Перше, що кидається нам у вічі при огляді фасаду приватного будинку – це його ганок або, принаймні, вхідні двері. Від того, як оформлений головний вхід в будівлю складається і всі враження про екстер’єрі всього житла. Як правило, при оформленні ганку використовуються ті ж будівельні та оздоблювальні матеріали, що і у всьому будинку.

Колірна палітра входу в приватний будинок може відрізнятися від обраної гами всього будови, у разі якщо його було вирішено зробити акцентом екстер’єру, виділити. Але найчастіше, все ж, можна побачити ганок, повторює елементи декору і кольорової палітри все будова приватного будинку.

Ганок з невеликим навісом

Як правило, навіс є продовженням конструкції покрівлі і разом з ганком несе чималу функціональне навантаження – захищає від сонця, опадів. Забезпечує комфортний вхід в приміщення. Якщо архітектура будівлі така, що продовжити покрівлю для забезпечення навіть невеликого навісу над головним входом не виходить, то можна організувати невеликий козирок, який не тільки візьме на себе частину функціоналу, але і різноманітить екстер’єр будівлі, а при вдалому або оригінальному виконанні – прикрасить його.

Конструкція невеликого козирка або навісу може стати платформою для вбудовування систем освітлення. Частіше підсвічування є світлодіодними лампами, вбудованих в площину покрівлі, іноді використовуються підвісні світильники, але тільки якщо висота ганку дозволяє зробити це безперешкодно.

У сучасному екстер’єрі приватних будинків все ще часто використовуються конструкції зі скла, заліза і бетону. Але і застосування натуральних матеріалів популярна, як ніколи, особливо при будівництві і оформленні заміських будинків.

Навіть невеликий дашок над вхідними дверима може облагородити головний вхід до приватного будинку. Тіні від такої конструкції небагато, від вітру вона також не захистить, але врятує від дощу, поки ви відкриваєте двері або чекаєте таксі.

Бетонні конструкції стали основою оформлення простору перед вхідними дверима з невеликим козирком. Враховуючи високий фундамент будинку і кілька ступенів, які ведуть до головної двері, логічним став монтаж стійких перил, які надають відчуття безпеки мешканцям і їх гостям, особливо в негоду. Бетонні плити служили і для оформлення доріжок до східців ганку. У дощову погоду домочадці можуть не хвилюватися про чистоту своєї взуття, проходячи по кахлях, простір між якими засипано галькою.

Відкрита тераса з зоною відпочинку перед входом

Якщо площа ділянки перед вхідними дверима дозволяє, то можна організувати відкриту терасу перед головним входом, де розмістити місце для відпочинку, дитячі гойдалки або просто можливість комфортного перебування перед входом в будинок з надійним захистом від негоди.

Простора тераса, де з комфортом розмістилася плетені садова меблі для відпочинку, великі діжки з декоративними рослинами, утворили затишну і привабливу композицію перед великою вхідними дверима зі скляними вставками. Підвісний світильник оригінального дизайну, що забезпечить висвітлення на території тераси, а настінні вуличні ліхтарі будуть висвітлювати підхід до ганку приватного будинку.

Якщо фундамент будівлі досить високий, то очевидно, що підхід до ганку буде оформлений з допомогою сходинок. У підсумку відкрита тераса буде розташовуватися на деякому підвищенні порівняно з рівнем землі. Ступені та підлогове покриття терас можна оформляти з допомогою кам’яних і бетонних плит, цегли та дерева, просоченого спеціальними засобами, покликаними захистити його від вологи і дії комах – шкідників.

При оформленні підходу до головної двері будинку, в разі якщо він має невисокий фундамент, часто досить споруди дерев’яного помосту або палуби, яка може послужити крім іншого і зоною для організації місця для відпочинку дорослих та ігор для дітей.

І ще кілька образів головних входів у приватний будинок, забезпечених зоною відпочинку з підвісною лавою, яка може виконувати і функції гойдалок.

Біла садові меблі в тон елементів оздоблення фасаду будівлі на тлі кам’яних плит підлогового покриття тераси виглядає ще яскравіше. Практичний і надійний спосіб обробки прослужить довгі роки і буде виглядати як в день споруди.

Дерево і камінь в обробці ганку

Наскільки сучасним б не було будівля приватного будинку, а оздоблення природними матеріалами завжди доречна, вона надає екстер’єру теплоту і затишок, створює атмосферу привітності.

Не тільки заміські домоволодіння доречно оформляти за допомогою деревини та натурального каменю. У рамках міських жител природна обробка буде виглядати оригінально, привабливо, нетривіально.

Немає нічого більш органічного і доречного для оформлення фасаду приватного домоволодіння, що знаходиться за містом. Близькість до природи диктує вибір будівельних та оздоблювальних матеріалів.

Облицювання приватного будинку з імітацією під деревину з використанням в екстер’єрі круглих отворів, які виконані у вигляді ілюмінаторів, стало цікавою дизайнерською знахідкою. Оформлення підходу до ганку з допомогою каменів різної форми і розмірів доповнило нетривіальний зовнішній вигляд домоволодіння.

Якщо фасад будівлі оформлений в стилі кантрі, то логічним продовженням цієї стилістики стане і декор ганку з рясним застосуванням дерев’яної обробки і елементів заміського життя.

Дерево і камінь нерозлучні як інь і ян в оздобленні будівель з кантрі-стилістикою. Заміські домоволодіння неймовірно органічно виглядають з кам’яної обробкою стін і дерев’яними дверима, помостами і практичними предметами декору.

Акцент на вхідні двері

Часто екстер’єр будівлі являє собою практично однотонне і одноманітне будова з мінімумом декору, в такому разі на перший план виходить оформлення головного входу і зокрема – вхідних дверей. Вона може бути виконана в незвичайному дизайні або просто представлена в яскравій колірній гамі

Двері незвичайного дизайну зі скляними вставками і мідними елементами здатні стати візитною карткою сучасної будівлі. На фоні кам’яного облицювання виграшно виглядають оригінальні настінні ліхтарі для вулиці у формі пірамід.

Оформлення дверного отвору за допомогою дерев’яного каркасу і дзеркальних вставок з цікавою геометрією, безумовно, здатне стати прикрасою будь-якого фасаду приватного будинку.

Дизайн цього ганку приватного будинку не можна назвати нудним, для його оформлення було використано різні породи деревини, камінь-пластушка, вітражне товсте скло, забарвлене і рифлене, мідні елементи і заклепки. Серед низки приватних домоволодінь, подібний головний вхід, безумовно, буде виділятися.

По тому, як виглядає вхідні двері в приватне домоволодіння, ми можемо скласти деяке враження про господарів будинку, їх смакових і колірних перевагах, а іноді і стилі життя.

Інакше як еклектичним, стиль оформлення цього ганку назвати не можна. Розписні двері з оригінальним орнаментом, плетені софа з м’якою підкладкою активної забарвлення, незвичайні настінні світильники – такий головний вхід в приватне домоволодіння складно забути.

Дерев’яні двері зі скляними вітражними вставками, садова лава зі знімними м’якими сидіннями та в’юнка рослина у вуличному горщику склали оригінальну композицію на вході в приватний будинок.

Оригінальна вхідні двері в старовинній стилістиці споруд середньовічних замків, стала окрасою сучасного фасаду будівлі. Контраст від поєднання темної двері і конструктивних елементів з теплою, світлою палітрою обробки, створює святковий зовнішній вигляд ганку.

Для деяких домовласників важливо, щоб не тільки всередині, але і зовні їх житла все було просто і лаконічно. Бетонна оздоблення стер і виконання ступенів, оригінальна двері, невелика рослина до кам’яної діжки і пара садових крісел мінімалістського дизайну – суворий, але при цьому цікавий образ ганку готовий.

Великі двостулкові двері з чорним каркасом, скляними і дзеркальними вставками, симетричне розташування настінних ліхтарів і діжок з рослинами створили збалансований і гармонійний образ головного входу приватного домоволодіння.

Арочний отвір, скляні вставки на темному тлі дверного каркаса, ковані перила, вуличні світильники, стилізовані під ліхтарі – все здатне прикрасити зовнішній вигляд будівлі в цілому і ганку зокрема.

Поворотні двері

Подібні конструкції вхідних дверей зустрічаються нечасто, але, безумовно, є оригінальним способом не тільки урізноманітнити конструктивні особливості входу в приміщення, але і можливістю оформлення досить широкого дверного отвору.

Оригінальна двері з дерева зі скляними вставками прозорого і матового виконання, стала родзинкою входу в будівлю приватного будинку, який не забудеться нікому з тих, які побували в ньому.

Ще один варіант поворотних дверей з темним каркасом і вставками з матового скла рифленого, яке пропускає достатньо світла в приміщення передпокою, але при цьому приховує, що відбувається всередині будинку.

Вхідні двері як яскравий елемент фасаду

На тлі абсолютно безликого фасаду будівлі, яскрава двері буде виглядати акцентно, привабливо і нетривіально. Насичений колорит дверного забарвлення здатний освіжити зовнішній вигляд приватного домоволодіння, надати його образу позитиву і яскравості.

Насичений яскравий колір вхідних дверей перетворює спокійну оздоблення фасаду будівлі. Невелика скляна вставка біля дверей дозволить мешканцям бачити відвідувача зсередини приміщення.

Апельсиновий відтінок каркаса двері був повторений в конструкціях віконних рам, створюючи досить колоритний ансамбль на тлі нічим не примітного темно-сірого фасаду.


Як оформити доріжку, що веде до головного входу

Не тільки декор ганку, але і ландшафтний дизайн ділянки, що веде до нього, має значення для формування першого враження про зовнішньому вигляді приватного будинку. Мешканцям і їх гостям набагато приємніше і комфортніше ступати по акуратно викладеної з кам’яних або бетонних плит доріжці, оформленої з допомогою гравію або гальки, милуватися зеленню декоративних рослин, посаджених на землю або садові діжки і горщики.

Бетонні плити в якості основи для організації підходу до головної двері будинку, невеликі штучні водойми, рослини в ґрунті та великих садових діжках – все працює на створення гармонійної атмосфери ландшафтного дизайну ділянки перед ганком.

Викладена зі світлого каменю доріжка до ганку з невеликими ступенями, усипане галькою простір навколо неї, діжки з рослинами – все це допомогло створити неймовірно симетричний, збалансований зовнішній вигляд головного входу приватного будинку. На тлі білосніжної обробки гармонійно виглядає велика двостулкові дерев’яні двері і темні конструкції решіток для вікон і вуличних світильників.

Поруч з дерев’яним помостом, що веде до головного входу, розташувалася яскрава композиція в східному стилі з екзотичними рослинами, красивим вуличним панно і невеликою водоймою. Та й самій двері не відмовиш в оригінальності – нетривіальний підхід до дизайну головного входу приніс свої плоди, образ ганку неповторний і цікавий.

Ще одне крильце в східному стилі з великою кількістю вічнозелених і квітучих рослин, суворої обробкою і застосуванням скульптур для організації садового ландшафту.Теги: Двері