Різноманітність стилів і напрямів змушує дизайнерів заглиблюватися в їхні особливості для того, щоб створювати для своїх клієнтів ідеальні приміщення різного призначення. Для тих, хто хоче йти в ногу з часом, більше підходять сучасні стилі оформлення:

 • хай-тек;
 • модерн;
 • мінімалізм та інші.

Поширеним в інтер’єрі спалень є стиль модерн.


Особливості та специфіка напряму

Цьому віянню в дизайнерському мистецтві вже більше 100 років. Незважаючи на це розвиток напряму пов’язано з появою все нових нюансів, які змушують стиль завжди відповідати останнім тенденціям.


Стиль модерн не має єдиної форми. У різних країнах він характеризується своїми національними особливостями і навіть має свою назву:

 • арт-нуво;
 • ліберті;
 • тіффані;
 • югенстиль.


В останні роки напрям отримав своє друге дихання. Серед особливостей модерну варто відзначити неяскраву палітру кольорів. Всі відтінки прагнуть до натуральності. Серед них особливою популярністю відрізняються:

 • бежевий;
 • золотий;
 • срібний;
 • білий;
 • гірчичний;
 • фіолетовий;
 • коричневий;
 • сірий та інші.


Обстановці характерна плавність ліній. Часто в інтер’єрі, оформленому в стилі модерн, можна виявити лінії у формі букви S. Таким чином, дизайнери пом’якшую звичні сучасним напрямкам чіткі контури і прямі лінії. Навіть в оформленні дверних прорізів і вікон можна помітити зігнуті контури.


М’яке приглушене освітлення також є невід’ємною частиною декорування в стилі модерн. Для цього використовуються матові або кольорові скла плафонів або глибоко втоплені в поверхню світильники.


Натуральність матеріалів теж є невід’ємною частиною такого інтер’єру. Цей спосіб, звичайно, вимагає грошових вкладень, але благородство натуральної деревини і каменю створять неповторну атмосферу. Крім цього в пріоритет також:

 • натуральні тканини;
 • кераміка;
 • скло;
 • мармур та інше.


Використання кування в інтер’єрі такої спальні набуває якусь легкість. Вироби з металу вже не виглядають такими громіздкими, а скоріше являють собою витончені елементи оформлення.


Серед найбільш пам’ятних елементів декорування кімнат у стилі модерн можна назвати вітражі. Їх можна використовувати в оздобленні вікон, дверей, світильників, а також для будь-яких поверхонь, де допускається використання скла.


В якості орнаменту для цього стилю часто використовуються квіткові теми. Нарівні з цим можна наносити на поверхні зображення комах. Незвичайність інтер’єру додадуть образи жінок, які можна побачити в багатьох інтер’єрах. Химерність форм аксесуарів також характеризує модерн. Головне, щоб матеріали для їх виготовлення не виглядали дешевими.


Простота і практичність спальні в стилі модерн

Перевагою такого стилю в оформленні спальні є домашній затишок, який сусідить зі свіжими сучасними ідеями оформлення.


Колірні рішення

Широкий простір для вибору колірних поєднань дозволить дати волю фантазії. Найбільш популярним рішенням буде чорно-біле поєднання. При бажанні можна додати кімнаті яскраве пляма у вигляді великого предмета меблів або на одній із поверхонь.


Особливості обстановки

Меблі в такій спальні повинна відрізнятися високим рівнем комфортності. Її відмінність від класичних варіантів полягає в декоруванні незвичайної фурнітурою.


Актуальним ходом буде використання круглої ліжка. Для стилю модерн її вигнуті лінії будуть найбільш підходящим варіантом. Меблі можуть бути виготовлена з різноманітних матеріалів. Головне, щоб вони не виглядали відверто дешевими. Від того використовує дизайнер чистий модерн або комбінує для його формування різні стилі, буде залежати кількість меблів.


Багаторівневий стеля додасть вишуканості кімнаті і дозволить розмістити світильники найбільш зручним чином. У першому випадку можна встановити крім ліжка комод, а також тумбочки. Доречними тут будуть шафа і зеркало. У випадку комбінування можна використовувати будь-які меблі з різних стилів. Необхідно лише врахувати розмір спальні і гармонійно поєднувати всі об’єкти. Рослинний орнамент на такий меблів буде дуже до речі. У будь-якому з варіантів обстановку можна доповнити кріслом. Його форму і стиль необхідно підбирати, виходячи з основного стилістичного напряму.


Гладкі поверхні є ще однією ознакою стилю. Відсутність зайвої пишноти дозволить дотримуватися необхідної строгості оформлення. Це відноситься як до меблів, так і до поверхонь, а також до аксесуарів. При цьому можна використовувати незвичайні форми в межах даного стилю. Це додасть спальні унікальності, не виходить за рамки обраного напрямку.


Нюанси висвітлення

Незважаючи на потребу в приглушеному освітленні, кімната в стилі модерн може володіти великим вікном. Денне світло у великій кількості не стане на заваді загальному стилю.


Джерел штучного світла може бути кілька. Їх перевагою буде незвичайна форма і матове скло. Для створення особливого настрою можна використовувати і кольорові світильники. При цьому їх світло повинен бути неяскравим, а колір лише злегка проявлятися. Нічні лампи у формі рослин або тварин здатні прикрасити кімнату, не нашкодивши загальному стилю.


Аксесуари для спальні

Стиль модерн дозволяє використовувати різні елементи декорування. Необхідно лише обмежувати їх використання декількома штуками. Строкатість і захаращеність приміщення не прийнятні для такого стилю.


Переважними матеріалами для аксесуарів повинні виступати фарфор, дерево, скло, камінь, метал. Таким може бути дзеркало у витонченій рамі або продукт широкоформатного друку. Перевагою цього стилю є можливість поєднання непоєднуваного. Тому більшість з аксесуарів знайдуть собі застосування в подібній спальні.


Переваги стилю в спальні

Переваг у такого стилю оформлення інтер’єрів дуже багато. Головними є безмежні можливості і альтернативи. В плані бюджету такий стиль дозволить вибрати найменш дорогі матеріали і поєднувати їх у найбільш вигідному варіанті. При цьому якщо кошти дозволяють, то спальню в стилі модерн можна зробити шикарним приміщенням, що поєднує в собі розкіш і вишуканий смак його власника. Дорогі сорти дерева підкреслять витонченість обраних меблів, яка виявляє деякі ознаки класики.


Високоякісний текстиль допоможе добитися ідеальної гармонії між шторами, покривалом і перетяжкою на м’яких меблях. Підлогове покриття з натурального каменю або дерева також може додати кімнаті шарму. А пухнастий однотонний або монохромний килим подарує необхідний спальні тепло і затишок.


Багато стилі зажадають від дизайнера чимало зусиль, а від замовників – витрат, для того, щоб поєднувати новітні технології з традиційним оформленням. Стиль кантрі та інші специфічні напрями вимагають надійно сховати від очей продукти технологічного прогресу. Тому потрібна дорога меблі, для маскування телевізора або акустичної системи або купівля специфічних моделей у стилізованих корпусах. Стиль модерн не доставляє таких турбот, так як дає можливість найкращим чином поєднувати всі новітні вироби з традиційними предметами декору. З року в рік у цей стиль вносяться зміни і доповнення, які дозволять оформити спальню найсучаснішим чином.


Сучасність стилю не означає його призначення для якоїсь окремої вікової групи. Будь-який бажаючий може на свій розсуд застосувати елементи декорування в цьому стилі або повністю оформити кімнату. При цьому всі деталі обстановки будуть максимально зручними і практичними для спальні господаря.


Оригінальність, якої може наділити модерн кожну кімнату, теж є безперечною перевагою. Будь-яке приміщення в житлі буде унікальним і незвичайним. Можна оформляти поспіль кілька кімнат і жодна з них не повторить дизайну попередньої. Таким чином, спальня в стилі модерн буде унікальною. І навіть, якщо хтось з гостей спробує повторити у себе це твір мистецтва, то точного подібності добитися не вдасться. Цьому багато в чому сприяє можливість застосування будь-яких дизайнерських ідей.


Поєднання стилів

Одним з базових стилів для створення модерну вважається класичний. Деякі доробки та обмеження за формами роблять із звичної всім класики нові незвичайні інтер’єри. Модерн не перейняв ламбрекени, оборки, але основні колірні рішення і загальну спрямованість стилю можна простежити в багатьох елементах. Завдяки цьому в спальні в стилі модерн можна легко поєднувати суто класичні елементи декору з загальною сучасною обстановкою.


Крім такого поєднання модерн можна доповнити етнічними мотивами. Різні орнаменти і народні візерунки дозволять різноманітити приглушені кольори оформлення.


Також популярним є поєднання зі стилем хай-тек. Гармонії в цьому випадку буде досягти дуже просто. Для цього достатньо поєднувати предмети в межах колірної гами, а сучасно стилізовані предмети будуть добре виглядати в межах однієї спальні. Також легко можна досягти гармонії з мінімалістичним стилем з тих же причин. Відсутність зайвого декору чудово лягає в рамки визначення стилю модерн.


Планування спальні в стилі модерн

Ідеальним буде варіант з просторим приміщенням, яке дозволяє використовувати методи зонування. Тут головне зберегти простір великої кімнати, не залишивши при цьому пустувати.


Цікаво будуть виглядати різнорівневі стелі. З допомогою підлоги різної висоти можна виділяти зони для сну, просто відпочинку та догляду за собою. У такій кімнаті прекрасно встане ширма з рослинним або етнічним орнаментом, з допомогою якої також можна виділити одну із зон.


Якщо основним завданням стало створити для всього приміщення стиль модерн, то плавність ліній повинна зберегтися, а одна зона повинна м’яко перетікати в інший. Це допоможе зберегти загальний настрій спальні і врівноважити відчуття, що отримується від перебування в кімнаті.

Теги: Спальня, Стилі інтер’єру