного сну, тому блакитні стіни будуть більш ніж доречні. Але серед проявленого спектру є агресивні тони, впливають не кращим чином на візуальне сприйняття. Це відбувається внаслідок переважання їх глибокої насиченості, наближених до синяві. Тому слід дотримуватися конкретних правил, щоб дотримати гармонію, про які трохи пізніше.

Гра кольорів

Ми будемо обговорювати інтер’єри, не підвладних течіям моди, і готових багато років дбати про ваш комфорт. А якщо вам все – таки захочеться новизни – поміняйте штори або заздалегідь придбайте комплекти для зими і літа.

Проектуючи інтер’єр краще заздалегідь визначити композицію консонирующих тонів, і до домінування блідо-блакитних стін підібрати пастельні відтінки. Благородство блакитного проявляється в тандемі бежевого, золотистого, сріблястого і ніжно —рожевих тонів.

Блакитний нейтральний тон, в дуеті з білим, вважається універсальним варіантом. У такий комбінація спальня виглядає урочисто-святковим і при наявності панорамного вікна, що пропускає багато сонця, згладжується відчуття холодності. Перевагу віддаємо виключно світлому тлу ще і з тієї причини, що надмірна насиченість стін згубна для пристрасті в ліжку.

Бежево -блакитна кімната відобразить тепло домашнього затишку, але у такому тандемі основний колір стає всього лише відтіночним. В принципі, це залежить від намірів господарів, оскільки супутніми предметами меблів і аксесуарами, прозорість блакиті можна помітно підтримати.

Позбавляємося від сірості

Спокійна сіро-блакитна композиція кімнати не здасться нудною, якщо її поєднати з яскравими плямами подушок і синіх штор, коричневих торшерів і меблів.

Предмети інтер’єру з металевим відтінком підтримки синіх завіс і аксесуарів, також будуть чудово виглядати на тлі блакитного кольору. Спальня вийде у витриманому стилі, але не буде нагадувати будуар дами бальзаківського віку.

Змініть колірної розклад, і зробіть стіни сірими, а вікна причепуріть блакитними шторами, і, ввівши жовтий колір в текстильний декор, в якості обробки використовуйте золотисті шнури або кисті, не забувши ними прикрасити і подушки. Якщо на підлозі передбачається килим, монохромність допустимо розбавити спорідненими мотивами, спираючись на використані кольори в інтер’єрі.

У цьому випадку ніжно-рожева гама цілком може конкурувати з золотим декором, і вибір буде залежати тільки від уподобань. В обох випадках отримаєте різних дизайн та враження від органічності композицій.

Коричнево — блакитна класика спальні

Оздоблення в таких тонах вкаже на факт того, що в цій кімнаті сплять подружжя. Все зроблено добротно, продумано і демонструє сімейну ідилію. Палітра землі і неба стали затребувані в 80-е роки, і до класичного ансамблю немає претензій, якщо не заглиблюватися в колірну насиченість .

При втіленні інтенсивної гами на стінах, можна отримати темну спальню, яка сприяє розвитку депресії. По своїй суті, коричневі тони енергетично сильні і підступні. Вони стимулюють організм до старіння, апатії і навіюють нудьгу. Але якщо колер виражений, як розбілений, тобто, покликаний лише об’єднати композиційні тони, дизайн приймає вигляд завершеності, і позиціонується, як класичний стиль.

На допомогу приходять легка блакить стін і бежевий текстиль для драпірування. Штори можна вільно замінити стриманою лимонної і жовтою гамою. У будь-якому випадку обидва колера дозволені з позиції колористики.

Блакитний і підступність чорного кольору

Здавалося б, що інтенсивність чорного тону вимагає контрастною вираженості чистих кольорів. Але будь-яка компонування з іншими відтінками виглядає досить строкато і агресивно, і визнати таке поєднання органічним складно. Виняток становлять лише тандем з білим або версії на тему природних імітацій шкур тварин і класичного шахового принта. В інших виконаннях, при неправильному розташуванні кольорових плям, вигляд виробів і зовсім здається неохайним.

Щоб уникнути таких ускладнень, намагайтеся використовувати в інтер’єрі кольору відокремлено. Зверніть увагу на сучасні мінімалістські дизайни та їх комплектацію, де білий і чорний несуть самостійну колірну навантаження.

У спальні чорний тон передбачається застосовувати по сусідству з іншим кольором. Так, сіро-блакитна прозорість льоду стін буде в унісон з чорною або білою ліжком, ковдрами та подушками протилежної гами. Пуф і стільці вимагають колірної ідентичності стін, а штори на пару тонів зобов’язані відрізнятися від стін або відповідати покривалу.

Блакитна лагуна

Кольором і так приписують терапевтичні особливості, але якщо ви хочете підсилити ефект, відчиняйте двері назустріч морського горизонту, і бірюзова краса хвиль зіллється з простором спальні. Залишиться лише блідість бірюзових стін наситити жовтими елементами, щоб кімната відгукнулося теплотою, а ви — естетичним екстазом від споглядання. Це можуть контрастні штори по відношенню до стіни, килим або пуфи, розкидані подушки.

Така комплектація буде відповідати класики колірного жанру, і підійде для активних людей. Для жовтого кольору характерні ряд фруктових відтінків, як збіг з лимоном, лаймом, оліфою або сонцем, і стримана вираженість тони в інтер’єрі має значення для позначення стилю. На подібний креатив в оформленні наважиться не кожен.

Однотонний блакитний в сучасному виконанні

Монохромний дизайн, виконаний тон — в – тон, сприймається об’ємніше, і предмети здаються фактурними. Для сучасних дизайнів це є цікавим виконанням, а кому блакитне простір здається прісним, виходите з наступного:

Додайте багато дрібних елементів, представлених в блакитному кольорі, бажано відрізняються на один тонової рівень. Кластерні нюанси посилять глибину і вплинуть на органічність сприйняття стилю.

Майте на увазі, що різні фактури предметів по-своєму передають однакові відтінки.
При оформленні розбавляйте палітру кольору нейтральними елементами. Наприклад, фрагментами під колір дерева або декорують стіну золотими лініями або спеціальними блискучими наклейками.

Сміливо поєднуйте блакитні стіни з великими картинами, виступаючими строкатими плямами і, тим самим, компенсуючи споглядальний ефект. Але пам’ятайте, що хороший смак – це помірність. Кілька соковитих ілюстрацій або панорамного зображення в головах буде достатньо.

Ненароком розкидані подушки в яскравому виконанні урізноманітнюють композицію.

Темніше просто нікуди

Темно-синій використовується обережно, враховуючи факт того, що штучне освітлення робить колір майже чорним. Але якщо у вас високі стелі і багато світла, то в синьо-блакитному дуеті і підтримки коричневих меблів спальня буде виглядати шляхетно. Причому стіни фарбуються в ніжно-блакитний, використовується текстиль кольору морських глибин, і на тлі дерев’яної меблів інтер’єр буде перегукуватися з класичним стилем.

Морський стиль

Якщо однотонним оформленням нікого не здивувати, то зовсім інакше виглядають блакитні стіни, розписані під трафарет з використанням насиченого зеленого кольору, що повторює тон водоростей. Можна просто поклеїти шпалери відповідної морської тематики, з зображенням хвиль або малюнків, які вас зацікавлять.

Крім прийомів колористики, підтримають морську тематику декоративні складові. До такого дизайну підбирається люстра в тон загальному тлу. Розвішуються картини з морськими мешканцями. На скляних полицях групуються предмети зі скляними судинами, яскравими коралами і колекцією черепашок. Підлогу застеляється блакитним килимом в тон портьєр.

Нічні світильники виконані у вигляді величезних черепашок. Декоративні морські зірки кріпляться прямо на стіні. Продається багато цікавих речей на цю тему, аж до інтер’єрних предметів. Так, спинка стільця може бути оформлена у вигляді корала, а люстра повторювати водорості.

Блакитний дизайн спальні можна оцінити тільки через деякий час. Про правильність вибору кольору підкажуть міцний сон і бадьорий ранок. Спробуйте і ви для себе створити розслаблюючу атмосферу для відпочинку.

Теги: Синій колір, Спальня