Для жителів скандинавських країн не була властива гонитва за розкішшю і багатством, яке відбилося в оформленні інтер’єрів. Скандинавський стиль випромінює простоту і лаконічність, комфорт і затишок домашнього вогнища. Недарма багато наших співвітчизників придивляються до цієї лаконічної і всім зрозумілою стилістики при плануванні ремонту власного житла. Зазвичай домовласників підкуповує простота виконання оздоблення, практичність меблювання і яскраві акценти в декорі дизайн-проектів в скандинавському стилі. Велика кількість природного освітлення, світла палітра, природні матеріали і деякий мінімалізм, з яким оформляються приміщення в стилі північної Європи, притягують увагу багатьох росіян. Нам, так само як скандинавам, знайомі холодні зими, нескінченні снігові поля, тепло каміна або печі, збирають навколо себе всю сім’ю і друзів вдома. В даній публікації нам хотілося б на прикладі дизайну одного приватного будинку продемонструвати сучасну інтерпретацію скандинавського стилю. Сподіваємося, що дизайнерські ідеї лаконічності і легкості оформлення житла будуть для вас корисними.

Ледь проникнувши в будинок, ми бачимо, що в цій оселі дизайнери застосовували практично всі запропоновані скандинавському стилю канони – використовували білосніжне оформлення стін і стелі, дерев’яну дошку для підлогового покриття з унікальним природним малюнком, зберегли відчуття простору навіть в кімнатах з невеликою площею, дозволили сонячному світлу проникати всюди, не зупиняючи його шторами або гардинами, застосовували природні матеріали для виготовлення меблів, використовували хутряні покривала і килимки.

Минувши передпокій, ми опиняємося в невеликий, але вільно обставленій вітальні з білосніжною обробкою і застосуванням темної породи деревини для підлогового покриття. Невеликий диванчик з чорною шкіряною оббивкою сидінь і спинки, крісло-качалка і невелике вбудоване місце для сидіння – ось і вся меблювання цієї аскетичною вітальні. Завдяки великому вікна, простір буквально залита сонячним світлом, а білосніжна обробка робить його ще більше, ніж воно є насправді, створює легку, навіть повітряну атмосферу.

Розташований у вітальні камін, по факту є частиною і кухонно-столового простору. Двостороння конструкція дозволяє милуватися вогненним полум’ям, як зони відпочинку, так і з функціональних сегментів приготування і поглинання їжі. Лаконічний дизайн каміна не виділяє його серед решти оформлення кімнати, але він все одно стає центром тяжіння усіх поглядів.

Наступне приміщення — простора кухня-їдальня, оформлена з тим же лаконізмом та простотою, що і вітальня. В обробці цього простору ми бачимо лише одна відмінність – оформлення підлогового покриття, яке з практичних міркувань не продовжує скандинавські традиції використання деревини. Світла обробка зливається з не менш білосніжним виконанням меблевого гарнітура, лише темні плями силуетів побутової техніки і стільниці робочих зон розбавляють світлу ідилію. Лінійне планування кухонного гарнітура з островом залишає достатньо вільного простору не тільки для того, щоб комфортно виконувати всі робочі процеси і переміщатися по кімнаті, але і відчувати простір і свободу в цьому кухонному просторі.

Обідній стіл впритул присунуто до кухонного острову для економії корисного простору. Композицію їдальні групи завершують легкі конструкції білосніжних металевих стільців. Кілька підвісних світильників білого кольору практично розчиняються на загальному тлі приміщення.

З приміщення кухні-їдальні є два виходи – на задній двір і в сусіднє простір кімнати для відпочинку, через яке можна потрапити на вулицю. Великі скляні двері з темним оформленням забезпечують не тільки вихід на задній двір домоволодіння, але і забезпечують внутрішні простору житла яскравим природним освітленням.

Простір для сну і відпочинку нічим не обмежена від інших приміщень, лише знаходиться на деякому підвищенні по відношенню до кухні. І знову білосніжна оздоблення, темна пляма спального місця, невеликий металевий стілець-крісло і лише вбудована стос в якості практичного декору. Ніщо не порушує ідилічну простоту, затишок і комфорт простору, оформленого в скандинавському стилі з властивою йому мінімалізмом і любов’ю до натуральних матеріалів.

В скандинавському стилі все підпорядковано практичності і простоти, лаконічності і комфорту. В утилітарних приміщеннях стилістика не змінює своєї концепції – проста, світла оздоблення поверхонь, тільки необхідні предмети інтер’єру, меблі та аксесуари. Дизайн ванної кімнати з душовою демонструє факт того, що для зручною, практичною і зовні приємної обстановки потрібно зовсім небагато.

Теги: Дизайн-проект