Оформляючи вітальню в коричневих тонах, відкривається широке поле для дизайнерської творчої фантазії. Тим більше, що цей відтінок можна використовувати в інтер’єрах абсолютно будь-яких стилів. Коричневий колір вважається натуральним, а також, нейтральним з дуже багатим спектром різних природних відтінків, які привносять в інтер’єр стабільність і грунтовність. Крім цього, коричнева палітра фарб надає заспокійливу сприятливий вплив на людину і сприяє зняттю втоми і дратівливості. Головне – правильно використовувати цей колір в інтер’єрі, застосувати вигідні комбінації відтінків і не оформляти вітальню цілком і повністю в коричневому кольорі.

З чим краще комбінувати коричневий колір

Найбільш виграшними комбінаціями є комбінації коричневого зі світлими пастельними тонами. Таким чином створюється чарівна гармонія і неповторний інтер’єр. Як відомо, відтінків у коричневого кольору дуже багато. Рассмотрм найбільш ефектні і популярні для оформлення інтер’єру вітальні:

  • колір какао — один з найбільш популярних відтінків коричневого, зазвичай використовується не в якості основного тону, а в ролі декоративної обробки або яскравого акценту;
  • шоколадний тон – чудово виглядає, якщо його поєднувати з кольором слонової кістки або ж використовувати в якості яскравих акцентів (плям) в інтер’єрі;

  • колір кориці – надзвичайно м’який, теплий і приємний відтінок коричневого, сприяє створенню комфортної і заспокійливою обстановки в приміщенні, чудово виглядає в поєднанні з червоним або жовтим кольором, а також, з нерівними текстурами, а в комбінації з кольором вершків або топленого молока просто чудовий, створюючи таким чином романтичну атмосферу;

  • колір дерева – найбільш ефектні в поєднанні з жовтим і червоним, а також з природним зеленим кольором – така обстановка заряджає позитивною енергією

Найбільш поширені варіанти оформлення коричневою вітальні

Класичне оформлення коричневою вітальні передбачає використання світлого фону, наприклад, бежевого плюс темного підлоги і темних предметів меблів. Далі подібний інтер’єр доповнюється зазвичай не помітними приглушеними аксесуарами, можна використовувати позолоту,

хоча, можна застосувати декор і таких відтінків, як блакитний, бірюзовий, зелений, смарагдовий або навіть бордовий.

Наприклад, досить повісити штору і покласти на диван кілька подушечок одного з таких квітів, щоб чудово освіжити інтер’єр.

Дзеркала також вітаються в подібному інтер’єрі – вони додають світла і збільшують простір.


Для сучасного інтер’єру коричневою вітальні підійде все те ж саме з точністю до навпаки. Тобто рекомендується використовувати темний фон стін і світлу меблі та підлогу. Для тих, кому здається, що темні стіни – це буде занадто похмуро, можна виконати в темно-коричневому кольорі лише одну стіну, зазвичай для цього вибирають центральну, яка перебуває на виду.

У такому разі її можна чудово декорувати картинами у світлих або світлими полицями – інтер’єр вітальні вийде дуже ефектний. А що стосується аксесуарів, то в даному випадку вони повинні бути яскравими, на відміну від класичного варіанту.

Якою повинна бути меблі в коричневій вітальні

У більшості випадків всі предмети меблів в інтер’єрі коричневою вітальні виготовляються з натурального дерева – це додає особливого благородства. Найбільш ефектна меблі насичених відтінків, таких, як шоколадний і темно-коричневий або світлих відтінків натурального дерева.
Одним з найпоширеніших предметів меблів в подібному інтер’єрі – елегантний диван коричневого кольору, який може бути шкіряним або текстильним. Непогано також в тон дивану декорувати вікна, повісивши коричневі штори. А якщо до них додати прозорий тюль зеленого або блакитного тону, то вийде досить несподіваний і оригінальний хід.

Взагалі, коричневий диван завжди буде виглядати розкішно в інтер’єрі коричневою вітальні, незалежно від матеріалу, з якого він буде виготовлений. Як і інші меблі, диван має різні моделі та стилі оформлення: портативні дивани або великі кутові. Для просторих приміщень найбільш придатними є великі секційні дивани, в той час, як для маленьких кімнат оптимальним рішенням будуть компактні портативні. Шкіряний диван коричневого кольору – це класика ділової розкоші. Розмістивши його в інтер’єрі вітальні, можна придбати атмосферу гідності і величавості.

Також рекомендується доповнити шкіряний диван стільцями або крісла з тканинної оббивкою світлих відтінків зеленого, блакитного або жовтого кольорів. Якщо вибирати крісла також із шкіри, то краще всього віддати перевагу білим або кремовим – таким чином врівноважується інтер’єр з наявністю масивного шкіряного дивана.
Також непогано розмістити в інтер’єрі вітальні м’який пуф, має природний відтінок або ж оформити підлокітники світлими тканинними пледами.

Трохи про аксесуари

Інтер’єр коричневою вітальні необхідно оживити. Для цього існує кілька способів, наприклад, використовувати на стінах яскраві картини або великі фотографії. На полицях можна розташувати антикварні дрібнички або кольорові дрібнички.

Крім цього, рекомендується в дальній кут щодо дивана поставити стілець або стіл, оббиті шкірою – тоді весь дизайн приміщення зв’яжеться в єдине ціле.

Ще кілька слів наостанок

Коричнева вітальня – це класика, що знаходиться поза часом. Відтінки кави та шоколаду просто ідеальні для людей, що цінують спокій і затишок в домі. Також помічено, що прихильниками цього кольору зазвичай є люди розмірені, ґрунтовні і неквапливі, легко переборюють труднощі і міцно стоять на ногах. І ще. Головною перевагою використання коричневого кольору в інтер’єрі вітальні є завжди чудовий кінцевий результат. А секрет полягає в тому, що в такому кольорі дизайн дуже важко зіпсувати. Єдине, чого варто побоюватися – це перевантаження темними відтінками, щоб гостина не вийшла занадто похмурою.

Теги: Вітальня, Коричневий колір