Для кожної людини спальня – це особливе місце, в якому має бути максимально комфортно і затишно. Саме тому до її оформлення завжди досить великі вимоги. Це не дивно, адже це приміщення призначене для розслаблення і повноцінного відпочинку після робочого дня. Щоб створити таку атмосферу, потрібно ретельно продумати дизайн кімнати, а також придбати відповідний декор. Приміром, картини вже давно вважаються класичним варіантом прикраси для узголів’я ліжка.

Картини в спальню: загальні рекомендації по вибору

У першу чергу варто відзначити, що декору у спальні не повинно бути занадто багато. В іншому випадку інтер’єр буде перевантаженим, що може негативно позначатися на моральному стані і якості сну.

Що стосується картин, то над ліжком їх має бути не більше трьох. Причому бажано, щоб вони мали загальну тематику і колірну гамму. Для цього ідеально підходять модульні картини. Це означає, що одне зображення розділене на дві або три частини. На стіні їх розміщують з невеликим відступом один від одного. Але тим не менш картина виглядає дуже гарно, а головне — цілісно.

Тим, хто планує розмістити кілька картин в спальні, рекомендуємо заздалегідь продумати схему. Також в такому випадку дуже важливо, щоб вони були однакового розміру та форми. Але ні в якому разі не вибирайте картини з дуже дрібними деталями. Особливо це стосується тих, хто страждає безсонням. Справа в тому, що деколи замість того, щоб розслабитися, людина зосереджується на предметі і розглядає його. В даному випадку це можуть бути картини. Тому намагайтеся вибирати малюнки великого розміру.


Також не варто купувати великі картини, якщо ви облаштовуєте спальню невеликих розмірів. Вони просто не будуть доречними, а інтер’єр в цілому буде здаватися позбавленою смаку.

Перш, ніж купувати той чи інший варіант, оцініть загальний стиль вашої спальні. Саме від цього буде залежати, наскільки доречною буде картина. Любителям класичного оформлення варто вибирати такі ж за стилем картини. Це можуть бути репродукції відомих художників, сімейні портрети та інші роботи.

Сучасні функціональні спальні стають все більш популярними. В основі такого оформлення лежить максимальний комфорт і наявність вільного простору. Що стосується додаткового декору, то він не використовується зовсім або ж тільки в невеликих кількостях. Тому картина може бути, як в тон основного стилю, так і в більш насиченому відтінку. Найбільш популярні варіанти – це звичайно ж, зображення парків, хмарочосів, пейзажів. Також часто зустрічаються картини у вигляді макрозйомки. Тобто збільшені краплі роси, пелюстки троянд, сніжинки і багато іншого. Виглядає таке рішення досить оригінально.

Любителі стилю хай-тек або модерн в спальні знають, що в такому випадку краще рішення – картини з абстракцією. Причому зовсім не важливо, яка саме колірна гамма використовується для їх створення. Найбільш привабливо такі вироби виглядають над узголів’ям ліжка. За рахунок цього вони прикрашають загальний вигляд спальні, але при цьому не заважають засипати і розслаблятися. Адже саме через розташування вони не кидаються в очі.

Стиль лофт в оформленні спальні зустрічається не так часто. Але все ж, саме його обирають творчі, неординарні люди і любителі експериментів. Найчастіше картини тут не вітаються. Проте завжди можна підібрати відповідний по стилю варіант. Наприклад, абстрактні і незвичайні картини – відмінне рішення для такої спальні.

Також важливу роль відіграє оформлення стін. Якщо на стінах шпалери з малюнком, то не варто вішати картини. В іншому випадку, спальня буде виглядати переобтяженою. Крім того, після важкого робочого дня таке оформлення може лише дратувати і заважати розслабитися.

Втім, якщо малюнок на шпалерах не надто активний і строкатий, то можна підібрати відповідну по стилю картину. Виглядає це дійсно дуже красиво. Але все ж, ідеальний варіант для спальні – світлі стіни. На них добре буде виглядати практично будь-яке зображення. Незалежно від того, який ви виберете варіант, намагайтеся розміщати його на рівні очей.
Картини над ліжком: оригінальні ідеї на фото

Вважається, що краще всього картини в спальні будуть виглядати саме над узголів’ям ліжка. Таким чином, додатковий декор присутня в приміщенні, але він жодним чином не впливає на якість сну. Тому якщо ви сумніваєтеся, на якій стіні повісити картини, то в такому питанні краще не експериментувати.

При виборі рекомендуємо звернути увагу на те, що існує кілька видів картин. Наприклад, рельєфні малюнки з вираженими деталями завжди виглядають дуже незвично і привертають до себе увагу. Те ж саме можна сказати і про картини у вигляді ескізів. Легкі начерки, плавні лінії – це ідеальний варіант для світлої спальні в ніжних відтінках.

Окремо варто відзначити текстильні картини. Для їх створення використовується мішковина, мереживо та інші тканини. Найчастіше їх розробляють спеціально під замовлення, щоб врахувати всі побажання. Крім того, це дозволяє підібрати ідеально підходить за стилем малюнок.

Якщо ж ви довго сумніваєтеся над тим, який малюнок, то придивіться до універсальних варіантів. Звичайно ж, це природні мотиви, такі як ліс, гарний пляж, пальми або ж захід сонця. Все це має позитивний вплив на людину, тому будьте впевнені в тому, що картина стане ідеальним доповненням спальні.


В якості альтернативного рішення можна створити карту бажань і закріпити її над ліжком. Або ж можна придбати картину з вашої найзаповітнішою мрією. Такий декор буде не тільки прикрашати кімнату, але і мотивувати вас до більш активних дій і досягнень.

Як бачите, існує досить велика різноманітність картин, які добре виглядають саме в спальні. Тому визначитеся зі стилем інтер’єру і своїми бажаннями і лише тоді вирушайте на пошуки відповідного варіанту.

Теги: Спальня