Ні для кого не секрет, що колір здатний впливати на людину, на його психоемоційний стан, настрій і навіть на здоров’я. Існує навіть спеціальна наука про колір, яка вивчає основні характеристики та психологію сприйняття того чи іншого відтінку людиною. Поговоримо сьогодні про коричневих шпалери в інтер’єрі, розглянемо способи його застосування, варіанти комбінації з іншими квітами і його психологію.

Сприйняття коричневого кольору

Фахівці у сфері колористики стверджують, що коричневий колір сприяє релаксації, дозволяють абстрагуватися не тільки від чужої думки, але і впливу і відчути життєву силу і грунт під ногами. При цьому темні відтінки допомагають розслабитися і зосередитися, а світлі відчути незалежність, легкість і свободу. Враховуючи всі якості даного кольору можна створити не тільки приємний для очей і затишний інтер’єр, але і додавши в приміщення інші кольори і відтінки скорегувати його вплив, додавши радісних нот і свіжості в інтер’єр.

Інтер’єр в коричневих відтінках підійде динамічним особистостям, які ведуть активний спосіб життя, а також тим, хто намагається знайти себе в цьому житті, хто шукає відчуженості і мріє відпочити від нав’язливої навколишнього світу.

Де використовувати коричневі шпалери

Не рідко темні відтінки коричневого прирівнюються до похмурих кольорів, таким як чорний і темно-сірий, однак таке ставлення до настільки глибоке кольором неправильне. Насправді насичений коричневий колір має величезний дизайнерський потенціал, і, підібравши до нього правильного компаньйона, інтер’єр стане дуже привабливим. До того ж в даний час це дуже модний колір, який може бути використаний абсолютно в будь-якому стилі інтер’єру і в будь-якій кімнаті.

Різноманіття варіантів оформлення дозволяє підібрати коричневі шпалери на будь-який смак: Вінтажні малюнки, квіткові вензелі, геометричні мотиви і дитячі принти, а також можливість комбінування дозволять створити воістину унікальний і стильний інтер’єр в лобом приміщенні.

Коричневі шпалери в поєднанні з білим

Білий – колір чистоти і легкості. Він ідеальний для поєднання з темними відтінками. Це колір свободи і простору, який візуально розширює простір.

У такому інтер’єр коричневі шпалери стануть відмінним фоном для білосніжною меблів. Або ж виступати лише в якості акцентів. Наприклад, в спальні зі світлими меблями, обробкою стін, стелі та підлоги гармонійно впишуться шпалери шоколадного кольору з ненав’язливим світлим візерунком.

Поєднання темно коричневого і білого відмінно буде виглядати в їдальні, де можна з’єднати не тільки шпалери різних відтінків, але і меблі. Біля стіни в темно-коричневому кольорі гармонійно буде виглядати шафа з темних порід дерева, а ось світлі стільці або крісла біля обіднього столу створять відмінний тандем зі світлим стелею та іншими стінами.

Оригінально біло-коричневе поєднання кольорів виглядає і при оформленні панелей. Причому темний відтінок можна використовувати і на основній стіні і в якості самих панелей. І в тому і в іншому випадку можна підібрати шпалери з рослинними або геометричними візерунками або текстуровані під декоративну штукатурку. В інтер’єрі з темно-коричневими стінами і білими панелями до місця будуть такі ж білосніжні рами на вікнах, двері та стелю, а от підлогу найкраще зробити темним.

Ще одна цікава ідея застосування даного поєднання – це вбиральня. Біла сантехніка, дзеркала і яскраві світильники будуть просто чарівні на темно-коричневому тлі. Для вбиральні краще всього підібрати переливаються коричневі шпалери, від яких буде відображатися світло від ламп. Таким чином приміщення буде здаватися більше, навіть не дивлячись на те, що стіни в ньому темні.

Коричневі шпалери в поєднанні з яскравими квітами

Мабуть, найяскравішими компаньйонами темно коричневих відтінків є помаранчевий і червоний кольори. Відчуженість і абстрагування від зовнішнього світу, що уособлює коричневий у поєднанні з упевненістю у власних можливостях і силах, що підштовхують до дії, укладених в червоних і помаранчевих відтінках, створять потужний психологічний коктейль, здатний не тільки відновити сили після робочого дня, але і зарядити енергією. Але окрім впливу на психоемоційний стан людини подібна комбінація кольорів в інтер’єрі виглядає дуже органічно і красиво.

У коричнево-оранжевий дует відмінно впишеться блакитний колір, який нейтралізує все буйство фарб.

Темні шпалери з яскравим помаранчевим малюнком, блакитна люстра і меблі нейтрального бежевого кольору створять чудовий ансамбль в дитячій кімнаті.

А от у спальні з коричневими шпалерами відмінно впишуться помаранчеві декоративні подушки або покривало.

Не винятком тут залишаються і такі кімнати, як вітальня або їдальня. Велюровий диван яскравого морквяного кольору просто чудово буде виглядати на тлі стін шоколадного кольору. Відмінним доповненням в такій картині стануть невисокі білі панелі, віконні рами і стельові плінтуса.

А ось в їдальні можна використовувати яскраві стільці, які зададуть тон всьому приміщенню.

Коричневі шпалери і жовто-зелені відтінки

Ще одна досить вдала комбінація – коричневий з жовтим або зеленим. Крісла, картини, подушки, штори в життєрадісних відтінках відмінно впишуться в кімнату з темними шпалерами. Причому елементи інтер’єру зеленого і жовтого кольору можуть бути використані не тільки як самостійні предмети, але і в якості доповнень до коричнево-білому дизайні. І в тому і в іншому випадку ці яскраві акценти додадуть кімнаті особливий настрій.

Теги: Шпалери