Будь-який власник приватного будинку з ділянкою рано чи пізно відвідує думка про облаштування зони відпочинку на свіжому повітрі. Навіть на невеликий прибудинкової території можна організувати затишне патіо, розбити клумби і облаштувати вуличний камін або місце для барбекю. Ну а якщо місця достатньо, то і обмежувати себе в комфорті немає сенсу, можна організувати воістину розкішне зону відпочинку з усіма супутніми атрибутами. Саме такий приклад облаштування сегмента відпочинку в приватному дворі ми хотіли б вам продемонструвати. Нетривіальний підхід до традиційних елементів ландшафтного дизайну, індустріальні мотиви у виконанні конструкцій і споруд, органічний мікс будівельних і оздоблювальних матеріалів, багато зелені і комфортних місць для відпочинку – так коротко можна описати наступну нижче фото-добірку облаштування одного приватного двору.

М’яка зона відпочинку під навісом розташований у низині по відношенню до дерев’яного помосту, на який потрапляють господарі будинку, виходячи з задньої двері домоволодіння. Практично весь простір поглиблення по периметру заповнено м’якими диванами зі знімними спинками і сидіннями. Це дуже практичний підхід в організації м’якої зони на вулиці адже, незважаючи на наявність даху над диванами, їх оббивка буде бруднитися інтенсивніше, ніж аналогічні предмети меблів, що знаходяться в будинку.

Високий цегляний паркан є огорожею для зони відпочинку з одного боку. Іншу частину огорожі спорудили з бетонних плит, вона приховує димар вуличного каміна і служить фоном для проектора. На ці вертикальні площини і спирається непроста конструкція навісу, яка виготовлена частково з металу, дерева і накрита прозорим полікарбонатом.

З-за того, що покриття навісу практично повністю прозоре, місце для відпочинку на свіжому повітрі наповнений сонячним світлом і в денний час не потребує підсвічуванню, незважаючи на високі стіни, що огороджують зону відпочинку і створюють тінь у спекотні дні.

Для вечірнього і нічного часу масштабне патіо обладнано системою підсвічування різної модифікації. Кілька невеликих прожекторів закріплено на балках перекриття навісу, в зоні каміна вбудована система підсвічування для локального освітлення.

Закріплені на металевому швелері прожектори можуть бути розгорнуті в різні сторони, в залежності від розташування освітлювальних приладів, можна створити потрібну атмосферу зони відпочинку, підсвітити стіс або м’який сегмент для відпочинку.

Вся система освітлення управляється вимикачами, розташованими на вході в зону патіо. Тут же знаходиться розетка для підключення проектора або будь-якої іншої техніки, побутових приладів.

Великий екран і проектор створюють можливість організації домашнього кінотеатру на свіжому повітрі. У такій великій зоні відпочинку з м’якими диванами можна і великою сім’єю розміститися, і гостей приймати.

Високий журнальний столик, складений з трьох будівельних палетів, можна використовувати і окремо, в залежності від кількості людей, відпочиваючих під навісом і ситуації – вечірки або простого сімейного вечері.

Для того, щоб трохи пом’якшити індустріальний дух облаштування зони відпочинку під навісом, біля паркана висаджені зелені рослини різних сортів і розмірів. Серед великої кількості бетонних, металевих і скляних поверхонь, зелена клумба виглядає як оазис, ковток свіжості в «індустріальної пустелі».

Потрапити в зону відпочинку з м’якими диванами і вуличним каміном можна не тільки вдома, але і піднявшись по дерев’яних сходах на поміст з дворика. Тут же знаходиться вхід у підвальне приміщення, розташоване під помостом.

В цілях безпеки пересування біля будинку в темний час доби під дерев’яним настилом вбудована система підсвічування, що створює необхідний рівень освітлення газонної доріжки, що веде у двір від зони відпочинку під навісом.

Запорука успіху в питанні озеленення приватного двору – використання рослин різної висоти, багаторічні види і вічнозелені рослини, які створять потрібну атмосферу присадибної ділянки в любу пору року. Комбінування зелених насаджень і кам’яних насипів допоможе не тільки внести різноманітність в образ прибудинкової території, але і створити гармонійний, збалансований ландшафтний дизайн приватного двору.

Теги: Заміський будинок, Екстер’єр