Все більше набирають популярності квартири-студії, стіни в яких практично відсутні. Вся квартира представляє велику багатофункціональну кімнату, що досить модно і цікаво останнім часом. Найчастіше люди вирішуються об’єднувати кухню з вітальні. В квартирі-студії цей варіант передбачений. У звичайній же треба буде зносити стіну, а значить потрібно дозвіл відповідних органів. Ретельно продумавши інтер’єр, можна створити оригінальний дизайн, що зможе вразити як господарів, так і їх гостей.

Особливості поєднання

Якщо говорити про звичайній квартирі, то вітальня і кухня представляють дві різні кімнати, які необхідно об’єднати. Це можна зробити лише у випадку, коли стіна не є несучою, а знесення не принесе шкоди конструкції житлового будинку. Для демонтажу необхідно отримати дозвіл у державній організації, самовільна зміна конструкції заборонено. Даний демонтаж не залишиться непоміченим, тому хитрувати буде нерозумно, адже в такому випадку будуть накладені штрафні санкції, а стіну доведеться повернути у вихідне положення за свої гроші.

При знесення стіни кухня залишається на тому ж місці, так як всі комунікації розташовуються на тому місці і переносити їх не варто, так як це не має практичного сенсу. Більш того, переміщення комунікаційних систем спричинить додаткові фінансові витрати. Ретельно продумавши інтер’єр можна зробити його стильним, оригінальним і гармонійним, а 20 квадратів достатньо, щоб створити дві функціональні зони.

дизайн кухни-гостиной площадью 20 квадратов дизайн кухни-гостиной с зеленым диваном дизайн небольшой кухни-гостиной зонирование с помощью двух синих диваном

Переваги і недоліки

До перепланування необхідно підходити дуже відповідально, перш ніж зайнятися роботами потрібно переглянути готові варіанти, визначитися зі стильовим напрямком і врахувати всі переваги і недоліки такої затії.

Переваги об’єднання:

 • Розширення простору, поява вільних зон і простору для того, щоб втілити в життя дизайнерські задумки.
 • Зміна освітлення за рахунок того, що в такій кімнаті буде більше вікон, ніж окремо.
 • Можна легко і зручно спілкуватися з гостями, перебуваючи при цьому на кухні.
 • Використовуючи квартиру-студію можна створити стильний і нетрадиційний дизайн, здатний приємно радувати кожен день.
 • Будучи на кухні можна контролювати дії маленької дитини, що знаходиться у вітальні.
 • Можна влаштовувати великі застілля і сімейні вечері.
 • Можна заощадити на техніці, адже тепер не потрібні два телевізора, досить однієї великої «плазми».

Незважаючи на ряд переваг, недоліки не менш істотні:

 • Аромат їжі. Для того, щоб цього уникнути необхідно купувати дуже потужну витяжку, але не факт, що вона впорається на 100%.
 • Дратівливі вночі звуки техніки: холодильники, мікрохвильовки та інших.
 • Швидке забруднення кімнати, потрібні постійні прибирання.

кухня с гостиной разделенные диваномкухня-гостиная 20 квадратов с перегородкой

Правила планування

Більшість дизайнерів радить виділяти на кухню лише п’яту частину від загальної площі кімнати, все інше віддати під вітальню, так як саме тут перебуватимуть гості, діти та інші домочадці.

Важливо враховувати ряд правил і дизайнерських рекомендацій, щоб не створювати нагромаджень:

 • Біля кухонних поверхонь потрібно створити вільний простір, відстань повинна бути більше метра.
 • Мийка, плита і холодильник краще всього розташовувати максимально близько, щоб вони були в кроковому доступі.
 • Система освітлення повинна бути ретельно продуманою, обидві зони кімнати повинні мати індивідуальне освітлення.
 • Обідній стіл краще всього використовувати як розмежувальну лінію між двома зонами.
 • Використовуючи глянцеві поверхні і дзеркала можна візуально збільшити габарити кімнати, що актуально для площі до 20 квадратних метрів.

Способи зонування

Розділити кімнату на дві функціональні зони можна за допомогою:

 • Фальшивої гипсокартоновой перегородки. Для більш цікавого вигляду її можна зробити химерної геометричної форми.
 • Барної стійки. Це стильний і функціональний варіант, дизайн стійки може бути абсолютно будь-яким, матеріали краще всього підбирати у відповідності зі стилем.
 • Розсувної перегородки. Даний варіант є самим цікавим і практичним, адже в потрібний момент простір можна розділити, а потім знову об’єднати.
 • Різнорівневого підлоги, розміщуючи кухню або вітальню злегка вище, наче на подіумі.
 • Кольорів і матеріалів.
 • Освітлення.
 • Арок, дерев’яних елементів.
 • Диванів або м’якого куточка.

небольшая кухня-гостиная с зелеными тонамиоранжевая кухня и светлая гостинаясветлая кухня-гостиная с темным диваном

Особливості обробки

Двадцять квадратних метрів це дуже невелика площа, тому слід приділити особливу увагу обробці кімнати. Краще всього використовувати світлі тони, здатні візуально збільшити габарити кімнати. Підлогу можна зробити трохи темніше, стеля і стіни краще всього зробити бежевими або білими. Контрастні колірні рішення можна застосовувати лише в якості вставок, акцентуючи увагу на деталях. Темні тони, навпаки, можуть візуально «красти» кілька метрів, тому від них краще відмовитися.

Якщо підлога вибирається однотонним, то краще використовувати ламінат, а біля дивана покласти стильний килим. Якщо підлогове покриття відрізняється в різних зонах, то у вітальні найкраще стелити ковролін, а ось кухню облицювати плиткою.
современная черно-белая кухня-гостиная уютная кухня, совмещенная с гостиной

Правильний підбір меблів

Кухонні меблі краще всього встановлювати в лінію або ж літерою «Р». Таким чином простір використовується максимально ефективно. Великий стіна краще не ставити, так як він захаращує простір. Краще всього віддати перевагу підвісним шухлядах і шафах, висота яких буде досягати стелі.

Кухонну стінку можна підбирати в одному кольорі з диваном або ж інший меблями, що є основною в кімнаті. Використовуючи жовту чи зелену меблі, можна розподілити акценти, зробити яскравий контраст між інтер’єром, меблями. Посудомийну машину краще купувати вбудовану, а стіл і стільці підбирати в залежності від інтер’єру кімнати. kuhnya_gostinaya_20_kv_m_060 kuhnya_gostinaya_20_kv_m_069

Зону відпочинку також не потрібно захаращувати достатком меблів, тут досить дивана, двох крісел та журнального столика. Для функціональності простору можна використовувати настінні полиці, телевізор краще повісити на одну із стін. Якщо ж у вітальні доводиться і спати, то краще всього використовувати розкладні моделі диванів. Диван краще всього розташовувати навпроти телевізора таким чином, щоб він був повернений до кухні спинкою. Як фіранок тут краще всього використовувати прозорі штори, тюль або рулонні моделі, якими можна регулювати природне освітлення.

шикарный дизайн кухни-гостиной

Теги: Вітальня, Кухня