Назва цього стилю говорить сама за себе, а саме: дизайн вітальні і кухні, що об’єдналися в одну кімнату. Такий інтер’єр краще всього підходить для великих приміщень, хоча, якщо житло таким не є, то такий прийом дозволить візуально збільшити простір. До того ж світла стає більше, так як замість одного вікна освітлюють приміщення вже як мінімум два.

Особливості інтер’єру вітальні суміщеної з кухнею

Особливості такого напряму в тому, що можна бути ніби одночасно і в кухні, і у вітальні. Приготувавши частування, можна відразу перейти з гостями або родиною у вітальню і зручно розміститися на м’яких кріслах або дивані. Спілкуючись з гостями або домочадцями, не потрібно виходити з кімнати і йти на кухню, щоб зробити ще чаю або принести їжу, втрачаючи при цьому нитку розмови. Можна зробити лише кілька кроків до кухні, продовжуючи спілкування. До того ж виглядає цей інтер’єр дуже привабливо.

Якщо квадратура кухні велика, а вітальні — ні, або навпаки, то таке дизайнерське рішення підходить досить вдало і для великої родини таке рішення просто незамінне. Так, наприклад, якщо кухня маленька і нікуди поставити великий нормальний стіл, то більшість сімей змушені тулитися за маленьким столиком. Тому якщо ви зупиняєте свій вибір на вітальні суміщеної з кухнею, то цілком спокійно можете поставити стіл бажаного розміру і сидіти за ним із задоволенням.

До створення такого інтер’єру вітальні суміщеної з кухнею, необхідно підійти відповідально, так як в результаті повинна вийти одна кімната в єдиному витриманим стилі.

Дуже вигідним і зручним перевагою вітальні суміщеної з кухнею, є те, що не потрібно витрачатися на ще один телевізор для кухні. Дуже багато хто любить дивитися фільми і передачі на кухні під час їжі або приготування їжі. В даному дизайнерському рішенні цього питання вирішене — поставте один великий телевізор (більше підійде плазмова панель) так, щоб його було видно і з кухні, і у вітальні.

Також дуже гармонійно впишеться в інтер’єр вітальні суміщеної з кухнею, загальний камін.

Перш ніж робити вітальні суміщеної з кухнею, необхідно продумати все до дрібниць. Важливо пам’ятати, що при частому приготуванні їжі на кухні запах буде поширюватися і по вітальні. Звичайно, можна встановити потужну витяжку або систему вентиляції, щоб можна було почувати себе комфортно, перебуваючи у вітальні.

Зонування вітальні суміщеної з кухнею

Для того щоб створити правильний інтер’єр вітальні суміщеної з кухнею, необхідно грамотно розділити простір на зони. Одним з найпопулярніших методів зонування є покриття підлоги різними матеріалами, або різними килимами. Можна також використовувати кольорове зонування, тобто пофарбувати підлогу кухні одним кольором, а підлогу вітальні іншим. Однак з допомогою різних матеріалів ефект зонування буде найбільш якісним. На кухні буде гармонійно виглядати плитка, а для вітальні можна підібрати ковролін, ламінат або паркет.

Також відмінний спосіб зонування — це обробка, фарбування підлоги та стін кухні і вітальні різними матеріалами або квітами.

Барна стійка може створити відмінний ефект зонування. Залежно від інтер’єру вашої кімнати, ви можете зробити нову конструкцію барної стійки, або лишити частину стіни, яка колись розділяла кухню і вітальню. Обробити цю конструкцію можна облицювальним каменем, плиткою, дерев’яними панелями, облицювальною цеглою або будь-яким іншим матеріалом на свій розсуд.

Біля барної стійки є безліч плюсів: по-перше, як вже сказано вище, вона відмінно ділити кімнату на зони, по-друге, може бути частиною меблів, тобто використовуватися як додаткова робоча зона. До того ж вона зручна для легких перекусів і швидких чаювань. Не варто забувати, що барна стійка може виконувати своє пряме призначення, тобто бути барною стійкою. Навколо неї можна поставити стільці, а зверху підвісити келихи і фужери.

Багато дизайнерів використовують для ефекту зонування обідній стіл, який обов’язково повинен розташовуватися на кордоні між кухнею і вітальнею. Це чудово впорядкує і розділить ваш простір. До цього способу зонування часто додають ще один — світлове зонування. Саме по собі воно дає потрібний ефект зонування, а якщо його застосувати над обіднім столом, то ви отримаєте в додаток затишне і комфортне обідній простір. У такому варіанті зонування найчастіше над обіднім столом підвішують ряд світильників, низько. Таким чином, получаемся 2 поділу: нижнє (столом і стільцями) і верхнє (світильники, які відіграють роль «світловий штори»). Кольори світильників теж можуть зіграти свою роль в атмосфері вітальні суміщеної з кухнею. Радять вибирати кольори теплих відтінків, наприклад, жовті, червоні, помаранчеві і бордо. Крім затишку і комфорту ці кольори як би зроблять ваші страви апетитніше. Хоча вибирають і білі і прозорі, вносять чистоту і досконалість кольору.

Непоганим і дуже навіть цікавим способом зонування може стати фрагмент стіни. Тобто, при знос стіни між кухнею і вітальнею, частина її можна залишити, як ефект зонування. Виходить як би загальна кімната, але досить вправно і гармонійно розділена.

Отже, варіант вітальні суміщеної з кухнею це сміливе і оригінальне рішення. Відмінно підійде для збільшення простору і зручності, особливо для великих сімей.

Теги: Вітальня, Кухня