Ремонт або реконструкція вітальні значних розмірів – це завжди непросте завдання. Загальна для всієї родини кімната часто несе серйозну функціональне навантаження – це не тільки приміщення для відпочинку і розслаблення після трудового дня, але і простір для організації зустрічей з друзями і близькими, проведення святкових урочистостей і ділових зустрічей вдома. Крім іншого, вітальня часто суміщає в собі робочу зону кабінету або місця для творчості, бібліотеки або ігровий сегмент. Але найпоширеніше поєднання вітальні відбувається з кухонного і столового зоною.

Багато міські квартири спроектовані за принципом студії, де одне велике приміщення розділяється на житлові та утилітарні сегменти досить умовно, без використання стін і дверей. У просторих приміщеннях простіше розташувати життєво необхідні зони з комфортом, але й сил, засобів і часу доведеться витратити багато більше.

При облаштуванні вітальні великих розмірів, необхідно врахувати комбінаторику всіх оздоблювальних матеріалів, поєднання колірної палітри всіх умовних сегментів, можливість розставляння акцентів, застосування конструктивного, колірного і фактурного зонування, інтегрування побутової техніки та електроніки в інтер’єр.

Завдання непросте, але цілком здійсненне, в тому числі і без допомоги професійних дизайнерів. Важливо на початковому етапі визначитися, які саме зони буде включати вітальня, яка колірна гамма буде переважати в інтер’єрі і вибрати стилістичне спрямування або змішання кількох течій в рамках одного дизайну. Сподіваємося, що велика добірка надихаючих дизайн-проектів сучасної вітальні допоможе вам прийняти правильні рішення в межах власних ремонтів і реконструкцій.

Вітальня + їдальня і кухня

Одна з найбільш поширених конфігурацій – об’єднання в одному приміщенні вітальні, кухні і їдальні. Для якісного ремонту подібного альянсу необхідно вирішити – чи хочете ви, щоб всі приміщення плавно перетікали один в одного або були огороджені чим-небудь. Виходячи з цього простого рішення, можна починати планування інтер’єру. Приміщення буде виглядати гармонійно, якщо по всій площі буде зберігатися однорідність обробки.

Наприклад, ця вітальня-їдальня-кухня, оформлена в сучасному стилі, склоняющемся до мінімалізму, здається ще просторіше і легше, завдяки білосніжною обробці стін, стелі і світлої породі дерева, використаного для підлогового покриття.

Ця простора, але неймовірно комфортна вітальня, яка взяла під своє крило кухонну і обідню зони, виконана в сучасному стилі з активною інтеграцією елементів модерн-стилістики. Всі відтінки сірого були покладені в основу палітри приміщення.

У цій колоритній вітальні з нетривіальним дизайном робоча зона кухні відокремлена перегородкою зі скляними вставками. Їдальня зона виділяється більш яскравим колірним рішенням і системою окремого освітлення з підвісних ламп незвичайного дизайну. У зоні вітальні, крім цікавого ансамблю журнальних столиків, шкіряного дивана теплого відтінку природного, можна відзначити дизайнерську люстру нетривіальною конструкції.

Перед вами ще один приклад вітальні з неймовірно просторим приміщенням, високими стелями і наявністю верхнього рівня. Еклектичний дизайн інтер’єру потребував відділенні зон кухні і їдальні від загального приміщення вітальні з допомогою ширми-стелажа, в яку вдало була інтегрована TV-зона. Інтер’єр заворожує великою кількістю елементів різних стильових напрямків. Дерев’яні елементи гармонійно сусідять з індустріальним декором і ретро-стилем меблювання.

Цікавий спосіб виділення тієї або іншої зони в рамках просторого приміщення – використання килимових покриттів, як обмежувачів.

А іноді окремі сегменти у великій кімнаті не мають взагалі ніяких обмежень, розташовуються на перший погляд хаотично і по колірній гамі їх відрізнити не можна. Але для мешканців така ситуація є найбільш комфортною і по-своєму ергономічної.

Ця кухня-їдальня-вітальня вельми еклектична. На тлі світлої обробки ми спостерігаємо елементи англійської кантрі, предмети декору, властиві ретро-стилю і мінімалізму, а робочі зони і системи зберігання виконані з чіткістю і лаконізмом, притаманного урбаністичної стилістиці. В результаті цього незвичайного, трохи сюрреалістичного поєднання, вийшла комфортна і зручна кімната для всієї родини.

Вітальня + кабінет і бібліотека

У просторих вітальнях часто можна зустріти робочу зону і навіть міні-бібліотеку. Як правило, організація місця для роботи або творчості не вимагає великої кількості простору, досить поставити стіл або компактну консоль з настільною лампою, стілець або крісло – і завдання виконане. Для оформлення домашній бібліотеці доведеться витратитися трохи більше. Відкриті чи закриті стелажі для книг можуть розташовуватися уздовж стін або служити свого роду ширмами для зонування простору.

Ця вітальня з домашньою бібліотекою в стилі кантрі вмістила і зону для роботи. Оформлення дерев’яних стін і стелі з навмисними потертостями, використання в інтер’єрі меблі грубої, не відшліфованої складання, створило атмосферу сільської кімнати для любителів читання.

Великі книжкові стелажі в цій просторій вітальні сусідять з кухонною і обідньою зоною, тому складно сказати для чого в першу чергу облаштовувалися кімната – для приготування їжі, її поглинання або читання книг з великої бібліотеки в м’якій місткою зоні. Здається приміщення в сучасному стилі універсально і здатне організувати дозвілля для великої кількості мешканців і їх гостей.

Затишний куточок для читання і творчості комфортно розташувався за ширмою, частина якої виконана у вигляді відкритих книжкових полиць.

Ця простора вітальня з кабінетом буквально залита сонячним світлом. Скляна стеля, впускающий в приміщення велика кількість природного освітлення знайшов відображення і у внутрішньому оздобленні кімнати – журнальний столик і перегородки на верхньому рівні виконані з того ж матеріалу.

Яскраві, насичені кольори предметів декору і оббивки м’яких меблів відмінно виглядають на тлі білосніжної обробки приміщення вітальні з невеликою бібліотекою.

Інтер’єр великої вітальні в заміському будинку

Для дизайну великих сімейних кімнат, перебувають у заміських домоволодіннях, характерне використання елементів кантрі навіть в ультрасучасному інтер’єрі. Близькість до природи обумовлює присутність натуральних матеріалів – деревини різних порід каменю всілякої ступеня обробки. Подібні оздоблювальні матеріали та елементи меблів і декору, з них вироблені, допомагають створити затишну атмосферу великої кімнати для всієї родини.

Присутність каміна в заміській вітальні – майже обов’язковий атрибут, створює асоціацію з родинним вогнищем, теплотою і затишком. А облицювання простору каміна з допомогою каменю – один з найпоширеніших варіантів презентації цього координаційного центру вітальні. У кампанії з деревом, яке активно застосовувалося для облаштування великої кімнати, вдалося створити дійсно зручну, комфортну обстановку, не дивлячись на велику кількість чітких, дуже геометричних і навіть жорстких поверхонь в інтер’єрі.

Ще одна вітальня для заміського домоволодіння прикрашена елементами кантрі, які видно неозброєним оком. Темна порода деревини для стельових балок стала контрастним доповненням білосніжною обробки стін, створивши затишний, теплий характер приміщення. Безумовно, витримати подібне оформлення стелі може тільки кімната, володіє достатньою висотою і площею.

Світла, простора, по-королівськи шикарна вітальня в пастельно-білих тонах здатна прикрасити будь-який заміський будинок.

Для цієї вітальні в заміському стилі основним матеріалом обробки стало дерево. Глибокі деревні відтінки на великій різьбі і обшивки стін, стелі, дверних і віконних прорізів, стали основою концепції всього дизайну приміщення.

Камін, м’які дивани і крісла, скляні стіни, за якими видно зелень – що ще може бути приємніше для заміського життя?

Скромне впровадження кантрі-елементів в сучасний інтер’єр вітальні дозволило не тільки розбавити светлю палітру приміщення, але і привнести особливість сільського колориту.

А ця вітальня в заміському домоволодінні виконана в стилі, близькому до мінімалізму. Насправді, що ще потрібно, крім дивана і телевізора для створення інтер’єру загальної кімнати, особливо якщо за вікном така краса.

Модерн в сучасному стилі віталень значних розмірів

Дизайнерам подобається включати елементи стилю модерн в сучасний інтер’єр гостинний. Пов’язано це з неймовірною презентативностью і контрастністю дизайну, якій подобається багатьом домовласникам. Чорно-білий інтер’єр, розбавлений теплими колірними плямами, присутність дзеркальних і скляних поверхонь, часто химерні предмети декору, але мають практичне підґрунтя – все разом виглядає переконливо і розкішно.

Яскравий і контрастний інтер’єр вітальні, яка здатна розмістити велику кількість гостей, зачаровує сміливої подачею традиційної обстановки.

Парно-біла палітра інтер’єру розбавлена теплими деревними відтінками оздоблення стелі та підлоги, незвичайний журнальний столик, у формі великої дерев’яної котушки, доповнив атмосферу модернової вітальні.

Гра контрастів – основна концепція інтер’єру цієї по-святковому оформленої вітальні, що включає весь необхідний для комфортного відпочинку набір елементів. Контрастне оформлення поверхонь кімнати в купе з дорогою меблюванням і блискучими елементами декору створюють дійсно цікавий і водночас розкішний дизайн вітальні-їдальні.

Мабуть, тільки таке просторе приміщення з високою стелею, здатне витримати присутність темного, майже чорного кольору. Безумовно, таке впровадження елементів темної палітри, зажадало обробки поверхонь кімнати майже в білосніжних тонах.

Елементи мінімалізму для облаштування просторої вітальні

Жоден інший стиль так не тяжіє до просторих приміщень, як мінімалізм. Тому не дивно, що дизайнери усього світу вважають за краще інтегрувати його елементи в сучасні інтер’єри віталень, володіють достатньою площею. Простір і свіжість, вільне пересування і мінімум декору – ці основні принципи мінімалізму були покладені в концепції створення таких образів віталень в сучасному стилі.

Приміщення виглядає просторим і позбавленим надлишкового декору, але при цьому володіє всім необхідним для створення комфортної атмосфери для відпочинку, перегляду TV і навіть спостереження за вогнем у каміні.

Мінімалізм зі скандинавським нальотом, для якого характерне застосування білосніжною обробки практично для всіх поверхонь приміщення і використання яскравих, насичених кольорів для оббивки м’яких меблів. Світла і простора кімната, між тим, обладнана всім необхідним для комфортного проведення часу.

Скромна, але при цьому нетривіальна обстановка вітальні, відповідає всім вимогам сучасного мінімалізму.

Яскраві елементи декору на тлі світлої обробки приміщення, скромна обстановка, чіткість і простота ліній – все працює на створення атмосфери, повного свіжості і чистоти.

Просторе, білосніжне приміщення вітальні вмістило кухонну та столову зони, виконані з лаконічною простотою, але ергономічним і функціональним змістом. Всі системи зберігання заховані під вбудовану систему закритих шаф. Практично повна відсутність елементів декору, текстилю, створює відчуття простору, чистоти і свіжості приміщення.

Для багатьох домовласників досить поставити диван, журнальний столик і встановити телевізор – простір вітальні готово. Просте, але при цьому комфортне приміщення в пастельних тонах для багатьох мешканців – символ розслаблення і відпочинку після трудових подвигів.

У цій мінімалістської вітальні зі світлою палітрою, центром фокусування уваги стало досить яскраве художнє твір на стіні. Цей цікавий дизайнерський хід пов’язаний з тим, що традиційний для багатьох вітальнях координаційний центр у вигляді каміна, таким, по суті, не є, а являє собою швидше арт-об’єкт.

Теги: Вітальня