Маленькі кухні менше 6 кв м — поширене явище міських квартир. І щоб полегшити свій побут, багатьом мешканцям таких квартир часто доводиться демонтувати перегородку між кімнатою і кухнею. Але якщо грамотно підібрати палітру і аж до сантиметра розрахувати весь функціонал, то навіть саме компактне приміщення може стати зручним і затишним місцем, а обмеженість простору не буде настільки явно кидатися в очі. Розглянемо головні аспекти, яким дизайнери, проектувальники радять приділяти особливу увагу в 2018 році.

Планування маленької кухні

Перше, з чого слід почати ремонт — створення плану розміщення меблів. Планування кухні може бути кутової, лінійної, П-образної або дворядною, вибір залежить від особистих уявлень і бажань.

Лінійне планування

Лінійне розміщення меблів значно економить простір. Коли всі шафи, ящики і плита розташовані уздовж однієї стіни, господині не тільки комфортно пересуватися, але і зручний сам процес приготування їжі.

Кутове планування

Варіант кутового розміщення гарнітура не менш практичний в маленьких кухнях. В даному випадку меблі встановлюють під прямим кутом біля стін. Така кухня дозволяє розмістити досить шафок, а навпаки гарнітура поставити обідній стіл.

П-образна кухня

З П-подібною плануванням вільного простору на кухні буде менше, ніж у двох попередніх варіантах, але таку розстановку можна також ефективно застосувати. Це прекрасний варіант для тих, хто бажає максимально практично і функціонально використовувати маленьку площу. На кухні зручно розміститься побутова техніка та багато кухонного начиння, але ось обідній стіл доведеться розмістити у вітальні або їдальні (якщо така є).

Дворядна планування

У невеликих кухнях нерідко використовують дворядну планування, коли меблі встановлюють у двох протилежних сторін. Як правило, з одного боку — робоча зона, з іншого — обідня.

Особливості умеблювання маленької кухні

Меблі — головний елемент кухні, але стандартні гарнітури не підійдуть для маленьких приміщень, тому господарям доведеться купувати кухню на замовлення. Але і дизайн в цьому випадку буде відповідати всім вашим побажанням. Власний смак плюс поради дизайнерів допоможуть створити ідеальну обстановку в маленькій кухні.

Рекомендації по розміщенню меблів на невеликій кухні:

  • функціональність і мінімум деталей — два основних принципи, яких потрібно дотримуватися при розстановці меблів. Відкидні стільниці, глибокі ящички, вузькі і високі шафи, висувні системи, складні стільці і мінімум корпусних меблів — все це актуально для маленької кухні;

  • прекрасною альтернативою звичайному столу може стати барна стійка, яка буде ще й декоративним елементом на кухні;

  • якщо є ніша, її можна зайняти гарнітуром. Звичайно, велику кухню тут не розмістити, зате мийку, плитку або кухонний стіл (в залежності від розмірів ніші) цілком можливо;

  • прозорі, ніби ширяють елементи меблів (стільці чи стільниці) — ефективний і відомий прийом для маленьких кухонь. Вони надають легкості компактному приміщенню.

Плануємо освітлення на маленькій кухні

Не варто приділяти надто багато уваги недоліків невеликої кімнати. Кілька ефективних світлових прийомів здатні скорегувати будь-які вади:

1. Кілька світильників над столом замість люстри допоможуть урізноманітнити світловий сценарій. Вони повинні регулюватися по висоті і міняти яскравість освітлення: приглушене світло нижче — для романтичної вечері або душевної бесіди, більш яскраве світло вище — для сімейного обіду.


2. Розділіть кухню на зони — робочу і обідню, використовуючи кілька джерел світла, що відрізняються за кольором випромінюваного світлового потоку. Це допоможе створити максимально комфортні умови і для відпочинку, і для приготування їжі.


3. Розташуйте точкові світильники по нижньому краю шаф. Така ефектна підсвічування — відмінний прийом дизайну, що дозволяє візуально розсунути межі простору, не вдаючись до зміни планування і дорогого ремонту. Ваша кухня буде немов сяяти зсередини.

4. Не забувайте про такому природному і абсолютно безкоштовному джерелі світла, як вікно — ні один світильник не замінить мерехтливих сонячних відблисків в приміщенні. Не захаращуйте вікно щільними фіранками.


5. Не забувайте і про технічну сторону питання. Світильники, розташовані біля джерел води, повинні мати вологозахисні корпусу, а решта — перебувати на відстані мінімум 60 см від «вологою» зони.


6. Розширити простір на кухні можна за допомогою внутрішнього освітлення фасадів. Підсвітите зсередини прозорі шафки, а якщо вони глухі, приберіть хоча б один, щоб не захаращувати приміщення. Краще залиште відкриті полиці і теж підсвітите їх.

 
7. Великий світильник створить потрібну атмосферу, тому уважно поставтеся до його вибору. Виберіть тканинний абажур — він буде пропускати ненав’язливий м’яке світло, наповнюючи кухню затишком і теплом. Розмістіть світильник над обіднім столом так, щоб світло від нього повністю захоплював простір стільниці.


8. З освітлювальною функцією може цілком успішно впоратися дзеркало. Воно прекрасно відображає і примножує світлові потоки, візуально розширюючи простір.

Кольорове оформлення

У невеликій кімнаті важливу роль грає колірне оформлення. Для малогабаритної кухні оптимальними будуть світлі поверхні, причому холодні відтінки зроблять її візуально об’ємніше, а теплі — додадуть домашнього затишку.

Пастельні відтінки блакитного, бежевого, молочного, білого — ідеальне рішення для стін, стелі та підлоги кухні.

Кухня в білому кольорі з частковими яскравими акцентами завжди виглядає нудно, стильно і свіжо.

Часто дизайнери застосовують лаконічні контрасти, комбінуючи світлі і темні фасади. Виходить ефект горизонтального поділу кухні на дві частини: вгорі — світла, внизу — темна.

Для більшого простору і легкості використовуйте світлі скляні шафки.

Дизайн маленької кухні 2018 на фото

Завдяки сучасним кухонним систем, техніки, інноваційних технологій та професійним навичкам досвідчених дизайнерів ідеально організувати простір маленької кухні не складе праці.

Теги: Кухня