Водойма на дачі — це красиво, модно і навіть дуже престижно. І якщо зводити повноцінний басейн не кожному під силу (адже справа ця досить клопітка і витратна), то спорудити компактний декоративний ставок може будь-цінитель краси і природи в саду. Проте не варто розраховувати на те, що досить просто викопати яму і заповнити її водою, яка незабаром вбереться в грунт і утворює звичайну калюжу. Для досягнення бажаного результату потрібен грамотний підхід, що вимагає певних матеріальних вкладень.

Всі необхідні матеріали можна придбати в будь-якому будівельному супермаркеті, а з технологіями роботи — ознайомитися через інтернет. Будь-то місце для проведення сімейного дозвілля або прикраса симпатичною галявини — від цілей будуть залежати технічні параметри, розміри, технологія виготовлення і наповнення водойми. Про це далі…

Декоративний ставок на дачі своїми руками: що важливо знати?

Декоративний ставок можна зробити зовсім неглибоким і невеликим, адже набагато важливіше — естетичне милування дзеркалом води в оточенні рослин і каміння. В першу чергу слід подбати про створення надійного гідроізоляційного шару, який буде утримувати воду в котловані.

Необхідно отримати грунт і надати майбутнього водоймища потрібну глибину і конфігурацію, добре утрамбуйте стінки, перед цим засипавши їх шаром піску і полив його зверху водою. Якщо хочете глибокий ставок з рибками, стінки слід сконструювати у вигляді спускалися вниз терас. Так вийде більш надійне складання, не схильне до зсувів. Для художнього декору водойми горизонтальні ділянки можна оформити вазонами з рослинами та іншими природно-декоративними елементами.

Важливо забезпечити гідроізоляцію. Для цього підійдуть будь-які непромокальні матеріали — руберойд, поліетиленова плівка, ПВХ-тканина. На сьогоднішній день технології пропонують надійний герметик — полісечовину, з допомогою якої можна зробити водонепроникною будь-яку тканину і навіть папір. Щоб добре ізолювати котлован, досить тонкого шару даного складу.

Укладіть внапуск гідроізоляційні листи, переконавшись в тому, що в місцях накладання всі шари щільно прилягають один до одного. Таким чином, вони не змістяться під тиском води і надійно буде її утримувати.

Виступаючі краї плівки розкладають і засипають грунтом. В залежності від дизайну, на них можна поставити горщики з красивими рослинами, укласти камені або спорудити на краю водойми альпійську гірку.

Пластикова ємність – просто і практично

Виробництво габаритних поліетиленових виробів пропонує вже готові ємності для облаштування ставків і басейнів. Такі ванни мають свої плюси: просто встановлюються, досить легко транспортуються, витримують великі навантаження, відмінно миються, мають різні форми і розміри.

Правильний монтаж подібного водойми передбачає формування максимально рівного дна поглиблення з наступним трамбуванням. Інакше є ризики того, що вага води зламає ванну, яку потім відреставрувати буде практично неможливо.

Прорізи між зовнішніми стінками ємкості і краями ями засипають піском і ущільнюють за допомогою води і трамбування. Якісна засипка — гарантія того, що при наповненні рідиною конструкцію не разопрет.

Таке рішення декоративного водоймища найменш трудомістким як у виготовленні, так і в обслуговуванні. Попередньо спустивши воду, ємність дуже легко чистити від бруду, а міцні борти не дозволять обсипатися грунту.

Оформити пластикову конструкцію можна як природний ставок, а можна створити центральний об’єкт майданчики для пікніків. Практичний водойма може служити і безпечним басейном для дітей, так як у пластику темний колір, який чудово акумулює тепло від сонця.

Капітальне будівництво

Для прихильників добротних і ґрунтовних рішень більше підійдуть капітальні споруди. В такому випадку з бетону зводять надійну конструкцію, яка передбачає утримання значного обсягу води і може бути використана для різних цілей — створення місця відпочинку на дачній ділянці або в якості великого ставка для розведення риби.

Так чи інакше, декоративний водойму можна побудувати без будь-якої допомоги і за один сезон. Підготовлене заглиблення зміцнюють залізобетоном: по його стінках і дну прокладають товсту дріт або арматуру, пов’язуючи її в місцях перетину або скріплюючи з допомогою зварювання. Готову конструкцію фіксують шпильками і накидають розчин з бетону. Стяжка повинна повністю застигнути, після чого всю поверхню басейну обробляють герметиком. Останній етап — оформлення бортів.

Водоспад біля ставка: ефектне видовище

Поточна вода у водойми виглядає особливо красиво і чарівно. Щоб досягти такого ефекту знадобиться спеціальне обладнання, яке забезпечить рух води. Водопади, фонтани, водяні млини — відмінний варіант для вашої ділянки. Для них використовують різні насоси з фільтрами, які в той же час очищають воду.

Виготовити декоративний ставок з водоспадом можливо, коли на території дачної ділянки є перепади висот. Таким чином, достатньо поділити ставок на дві частини і на місці їх стику змайструвати невелику греблю.

Якщо рельєф без ухилу, можна використовувати додаткові декоративні предмети — вази, чаші, різноманітні тематичні композиції. Сьогодні ринок удосталь пропонує вже готові елементи для декорування водойм, де кожен може підібрати варіант на свій смак.

Догляд за водоймою

Важливо стежити за тим, щоб водойма завжди залишався чистим і свіжим. Тому за ним потрібно регулярно доглядати і чистити — час від часу зливати всю воду і ретельно мити ємність. Щоб вода завжди залишалася прозорою, необхідно використовувати спеціальні засоби, що запобігають розвиток мікрофлори. Вони є абсолютно екологічними і безпечними, а придбати їх можна в будь-яких спеціалізованих суперкмаркетах.

З переходом на зимовий час року воду з декоративного водоймища краще злити (якщо є велика ймовірність його повного замерзання). Порвані стінки відновити дуже непросто. Тут висока ймовірність того, що пошкоджена герметичність призведе водойма до повної непридатності.

Теги: Дача