Як самостійний стиль інтер’єру бідермейер з’явився на початку XIX століття, але й дотепер він не рідко використовується в наших будинках. Використовуючи цей стиль можна наповнити інтер’єр не тільки романтичної і кілька поетичною атмосферою, але при цьому зробити його практичним і дуже зручним для проживання.

Оздоблення інтер’єру у стилі бідермейер

При створенні інтер’єру в стилі бідермейер найбільш часто в якості основного оздоблювального матеріалу використовуються класичні паперові шпалери, фарба та штукатурка. Дані матеріали мають не тільки відповідною текстурою, але і дозволяють зробити обробку однотонною. При формуванні даного стилю інтер’єру абсолютно не допустимо використання малюнків і візерунків, стіни повинні бути обов’язково однотонними. Що стосується колірної палітри, то в обробці допустимо використовувати будь-які теплі і світлі кольори, такі як рожевий, бежевий, блакитний, жовтий і т. д.

В якості підлогового покриття рекомендується використання натурального штучного паркету. Якщо ж ви віддаєте перевагу більш сучасним і практичним будівельних матеріалів, то на підлогу можна укласти ламінат або лінолеум із забарвленням максимально наближеним до натурального дерева.

Стелі, як і стіни в інтер’єрі бідермейер відрізняються рівністю, гладкістю і однотонностью, тому найбільш часто вони просто фарбували у світлі тони і відділяються від стін за допомогою невеликого карниза або ліпнини. Але варто відзначити, що в сучасних будинках і квартира фарбування не рідко замінюється на натяжні однотонні стелі простої геометричної форми.

На початковій стадії відтворення інтер’єру в стилі бідермейер не варто забувати і про такі деталі, як вікна та міжкімнатні двері. Для цього стилю характерні великі віконні прорізи і двостулкові міжкімнатні двері-бовтанки.

Меблі для інтер’єру бідермейер

Вибираючи меблі для оформлення інтер’єру в стилі бідермейер перші критерії, на які варто звертати свою увагу-це міцність і зручність. Що стосується форми, то для цього стилю характерна меблі з невеликою зігнутістю в області спинок і ніжок. Сама меблі обов’язково повинна бути виготовлена з натуральних і міцних сортів деревини, таких як дуб.

Хвилі допустимо присутність в таких інтер’єрах меблів з м’якою оббивкою (парти, стільці тощо) і м’яких меблів. Для оббивки не обов’язково використовувати однотонні матеріали, цілком доречно буде виглядати оббивка в смужку або з невеликим візерунком. До того ж сама оббивка повинна кріпитися за допомогою спеціальних цвяхів з великими декоративними капелюшками. В іншому ж декорування меблів у стилі бідермейер не може похвалитися багатим розмаїттям. Як правило, всі видимі дерев’яні деталі попросту покриваються кольоровим або прозорим лаком.

Аксесуари

Інтер’єр в стилі бідермейер відрізняється простотою та зручністю, тому він не пересичений величезним безліччю всіляких аксесуарів. Як настінних прикрас можуть використовуватися картини невеликих розмірів і мініатюри. Але найбільш гармонійно в таких інтер’єрах виглядають фотографії, обрамлені в досить важкі дерев’яні рами за кольором схожі з кольором меблів.

Якщо ж ви любите квіти, то їх так само можна використовувати для прикраси інтер’єру. Наприклад, розмістити букети в маленьких вузьких вазах на журнальному або столику біля ліжка.

Текстиль

У формуванні даного стилю інтер’єру текстиль відіграє далеко не останню роль. Саме завдяки величезній безлічі килимів з високим ворсом, штор, фіранок, покривал і балдахінів, виходить, створити затишок у приміщенні.

Килими, як правило, не володіють значними розмірами і обов’язково залишають відкритою частину підлоги. Найчастіше їх розміщують по середині кімнати, тим самим, акцентуючи увагу на її центрі. Що стосується штор та занавісок, то найбільш часто для їх виготовлення використовуються такі матеріали як муслін і оксамит. На шторах в якості декору використовуються пензлика.

Розглянемо різні приклади приміщень в стилі бідермейер

Теги: Стилі інтер’єру