Облаштувати невелику квартиру з недоліком квадратних метрів – ціле мистецтво. Вмістити в маленький простір всі необхідні для комфортного життя зони, щоб в результаті вийшло не тільки практично, функціонально, ергономічно, раціонально, але й красиво – непросто. Нам всім відомі канонічні поради по візуальному розширенню простору – використовуємо світлу колірну палітру, дзеркальні і скляні поверхні, уникаємо грубих і яскраво виражених фактур. Але, найчастіше, для ремонту або реконструкції малогабаритної квартири або кімнати невеликих розмірів, не вистачає практичних прикладів сучасного дизайну.

Пропонуємо вашій увазі добірку цікавих образів дизайну інтер’єру різних кімнат – від кухні до спальні. Якщо ваша квартира не здатна вмістити всі простори, необхідні для комфортного перебування мешканців, можливо, ви просто ще не бачили прикладів їх вдалої компоновки. Сподіваємося, що подані нижче приклади інтер’єрів допоможуть вам вирішити проблеми відсутніх квадратних метрів надихнуть на ремонт або реконструкцію вашого житла.

Поєднання кухні, їдальні і вітальні в межах однієї кімнати

Почнемо з одного з найбільш простих і дієвих способів організації відразу трьох необхідних зон у просторі однієї кімнати – з’єднаємо кухню, їдальню і вітальню. З точки зору пересування по квартирі або будинку — це мінімізація витрат на трафік, адже приготувати обід і подати його тут же в столову зону набагато простіше без перекриттів і дверей. Закінчивши трапезу, можна відразу переходити в зону відпочинку вітальні, також, не перетинаючи квартиру, а зробивши всього пару кроків.

Сучасні витяжки для кухні настільки потужні і практично безшумні, що незручностей з приводу перебування в одній кімнаті з підготовлюваною на плиті їжею, не буде. За допомогою меблів і килимових покриттів, можна легко зонувати простір, який при цьому залишається досить просторим і відкритим. Використання однієї колірної палітри в усіх зонах. Допомагає створити гармонійну атмосферу всієї кімнати.

При використанні кухонного острови або барной стійки замість обіднього столу, можна з’єднати зони кухні і їдальні в одну, заощадивши істотне кількість дорогоцінних метрів. Але важливо врахувати необхідно відстань висунутої частини стільниці для комфортного положення ніг у нижній частині острова або стійки.

Якщо в квартирі проживає менше чотирьох осіб, то варіант з барною стійкою може стати вдалим виходом. І, звичайно ж, використання світлої палітри в обробці приміщення та виборі кольору деревини для виготовлення меблів. Вбудована система зберігання в тон до підлогового покриття, здатна розмістити всі необхідні для домочадців речі. А відкриті стелажі і полиці надають деяку легкість меблевому гарнітуру, розбавляють його важку структуру.

Іноді вдається розмістити в одній кімнаті не тільки зони кухні, їдальні, вітальні, але і кабінету. Успішна планування неширокого, але довгого простору дозволила ергономічно інтегрувати консоль в якості письмового столу, частина якої є системою зберігання під телевізором. Використання теплих, деревних відтінків і світлого фону обробки, укупі з обширною системою підвісних і вбудованих світильників, дозволило створити справді затишну, комфортну атмосферу загальної кімнати.

В даному випадку ми бачимо вдалий приклад поєднання кухонної робочої зони, вітальні і невеликої домашньої бібліотеки і куточка для читання в рамках однієї кімнати. Яскравий глянцевий кухонний гарнітур в тон килимовому покриттю виглядає неймовірно позитивно і святково на тлі білосніжної обробки. Цегляна кладка, використана в дизайні книжкових стелажів, додає приміщенню легкий наліт індустріальності та урбанізму.

Використання прозорих або матових скляних поверхонь надає невеликого простору відчуття легкості і невагомості, якій досить складно досягти при завантаженості приміщення меблями. Природна колірна палітра гармонійно поєднується з прогресивної побутовою технікою і дизайнерськими елементами декору.

Вітальня, суміщена з обідньою зоною, не виглядає насиченою, її мінімалістичний інтер’єр, але при цьому яскравий і різноманітний. Вкриті білосніжною фарбою цегляні стіни стали відмінним фоном для контрастних елементів декору і меблювання.

Ці вітальні, включають обідні зони виглядають розкішно, незважаючи на свої скромні розміри. Вони не завантажені системами зберігання, але при цьому не позбавлені місць для розміщення предметів, які повинні бути під рукою. Використання дзеркальних поверхонь у меблюванні, системі освітлення та предметах декору, візуально збільшує обсяги кімнати і розбавляє фактуру.

Вітальня в маленькому приміщенні

Загальна кімната, де всі члени сім’ї зможуть відпочити після непростого трудового дня, поспілкуватися і провести час в розслабленій обстановці – необхідна для кожної квартири. Виділити необхідні квадратні метри для місць відпочинку всіх домочадців буває непросто, але на прикладах організації сучасного і комфортного простору вітальні, видно, що зробити це реально, навіть самостійно, не вдаючись до допомоги дизайнерів.

Ця невелика вітальня виглядає просторою, завдяки мінімалістської обстановці, використання вбудованих систем зберігання і світлої колірної гами. У двустворчатом шафи від підлоги до стелі вдалося помістити місце для домашнього офісу. Коли робота закінчена. Шафа закривається і звільняється більше вільного простору кімнати.

В рамках цієї вітальні з каміном, помістилися відразу два робочих місця. Вбудовані консолі в таких випадках виявляються найбільш вдалим способом організації письмових столів.

Світла палітра та не об’ємні, легкі предмети меблів «рятують» невеликі приміщення, в просторі яких необхідно розмістити відразу кілька людей.

Те, що для однієї кімнати є огороджувальної стіною, для іншого виступає в ролі великої системи зберігання. Теплі, непомітні кольори текстилю та меблевої оббивки надають обстановці відчуття комфорту.

В даному випадку, перед нами приклад прохолодною колірної гами для вітальні з широкою м’якою зоною. Більше шести осіб можуть з комфортом розміститися в такій затишній кімнаті з квітковим декором.

У цій невеликій вітальні, крім обідньої зони, була розміщена ще й невелика ліжко-диван. Білі відтінки в оздоблення приміщення і хороше освітлення візуально розсовують стіни і піднімають стелю.

Цей яскравий приклад використання навіть самого невеликого приміщення складно назвати їдальні або вітальні, але в його рамках можуть з комфортом розміститися 3-4 людини. Цей білосніжний в обробці закуток простору не позбавлений дизайнерських рішень. Цікава люстра незвичайної форми стала центром фокусування уваги.

Навіть у невеликому куті загальної кімнати можна організувати зручне вітальню зону з м’яким диваном та місцем для читання, відпочинку і розслаблення.

У цій вітальні з нейтральною колірною гамою, вдалим рішенням стала організація м’якої зони біля вікна. Велика кількість природного освітлення дозволяє влаштувати там місце для читання або творчості.

Вітальня і кабінет цілком гармонійно уживаються в одному невеликому просторі, використання не глухий панелі для підвішування телевізора заощадило чимало простору, не захаращуючи його при цьому.

Спальня в рамках невеликої житлової площі

Тільки на перший погляд здається, що для організації спального місця, достатньо встановити зручне ліжко. Але для комфортного відпочинку, від якості якого залежить наше самопочуття протягом дня, потрібно продумати масу важливих аспектів – від колірної палітри до місця зберігання пастельного білизни.

Світла, майже біла кольорова гама, вбудовані системи зберігання з відкритими і закритими стелажами, використання дзеркальних поверхонь – все працює на створення просторого приміщення у рамках невеликої кімнати для сну. Великі вікна і світлий текстиль також допомагають зоровому розширенню простору.

Навіть у невеликій кімнаті можна облаштувати спальню з досить просторим ліжком, системою зберігання всіх необхідних для комфортного сну речей і цікавими предметами декору, володіють і практичними функціями.

Вузька, але досить довга кімната стала притулком для спальної зони в пастельних, нейтральних тонах. Цікаве оформлення узголів’я ліжка з нижнім м’яким ярусом і дзеркальним, штучно постареним верхнім рівнем – додало кімнаті індивідуальності і шику, на яку тільки здатні маленькі кімнати.

Ця невелика спальня з еклектичним інтер’єром пропонує нам варіант змішування стилю лофт з кантрі-стилістикою. Все необхідне розмістилося в скромного розміру кімнаті з цікавим, нетривіальним дизайном.

Мінімалістський інтер’єр спальні для однієї людини, поєднує у своїй аскетичною обстановці і місце для роботи або творчості. Строгість ліній, світла колірна гамма, мінімум декору – основна концепція невеликого приміщення для сну і роботи.

У цій спальні також є робоче місце, вдало інтегроване в невелику площу кімнати. Світлу палітру приміщення розбавляють іль яскраві штори і теплі відтінки деревини.

Приклад оформлення дитячої кімнати в рамках декількох квадратних метрів. Спальне місце з підсвічуванням у головах, містка система зберігання, навчальний куточок з письмовим столом – і все це на невеликому клаптику простору з яскравим декором і текстилем, які краще вибирати разом з дитиною.

Подібний інтер’єр спальні підійде як для підліткової кімнати, так і для приміщення дорослої людини. Він включає все необхідне для відпочинку, навчання або роботи. І все це в нейтральній палітрі, пастельних тонах і комфортній обстановці.

В тій невеликій спальні був застосований цікавий дизайнерський хід – використання прозорих скляних дверей для вбудованої шафи. Це допомогло візуально полегшити обстановку кімнати, в якій дуже мало місця.

Білосніжна спальня, з’єднана з кабінетом з допомогою розсувний системи дверей з матовими скляними вставками. Телевізор, який вдалося прикріпити до стелі, економить простір і навіть виступає предметом декору.

Ліжко за ширмою

Іноді, достатньо встановити ширму або невелику загородительную конструкцію, щоб зонувати простір спальні від інших функціональних сегментів житла.

Подібної ширмою може виступати стелаж, яких може служити місткою системою зберігання по обидві сторони. В даному випадку ми бачимо відділення спальні від кухонної зони за допомогою системи невеликих шаф з комбінованими відкритими і закритими полицями.

Досить кількох квадратних метрів, щоб встановити ліжко за стіною невеликий кухонної зони, яка до того ж є частиною вітальні. Стіна, що розділяє зони, є опорою для відкритих полиць в кухні і шафою для спальні.

Спальню можна обладнати у відсіку просторій вітальні, відокремивши зону скляними перегородками і зашторив системою гардин. В результаті буде збережена інтимність спального місця і не потрібно виділення окремої кімнати під цю зону.

Ліжко розміщується за ширмою з дерев’яних рейок, яку при бажанні можна зашторювати з допомогою жалюзі. Як видно на фото – в рамках однієї великої кімнати розмістилися кілька маленьких, але життєво необхідних зон: спальня, вітальня, кухня, столова, санвузол. Завдяки світлій обробці всього приміщення, кімната має легкий і свіжий характер, не позбавлена індивідуальності.

Розміщення невеликий спальної зони за скляними розсувними дверима вітальні. З допомогою різноманітної системи освітлення вдається створити ефект просторого і «легкого» приміщення.

Ще один приклад використання ширми, на цей раз з матового, фактурного скла, відділення для спальні від ванної кімнати. Мінімалістська обстановка дозволяє залишити частину простору не задіяним, що полегшує зовнішній вигляд приміщення.

Двох’ярусне ліжко – спосіб економії простору

У дитячій і підліткової кімнаті, а також спальні для двох одностатевих молодих людей, використання двох’ярусної ліжка може стати єдиною можливістю розміщення спальних місць.

Говорити про істотну економію простору не доводиться, вона очевидна. До того ж дітям подобаються піднесення, затишні закутки і невеликі кімнати. За допомогою яскравих шпалер та текстилю насичених відтінків вдалося створити святкову, святкову атмосферу дитячої спальні.

Нижній ярус двоповерхової ліжка може служити спальним місцем вночі та диваном днем. В рамках невеликої кімнати вдалося розмістити робочий кабінет і TV-зону. Меблі та двері з натурального дерева темної породи надає приміщенню розкішний вигляд і атмосферу комфортного шику.

Іноді для зонування простору досить штори чи жалюзі. Все залежить від стилю життя господарів приміщення і їх розумінні комфорту, відпочинку і розслаблення.

Розсувні механізми і збірні конструкції в допомогу невеликим кімнатах

За допомогою розсувних конструкцій, потайних механізмів і складається меблів, можна викроїти дорогоцінні квадратні метри площі і заощадити чимало простору.

Висувна ліжко легко забиратися вранці до стіни і спальня перетворюється в комфортну вітальню буквально за пару хвилин. У випадку з однокімнатною квартирою звичайної планування, такий механізм може стати порятунком інтер’єру. Система вбудованих шаф з дзеркальними дверцятами візуально розширює простір, не кажучи вже про основної функції як системи зберігання.

У цій кімнаті-трансформері багато поверхні є висувними або складними. Ліжко висувається, робочий столик відкидається з панелі-ширми, диван розкладається в додаткове спальне місце.

Ця ліжко за скляною завісою, що відокремлює її від кухонної зони, також є відкидний. У разі якщо ліжко прибрана до стіни, кімната стає вітальні.

Ще один приклад відкидний ліжка в рамках вітальні кімнати.

А це вже приклад економії простору в утилітарних приміщеннях типу пральні, ванної або кухні. Відкидна прасувальна дошка з необхідними аксесуарами створює цілу робочу станцію на базі двох квадратних метрів.

Невеликий простір для кухні

У багатьох міських квартирах саме кухня є вразливим місцем для створення практичною робочої бази та можливості розміщення їдальні зони. Проблема в тому, що в рамках невеликої площі, необхідно розмістити багато побутових приладів, робочих поверхонь, систем зберігання та залишити місце для ергономічного присутності господарів.

Вбудована меблі з інтегруванням побутових приладів допомагає заощадити простір. Обідня зона може виступати у вигляді полегшеної консолі, кухонного острови або барной стійки.

У разі, коли для робочої кухонної зони призначено зовсім невеликий простір, виручають білі глянцеві поверхні вбудованої системи шаф з ергономічним інтегруванням побутової техніки, раковини і стільниць для робочого процесу.

Чудово, якщо приміщення кухні дозволяє розмістити крім іншого ще і обідню зону. Але світла обробка і в цьому випадку залишається в пріоритеті.

У цьому випадку, їдальня зона розташована за барною стійкою, що має вихід у вітальню, а в кухні є свої, відокремлений вихід у загальне приміщення.

Це невелике кухонне приміщення представлено в контрастній кольоровій гамі, де традиційного виду білі кухонні шафи сусідять з темрявою каменю для стільниць та елементами побутової техніки.

Виносна консоль з парою барних табуретів може стати місцем для вечерь сімейної пари, навіть не претендуючи на квадратні метри крихітній кухонної зони.

Використання кухонного острова в якості обіднього столу – успішна економія простору і додання приміщенню стильності та шику.

Ванна кімната

В утилітарних приміщеннях організувати зручну і практичну обстановку стає легше, завдяки сучасним технологіям. Оздоблювальним матеріалам і прогресивним аксесуарів. У кімнаті для водних процедур можна пожертвувати ванною, замінивши її на компактну душову кабіну. Підвісні унітази і раковини також економлять простір, звільняючи його для систем зберігання.