Чи Реально в наші дні зробити якісний і недорогий ремонт? Цим питанням задаються більшість господарів, житла яких жадають ремонтних робіт, будь то косметичні або глобальні зміни. І в цьому важкому і неминуче етапі життя є кілька нюансів, які слід вивчити, перш ніж запрошувати майстрів в свій будинок. Адже, як відомо, хто обізнаний, той озброєний. Отже, слід розглянути кожен пункт ремонтних робіт, щоб мати чітке уявлення, про що розмовляти з ремонтною бригадою.

Терміни та оплата

Щоб привести в порядок квартиру зазвичай ремонтники беруть термін 2 місяці. Але якщо раптом такі терміни занадто великі потрібно приготуватися, по-перше до додаткової оплати за терміновість, по-друге до можливих наслідків, які майстер легко спише на те, що його підганяли.

Якщо ж терміни підтискають, то хорошим варіантом стане майстер універсал, тут можна буде і заощадити на роботах, адже з однією людиною завжди легше домовитися, ніж з бригадою. З перерахованого вище випливає наступний пункт, а саме вибір майстра.

Як вибрати майстра для ремонту квартири

Це, мабуть, самий відповідальний питання, прогадав в якому весь ремонт може накритися мідним тазом. Отже, є два шляхи: перший, вибір майстра по рекомендації. Тут на перший погляд все просто, цей майстер перевірений знайомими і друзями, ви не раз бачили у них вдома, але ризик все ж залишається, адже як говориться і на стару буває проруха. Другий, вибір по оголошеннях і рекламі Якщо знайомого майстра немає, то знадобляться газети з оголошеннями. Але не варто набирати багато видань, адже найчастіше оголошення подаються у кілька газет одночасно. А це означає, що можна потрапити на одного і того ж майстра кілька разів. При цьому необхідно враховувати, що багато майстри люблять «прикрашати» свої вміння. І тут потрібно бути дуже уважним, аж до того, що краще зустрітися з минулими його замовниками і подивитися якість роботи.

При наймі незнайомого майстра на роботу завжди укладайте договір. Якщо він не згоден — помахайте йому ручкою і продовжуйте пошук. Також намагайтеся не наймати сторонніх бригад, адже іноді бувають випадки крадіжок всього майна квартири.

Фірма чи приватник? Кому віддати перевагу?

З цим питанням взагалі цікава ситуація, адже фірми набирають собі в штат приватників, а тому ризик недобросовісних майстрів є в обох випадках. Однак якщо раптом виявиться шлюб після закінчення всіх робіт, то договір з підписом і печаткою може стати гарантією того, що його виправлять, чого не скажеш про приватних майстрів. Хоча відстояти свою правоту і довести що здувся паркет або шпалери відклеїлися не в результаті усадки будинку теж буває досить важко.

Зазвичай ремонт проводять в такому порядку:
 • демонтаж старих покриттів. Самий курний і брудний етап ремонту, коли розмивають стелю, зривають шпалери і знімають підлогове покриття. Вартість таких робіт зазвичай включають в ціну обробки;
 • електромонтажні роботи. На цьому етапі штробятся стіни під проводку, монтуються розетки і вимикачі;
 • сантехнічні роботи;
 • вирівнювання поверхонь;
 • оформлення дверних прорізів;
 • оздоблення стелі;
 • оздоблення стін;
 • укладання покриття на підлогу.
 • Однак, якщо в свідомості будівельної бригади є найменші сумніви, то сантехнічні роботи слід ставити в список після всіх оздоблювальних робіт в інших кімнатах квартири. Адже найчастіше залишки різних сумішей і непотрібних рідин зливаються у каналізацію, що зовсім не на користь тільки що встановленими трубах і новенькому унітазу.

  Підводячи підсумок можна прийти до такого висновку: як не старайся вибрати кращого майстра, а контролювати його на всіх етапах роботи все одно доведеться, а інакше доведеться розплачуватися двічі за шлюб і недоробки.