На даний момент кожен хоче зробити свою квартиру максимально цікавою і красивою, щоб вона радувала око не лише мешканців, а й запрошених родичів або гостей. Приводом для початку ремонту можуть стати вигорілі шпалери, сантехніка, відслужили своє і інші причини. Капітальний ремонт – це повна зміна зовнішнього вигляду квартири, можливість створити унікальний інтер’єр, втілити в життя всі дизайнерські задумки. Зайнявшись ремонтом можна зробити квартиру не тільки більш комфортною, але і виправити недоліки планування, зробити єдність стилю, що буде унікальним та індивідуальним.

белая спальная комната с черной стенойнебольшая квартира-студия

Креативні рішення по організації простору

На жаль, далеко не всі мають у своєму розпорядженні великим простором, тому потрібно приділити увагу ергономіці, продумати планування і функціональні зони, їх розташування. Застосувавши сучасні дизайнерські ідеї можна візуально збільшити простір, підняти стелі і змінити систему освітлення.

Висока скляна розсувна двері між кімнатами здатна візуально об’єднати дві кімнати, поліпшивши їх освітленість. Для скандинавського стилю краще використовувати двері з білим каркасом, в стилі лофт використовується сірий або чорний колір.

Знайти вільний простір для зберігання речей в невеликій кімнаті задача важка, а іноді і зовсім не можлива. В такому випадку дизайнери рекомендують використовувати систему зберігання під стелею. По периметру кімнати кріпляться полиці, де можна розмістити всі необхідні речі. Полиці потрібно пофарбувати в колір стелі, це створить єдність, підкреслить геометрію простору.

Стелаж можна використовувати як перегородку. Краще всього використовувати вузький тип стелажу під стелю, він зможе розділити простір на дві функціональні зони, а відкриті секції дозволять природному освітленню наповнити кімнату, при цьому інтер’єр не буде перевантажений.

Якщо відмовитися від важких перегородок, то можна застосувати комбіноване покриття. Наприклад, кухню і вітальню можна розділити, якщо в кухні використовувати плитку, а у вітальні паркет. Для правильного поєднання потрібно використовувати матеріали схожі за кольором, а стик оформити декоративним профілем. Для розширення простору підлогове покриття краще укладати по діагоналі.

Якщо квартирі виконується в стилі мінімалізму, то в якості перегородки можна використовувати ТБ-зону, вона являє собою стінку з мармуровим облицюванням. Ідеально підходить для невеликої квартири-студії, де кожен вільний квадратний метр відіграє важливу роль.

Об’єднання вітальні і кухні – всім відомий дизайнерський хід, що не втрачає актуальності. Іноді повністю прибрати перегородку не виходить, тоді можна оформляти отвір білим багетом, а над прорізом можна розташувати ТВ, що візуально розширить функціонал кімнати.

Частою проблемою стають відносно низькі стелі. Для того, щоб візуально їх підняти, слід зробити стелю ще нижче. Ця дія не здається логічним? В цьому і полягає основна помилка, адже зробивши підвісні стелі з індивідуальною системою освітлення можна візуально їх підняти. Головне не закривати стеля підвісна конструкцією повністю, а залишити «канавки» для світлодіодного підсвічування. В такому випадку буде здаватися, що за підвісною стелею є багато місця, що візуально зробить стелю більш високим і об’ємним.

Цікаві сучасні ідеї ремонту

Одним з цікавих способів зробити інтер’єр більш складним є оснащення полиць і шаф індивідуального підсвічуванням. Такий хід додасть глибини, розставить правильні акценти. Підсвічування може бути, як контурній, так і точкової, кольоровий або просто білою. Яку саме підсвічування використовувати може вирішувати сам господар, адже кожен варіант по-своєму цікавий.

Акцентна стінка в останні роки отримала особливу популярність. У цьому випадку вся кімната виконується в одному спокійному тоні і лише одна зі стін оформляється фотошпалерами або сучасної фрескою яскравих кольорів. Для бароко або класики краще використовувати принт з квітами, що зробить кімнату більш виразною і затишною.

Сходове огородження зі скла здатне зробити двоповерхову квартиру більш легкої і повітряної. В цьому випадку потрібно використовувати спеціальне загартоване скло товщиною в 1 сантиметр. Такий варіант буде органічно вписуватися в сучасний дизайн, не буде красти простір, не буде перекривати потоки світла.

Кований декор – задоволення не з дешевих, однак здатне надати романтичної атмосфери, зробить житло більш затишним і оригінальним. Краще всього застосовувати ковку в стільцях, розташованих на балконі – це додасть певного шарму і зробить зону відпочинку невимушеною.

Керамічний «килим» – ще одна оригінальна дизайнерська задумка. Краще всього використовувати такий варіант на кухні або у вітальні, підходить під будь-який стиль. Малюнок керамічного «килима» залежить від колірної гами кімнати, проте можна використовувати і контрастні кольори. Простота догляду і тривалий термін служби – ось головні переваги такого рішення.

Ергономічні меблі

Сучасний ремонт включає в себе не тільки підбір правильних матеріалів та дизайнерських прийомів, але і продуманий підхід до вибору меблів. Вибравши її неправильно можна зіпсувати все те, що було зроблено і загальне враження різко зіпсується.

Модульний диван – незамінна меблі, в якій кожен елемент є незалежним предметом обстановки. Зібравши всі частини воєдино можна перетворити на крісло або пуф в один стильний диван. Перевага дивана – самостійність, варіативність.

Шафа з «горищем» – популярне рішення для дитячої. У цьому випадку на шафі встановлюється спеціальна ігрова зона, де дитина може проводити свій час, при цьому корисна площа кімнати залишається незмінною. Для надійності і безпеки потрібно зробити спеціальну огорожу, а в нічний час «другий поверх» шафи може служити спальним місцем для гостей дитини.

Навісні шафи на кухні можна замінити широкими полицями, що зробить кухню більш легкою. Такий дизайнерський хід використовують лише в сучасних і ультрамодних квартирах, виконаних в стилі мінімалізму.

Серед більш звичних варіантів для сучасної квартири можна розглядати вбудовану меблі, здатну раціонально організувати простір, що особливо актуально у випадку, якщо його не так багато. Незмінною популярністю користуються двоярусні ліжка в дитячій. Сучасні варіанти мають додатковими системами зберігання, що дозволить звільнити простір, розташувавши всі необхідні речі та іграшки в спеціальних відсіках.

В цілому, приклавши трохи зусиль і довірившись сучасним дизайнерським задумом можна зробити сучасний ремонт квартири, зробити її максимально красивою, оригінальною і цікавою при цьому втіливши в життя максимум своїх бажань. У цьому випадку головне-довіритися професіоналам, знайти якісного підрядника, здатного реалізувати красивий і сучасний дизайн-проект.

Теги: Вітальня