Класика залишається в моді в будь-який період розвитку людства, сміливо змагаючись з будь-якими модними трендами. Упевнені в собі люди, у яких є почуття смаку, і немає ніяких забобонів, сміливо звертаються саме до цього напрямку, знаючи, що воно ніколи не підведе.

Основні вимоги

В класичному стилі інтер’єру існує кілька непорушних правил. По-перше, кімнати повинні бути чітко відділені один від одного. Єдине можливе відступ від цього правила — це кухня-студія, але і вона повинна бути хоча б символічно розділена з вітальні. По-друге, весь дизайн повинен бути продуманий до дрібниць і організований симетрично і пропорційно. Тут немає місця творчої незавершеності або дизайнерському безладу — все повинно бути чітко і акуратно. Також увагу варто звернути на саму квартиру, адже класика не терпить ніяких стель і маленьких просторів. Пам’ятайте, що раніше цей стиль використовувався при побудові палаців.

Колірна гамма

Класика — примхливий стиль, незважаючи на всю свою простоту і витонченість. Цей дизайн не терпить кричущих кольорів і відтінків, все в його концепції має бути розмірено і стримано. Краще всього для створення потрібної атмосфери підійдуть чорний і білий кольори — основа будь-якої дизайнерської палітри. Крім того, добре будуть виглядати коричневий, бежевий і золотистий (у невеликих кількостях). Обмеженість колірної гами часто стає проблемою для недосвідчених дизайнерів, але справжні майстри вміють створювати шедеври, орудуючи лише трьома — чотирма кольорами. Багато модні дизайнери також дозволяють додавати в класичну палітру синій, зелений і пурпуровий кольори, але лише для меблів та інших предметів інтер’єру.
Вітальня — серце будинку

Якщо ви все ж вирішили працювати з цим унікальним стилем, перше, з чого варто почати — це вітальня. Для дизайнера ця кімната завжди стає найбільш складним у реалізації всіх його задумів, адже вона повинна бути максимально комфортною, функціональною і презентабельною. Благо, класика дозволяє виконати всі ці завдання.

Меблі в класичному інтер’єрі завжди опрацьована до дрібниць, навіть змагаючись з горезвісним бароко. У самій обробці предметів інтер’єру не повинно бути зайвої пишноти, але всі гострі куті, такі, як, наприклад, ніжки стільців, зазвичай закруглюють і прикрашають різьбленням. Основний матеріал класики — це дерево, а на цьому терені експериментувати можна скільки завгодно. Особливою популярністю серед дизайнерів-класиків користуються карельська береза, горіх, вишня.

Класика на кухні

Подбайте про те, щоб кухня залишалося найбільш світлою кімнатою в усьому інтер’єрі, і не була наповнена зайвими деталями. Класика робить основні акценти на вітальню і спальну зони, трохи оминаючи своєю увагою місце приготування їжі, але це лише дає дизайнеру більше простору для творчості. У цій кімнаті краще придивитися до світлих порід дерева, але уникнути глянцевих, блискучих поверхонь, по-перше, через їх непрактичність, а по-друге, з-за кричущого «модернового» вигляду.

Додамо крапельку інтиму

У спальні особливу увагу дизайнер повинен звернути на освітлення. Весь класичний інтер’єр в загальному увазі хорошу освітленість кімнат і велика кількість сонячного світла, і місце для сну не буде винятком. Все те невисловлене бажання розкоші можна реалізувати в світильниках — нехай це буде дорога люстра з кришталевими підвісками, або ж акуратні лампи з фарфоровими плафонами у вигляді традиційних абажурів. В класиці варто концентруватися на підвісних та настільних лампах, але уникати торшерів.

Спальня — це та зона, де класики допускають додавання інших, більш яскравих кольорів. Наприклад, покривало на ліжку може бути не білого, а приглушено-синього кольору, але воно неодмінно має перегукуватися з іншими предметами інтер’єру, наприклад маленькими подушечками для декору або кольором плафонів ламп. Також непоганим дизайнерським рішенням стане поєднання кольору стін та оздоблення ліжка. Цей спосіб допомагає виділити спальну зону, не вириваючи її з загального задуму, але для цього випадку об’єднує колір необхідно вибирати як можна акуратніше.

Приємні дрібниці

Що ж щодо декору? Здавалося б, класика, відрізняється своєю строгістю, і тут повинна обмежити дизайнерів, але це загальне оману. Саме в декор і вкладаються основні сили і кошти, саме він надає потрібні колірні акценти і допомагає впоратися іноді з зайвою строгістю класицизму.

Картини, скульптури, фарфор, дзеркала, вітражі, які можуть заміняти скляні поверхні меблів, декоративне зброю і багато іншого — класика це просто знахідка для тих, хто любить розкіш, але не переносить яскравого стилю бароко.

Особливу увагу варто приділити всім скляним поверхням в будинку. Класика любить переливи світла в гранях витончених ваз і танцю сонячних зайчиків на статуетках з скла; це надає дизайну особливий шарм. Спробуйте пошукати в інтернет-магазинах або в спеціальних магазинах декор зі скла, і ви здивуєтеся його різноманіттю і витонченості.

Окремо на класику варто поглянути кнігоманам, адже цей інтер’єр просто насолоджується кожною надрукованій літерою. Ви здивуєтеся, наскільки добре ваші паперові друзі будуть виглядати на відкритій полиці у вітальні або спальні, а хороша освітленість допоможе вам зберегти свій зір і не шкодити інтер’єру зайвими джерелами світла.

При створенні класичного образу краще уникнути новомодних віянь техніки. Звичайно, в сучасному світі важко обійтися без інтернету і телебачення, але і це досвідчені дизайнери передбачили. Роутер зручно ховається в невеликі закриті полички, музичні центри краще встановлювати в шафах з розсувними дверцятами, щоб не ускладнювати свій доступ до цього чуда техніки, а телевізор в спеціальній ніші в тумбі, задекорированной під класику, не буде так сильно кидатися в очі.Безперечно, сучасні дизайнери частіше використовують стилізацію під классичесику, а не пряме її спадкування, але це не можна назвати поганим нововведенням. Дорогі, але не практичні підлоги з дерева замінюються плиткою або ламінатом, важкі штори перетворюються в жалюзі, а кришталеві люстри відходять на другий план перед ультрановой вбудованою підсвічуванням, але, може бути, це й на краще?


Теги: Дизайн-проект, Стилі інтер’єру