Для всіх домовласників, хто має можливість виділити цілу кімнату під їдальню або знайти простір у вітальні для організації обідньої зони, може бути цікава ця публікація, присвячена вибору столу і атрибутів до нього. Значний збірник дизайн-проектів віталень, їдалень, кухонь і навіть бібліотек з обідніми столами надасть вам широкий спектр вибору цього важливого предмета меблів для всієї родини. Безліч варіантів колірних рішень, застосування різних матеріалів для виготовлення і декору обідніх столів, допоможуть вам зробити свій власний правильний, сміливий і, можливо, креативний вибір.

Якщо у вас є окреме приміщення для організації обідньої зони, то вибір столу є ключовим моментом у плануванні дизайн-проекту кімнати для прийняття їжі, спілкування і розподілу вечірок, прийомів, прийняття гостей. Стіл буде координаційним центром, навколо якого будується вся концепція інтер’єру їдальні або вітальні з виділеної обідньою зоною. А вже навколо столу будуть розташовуватися стільці, допоміжна меблі і предмети інтер’єру, шафи, стелажі, комоди і лише потім стіни, підлога і стеля. Якщо рухатися в такому напрямку при проектуванні простору їдальні, то можна домогтися вдалого виконання інтер’єру кімнати, де буде приємно збиратися не тільки всім членам сім’ї за обідом і вечерею, але і рідним, близьким і друзям вашого будинку.

Розглянемо на конкретних прикладах, які бувають обідні столи, з чого виготовляються, для яких стилістичних течій призначені і яким чином поєднуються з рештою меблюванням приміщення.

Круглі і овальні обідні столи

У разі якщо ваша їдальня або зона у вітальні, яку ви виділили для організації обідньої зони, має форму квадрата, кола, півкола або овалу, то логічним варіантом розміщення в якості обіднього столу стане модель у вигляді кола. Стандартним для сім’ї з чотирьох чоловік вважається обідній стіл діаметром 1м. Для розрахунку діаметра столу, розрахованого на більшу кількість сидячих, вам необхідно буде заздалегідь знати якої моделі стільці чи навіть міні-крісла будуть стояти навколо вашого центру фокусування уваги. В середньому, для кожного присутнього, необхідно виділити 0,7 – 0,8 м простору, але все залежить від особливостей статури ваших домочадців, моделі стільців і розмірів зони прийняття їжі і спілкування.

Представлена на фото обідня зона входить до складу просторої вітальні і виділена лише з допомогою квадратного килимового покриття. Стилістика оформлення і колірна гамма обідньої групи з круглим дерев’яним столом відповідає загальній обстановки інтер’єру вітальні.

Логічно, що в їдальні, поєднує функціонал бібліотеки, стіл має форму кола, як символу зборів не тільки для трапези, але і для спілкування, обговорення нагальних проблем і досягнень. Масив дерева, з якого виготовлена обідня група, також робить відсилання до бібліотечних приміщень, наповнених дерев’яної меблями.

Безумовно, за круглим або овальним столом можна помістити більшу кількість домочадців або були вдома, ніж за їх чотирикутними побратимами. У квартирах і домоволодіннях, де є маленькі діти, закруглені форми меблювання знаходяться в пріоритеті і не потребуватимуть спеціальних захисних укріплень для кутів і скосів.

У невеликому еклектичному приміщенні, яке поєднує функції їдальні, місця для відпочинку і спілкування, можливо розташування і ось такого невеликого круглого столу на одній стійкої опори. Пластикова модель столу універсальна по своїй конструкції та кольоровим рішенням, вона може стати органічним доповненням практично будь-якого інтер’єру.

Ця обідня зона в приємних теплих тонах природного походження і несе ще одну функціональну навантаження – залу для дегустації вина. Уся необхідна атрибутика, включаючи винний холодильник, розташована в шафі, який є ширмою для сусіднього приміщення.

При розташуванні обіднього столу не в центрі кімнати, а у стіни важливо пам’ятати про необхідному відстані від столу до поверхні стін або дверей – не менше півметра.

Їдальня розміщена в просторі еркера, з круглим столом і дерев’яними стільцями в тон, виконана в стилі Прованс з природної колірної гамою в бежевих тонах.

А ця оригінальна їдальня тяжіє до марокканському стилю інтер’єру з його багатошаровістю, нейтральною палітрою обробки і яскравими предметами декору. Круглий обідній стіл з чорними кріслами в шкіряній оббивці органічно доповнили обстановку європейської кімнати.

Столи зі скляними і дзеркальними стільницями

Для того щоб привнести в приміщення їдальні або вітальні трохи розкоші і блиску, можна використовувати обідній стіл з дзеркальною або скляною стільницею ламінованої та глянсовою обробкою матеріалу. При виборі столу або окремо стільниці для нього, важливо впевнитися, що всі краї і кути (якщо такі є) скляного матеріалу добре оброблені, особливо це стосується будинків, де є маленькі діти.

Простора і світла їдальня, яка за сумісництвом є ще і бібліотекою гармонійно прийняла обідню групу в темних тонах. Різьблені дерев’яні стільці з м’якими сидіннями разом з обіднім столом зі скляною стільницею створили розкішний ансамбль для трапези вісьмох осіб.

Коли у вас є настільки незвичайний стіл з оригінальною конструкцією, можна не турбуватися про нетривіальності всієї обстановки їдальні. Дизайнерське виконання обідньої групи буде привертати увагу, а нейтральна оздоблення поверхонь кімнати стане для цього відмінним фоном.

Покладіть на звичайний обідній стіл скляну стільницю, і ви побачите, як зміниться не тільки ваш центральний предмет меблів, але і весь обідній ансамбль. Особливо це стосується приміщень, де скло використане в якості вставок в дверці шаф, вітрин, або міжкімнатних дверей.

Оригінальна обідня група з темної деревини з дзеркальною стільницею просторого столу, безумовно, гідна того, щоб бути центром тяжіння загальної уваги. Вся додаткова меблювання кімнати виконана з того ж натурального матеріалу, що і обідній ансамбль і утворює гармонійний інтер’єр з нетривіальним зовнішнім виглядом і приємною, теплою атмосферою.

Дзеркальний стіл у формі восьмигранника – не єдиний унікальний предмет меблів або декору в цій еклектичною вітальні. Природні відтінки і мотиви в обробці приміщення та виборі предметів декору створили неймовірно персоналізований, унікальний інтер’єр, в якому розкіш і багатство зустрічаються з практичністю і комфортом.

Стіл для інтер’єру в стилі класицизм, бароко, рококо

Для вітальні або їдальні в традиційній обстановці потрібен і відповідний стіл – надійний, міцний, значний, але при цьому елегантний. Безумовно, фаворитами серед матеріалів для виготовлення класичних столів знаходиться масив дерева або його шпонована варіація.

Контрастний інтер’єр класичної їдальні передбачає гармонійне поєднання відтінків темних порід деревини і м’якою, нейтральною панелі меблевої оббивки, текстилю та оздоблення приміщення. Присутність в інтер’єрі блискучих, дзеркальних поверхонь додає обстановці гламуру розкоші і чарівності.

Ще один приклад класичного столу з темної деревини і стільців до нього, каркас яких виготовлений з аналогічного матеріалу. Використання в обідній групі комбінації з стільців і крісел різного кольору, фактури і моделі, привносить в інтер’єр їдальні деяку розрядку строгості обстановки, елемент яскравості і індивідуальності.

Плануючи створення їдальні, важливо врахувати можливість двох виходів з кімнати – приміщення кухні і вітальні або загального коридору, на сходи. Якщо між простором робочої зони кухні і їдальні є 1,5-2 м, то це відстань можна вважати сприятливим для комфортного перебування в обох зонах.

Нечасто можна зустріти такий монохромний інтер’єр їдальні з чорними шпалерами. Справа в тому, що неймовірно красивий різьблений обідній стіл буквально вимагає гідного оточення – дерев’яних стільців з витіюватою різьбленням і контрастною оббивкою, чорно-білої обробки приміщення і забарвлення килимового покриття, і, звичайно, розкішних люстр і предметів декору з безліччю блискучих елементів.

Кантрі-стіл для сучасної обідньої зони

Стіл, виготовлений з деревини, нефарбованої, але відполірованою, розкритої лаком, іноді нарочито недбалої манері, з нальотом брутальності в обробці став хітом для організації обідньої зони в сучасному інтер’єрі. Вітальня, їдальня або будь-яка інша кімната, в якій буде перебувати обідня група, оформлені в сучасній стилістиці, може поєднувати у своїй обстановці як елементи кантрі, модерн, мінімалізм, так і стилів інтер’єру і еклектика. Треба зауважити, що присутність дерев’яного столу не завжди означає необхідність встановлення стільців з аналогічного матеріалу, сучасна стилістика допускає використання пластику, сталі і комбінування матеріалів у рамках однієї конструкції.

Дерев’яний стіл зі стільцями з аналогічною породи деревини, забезпечені для зручності м’якими шкіряними сидіннями, став центром фокусування уваги в цій трохи декадентської їдальні.

А це вже приклад обіднього столу зі світлої породи деревини, який задав тон всій обстановці вітальні в теплих бежевих тонах.

Простий обідній стіл квадратної форми, відповідної конструкції зони для трапез, з вибіленої деревини відмінно підтримав тему Провансу в цієї світлої кухні-їдальні.

Ще один приклад обідньої зони в приміщенні стилю Прованс, але на цей раз зі столом прямокутної форми, здатного розмістити вісьмох членів сім’ї або їх гостей.

Логічно, що домовласники, у яких є можливість виділити окреме приміщення під їдальню, хотіли б використовувати доступне простір раціонально і тривати, принаймні, стіни кімнати, встановивши книжкові стелажі. В результаті виходить щось середнє між бібліотекою та їдальні, яку можна використовувати і в якості кабінету по мірі необхідності.

Якщо ви бажаєте відтворити у вашій їдальні якусь подобу обстановки середньовічного замку, з його кам’яною кладкою, дерев’яними стельовими балками, каміном і свічками, великий дерев’яний стіл з різьбою вам просто необхідний. Розставте навколо старовинного шедевра стільці, комфортні як крісла, підвісьте над обіднім столом розкішну люстру з великою кількістю звисаючих елементів і імітують свічки лампочками – середньовічна обідня зона на сучасний лад готова.

Кантрі-стіл обов’язково повинен розташовуватися в вітальні або їдальні, виконаної в тому чи іншому напрямку кантрі-стилістики, сучасний стиль інтер’єру цілком гармонійно приймає предмети меблів з натурального матеріалу.

Дивно, але дерев’яний стіл у найпростішому виконанні став центром тяжіння уваги в сучасній вітальні-їдальні з контрастним біло-чорним інтер’єром, можливо, це сталося тому, що обідній стіл – єдиний предмет меблів, наповнена теплотою природного матеріалу.

А в цієї еклектичної їдальні дерев’яний стіл з лавками і кріслами дизайнерів Еймс стали основою концепції поєднання природних матеріалів з сучасними предметами побуту і способами обробки приміщень.

Прагнення до мінімалізму в обідній зоні

Сучасні тенденції в організації як особистих, так і функціональних просторів все більше прагнуть до мінімалізму, простоті і лаконічності, віддаючи данину простоті виконання, чіткість форм і ліній, нейтральності колірної палітри і присутності незвичайних дизайнерських предметів декору, які обов’язково несуть практичну навантаження і наділені певним функціоналом.

Ось та сама простота, практичність і тяга до просторих приміщень, якою наділений мінімалізм як жоден інший стиль в інтер’єрі. Обідній стіл неймовірно простий конструкції, спільно з пластиковими стільцями і сидінням, вбудованим в нішу, утворили чітку і лаконічну обідню групу.

Простій по конструкції і виконання обідній стіл, між тим, здатний розмістити десять людей, які будуть сидіти в зручних стільцях-кріслах, які займають чимало простору кожне. Темно-сіра палітра обідньої групи має колірне поєднання із зоною кухні, і всі приміщення виглядає дуже органічно і збалансовано.

Сувора по конструкції світла обідня група розташована в їдальні з книжковими стелажами. Темно-сірий тон обробки кімнати служить відмінним фоном для світлої деревини обіднього столу і білизни стільців відомого дизайну.

Проста світла обробка приміщення їдальні відбилася і в лаконічній конструкції обіднього столу. Тільки м’які стільці-крісла з білосніжною оббивкою і вигадлива люстра над обідньою групою, створюють натяк на розкіш і достаток.

Простір і масштаб, світла обробка, мінімум декору і аксесуарів, проста, але міцна і надійна меблі – все для обідньої зони в мінімалістичному стилі.

Простий, але значний дерев’яний стіл виглядає оригінально в кампанії з різнокольоровими стільцями. Нетривіальності інтер’єру їдальні додають арт-об’єкти на стінах і оригінальна система освітлення.

Обідній стіл для стилю модерн

Для оформлення інтер’єру їдальні або вітальні з обідньою зоною дизайнери часто вдаються до використання стилю модерн або його комбінації з іншими стилістичними течіями. Любов модерн-стилістики до дорогих, натуральним матеріалам, плавність форм і ліній, прагнення до декорування, але не надмірного, відображається і у виборі моделі обідньої групи

В їдальні з такою великою кількістю теплих, деревних відтінків складно уявити будь-який інший матеріал обідньої групи, крім дерева. Просторий стіл в комбінованому виконанні різних порід деревини і оригінальні стільці йому в тон, стали гармонійним центром фокусування уваги цього приміщення. Нетривіальний підхід до висвітлення обідньої зони закінчив образ теплою і затишною, але при цьому сучасній їдальні.

Цієї обідній зоні не можна відмовити в оригінальності – ніжки столу виготовлені з того ж блискучого матеріалу, що і підвісна лампа, оббивка стільців-крісел відмінно поєднується з килимовим покриттям і текстильними шпалерами. Весь інтер’єр справляє враження розкоші і достатку, поміщеного в оболонку затишку і комфорту.

Складні обідні столи – зручний у побуті предмет меблів, особливо для просторів з дуже обмеженою площею. Але є у подібних моделей і деякі недоліки – менша міцність і стійкість у порівнянні з монолітними побратимами. Якщо площа їдальні дозволяє використовувати нерозбірний обідній стіл, то має сенс схилитися у виборі цього варіанта організації обідньої зони.

Пісочно-вохристий відтінок обіднього столу незвичайної конструкції, оригінальні м’які стільці на сталевому каркасі з шкіряною оббивкою, стримана обробка і химерний декор – все працює на створення унікального інтер’єру їдальні в стилі модерн.

Яскравий, насичений, контрастний і просто неймовірний інтер’єр цієї вітальні-їдальні з великою кількістю колірних і дизайнерських рішень, фактур і форм, потребував в обідньому столі спокійних тонів логічною і міцної конструкції з відтінком в тон підлогового покриття.

Теги: Вітальня