Мурахи на дачній ділянці доставляють немало клопоту садівникам. Розмножуючись з величезною швидкістю, вони вражають культурні рослини, а через деякий час атакують і весь город. Такі комахи живуть цілими сім’ями в мурашниках. І завдання номер один для господарів, які виявили мурах на своїй дачі — якнайшвидше від них позбутися .

Причини появи

Очевидно, що мурахи, що живуть колоніями, завжди собі шукають джерела прожитку. А на городах таких знайдеться чимало. Саме тому шкідників часто можна побачити на дачних ділянках. Крім поживних запасів, тут вони завжди знайдуть, з чого побудувати хороший будинок.

Але найчастіше ці комахи заселяють недоглянуті або занедбані ділянки, бо в тих городах, які господарі регулярно і ретельно обробляють, селитися небезпечно і ненадійно.

Які види мурах зустрічаються на дачах?

В наших широтах найбільш часто зустрічаються руді мурашки. Вони досить дрібні і не завдають шкоди людині. Але іноді можна побачити чорних комах або інших більш рідкісних особин. Чорні мурахи набагато більшими рудих побратимів.

Традиційно ці шкідники поділяються на касти. Робітники мешкають на поверхні в пошуках будматеріалів і прожитку, а ті, чия функція — розмноження, знаходяться в мурашниках.

Зазвичай мурахи не кусаються, хіба що тільки в цілях самозахисту. Укуси цих комах не здатні заподіяти людині шкоди, за винятком випадків алергії і індивідуальних особливостей організму людини. Але так чи інакше, боротьба з шкідниками повинна здійснюватися оперативно і своєчасно, інакше непрохані гості за короткий час окупують весь садовий ділянку.

Методи боротьби

Є багато різних способів і коштів для боротьби з мурахами на дачній ділянці — від потужних і ефективних хімікатів до простих ароматних трав. Кожен спосіб по-своєму гарний, але в кожному є і свої недоліки. Так, фізичні методи не дуже ефективні, але зате абсолютно безпечні і економічні; хімічні, навпаки, шкідливі, але все ж дають хороший результат; народні — недорогі і перевірені.

Хімічні засоби

Вже після першого застосування хімічні препарати від мурах вельми ефективні. Вони бувають у вигляді аерозолів, рідин або капсул. Аерозолі і капсули найбільш прості у використанні: просто поширити їх у гнізді шкідників. Рідини розводять з водою в соответтсвующих пропорціях, зазначених на упаковці. При контакті з хімікатами дуже важливо використовувати рукавички і респіратор. З найбільш часто використовуваних можна виділити: «Раптор», «Рейд», «Гет», «Чистий Дім», «Карбофос» та ін.

У магазинах продаються найрізноманітніші види отруйних приманок. На упаковках завжди є інструкція, де зазначено, як позбутися від чорних, рудих мурашок з використанням цих хімічних засобів. Хоч це і дієвий засіб боротьби з комахами, але досить дороге, тому багато господарів віддають перевагу альтернативні методи.

Фізичні способи боротьби з мурахами

Даний метод ефективний тільки в якості профілактики або на початковій ступені ураження. Добре посипати мурашники золою. Також комахи бояться зміни температур. У цьому випадку можна обробити гнізда окропом, парою, або, навпаки, крижаною водою.

Особливо гуманні дачники, які трепетно ставляться до будь-яких живих істот, часто переносять мурашники подалі від городу, на нейтральну територію. Звичайно, така турбота гідна похвали, але дачній ділянці явно не піде на користь. Насправді, прибравши таким чином мурашники, повністю позбутися від комах не вийде. Адже основна частина особин живуть ще глибше, особливо ті мурахи, які розмножуються. І такі заходи ні до чого не приведуть: через час шкідники розплодяться знову.

Народні рецепти

Народні методи при грамотному застосуванні дають прекрасний результат. Завдяки тому, що ці комахи — явище досить поширене, існує безліч народних рецептів і методів боротьби проти них.

До народних способів можна віднести буру, піретрум, борну кислоту. Ці кошти абсолютно нешкідливі для рослин, людини і домашніх вихованців, а от мурахам загрожують поганим результатом. Піретрум виробляють з цвіту ромашки, а бура — сіль, яку виготовляють з борної кислоти. Посипте гніздо зверху і чекайте, поки комахи «поласують».

Можна спробувати усунути мурах старовинними, але не менш ефективними методами. Кавова гуща упереміш з цукровим сиропом або цукор, просочений борною кислотою — дієва сила проти настирливих і шкідливих сусідів.

Можна використовувати господарські препарати, рідини, трави. Відмінно відлякують мурах запахи пижма, багна, полину. Ефективними будуть такі господарські рідини, як гас, бензин, нашатир, бензол і ін Їх розливають на гніздо, після чого комахи залишають ділянку через їдкого аромату.

Також добре працює звичайна кукурудзяна мука. Харчуючись на місці, запасливі комахи переносять її і в гнізда, після чого через кілька днів гинуть. Аналогічно діє і манна крупа, причому вона абсолютно безпечна для цікавих домашніх вихованців.

Ефективність служб у боротьбі з мурахами

Мабуть, самим надійним і правильним методом у боротьбі з шкідниками є виклик працівників санітарної служби. Адже саме професійний підхід — найкращий засіб вирішення даної проблеми. Звичайно, вони використовують самі дієві способи, але при цьому обов’язково потрібно подбати про попередній захист культурних рослин. І не забудьте попередити про заплановану процедуру сусідів, оскільки на їх плантації також можуть потрапити хімічні речовини. Після такої професійної обробки ви надовго забудете про настирливих шкідників, а результат буде помітний вже після першої хімічної обробки.

Профілактика

Проблема шкідників на дачній ділянці вирішується кожним власником окремо — все залежить від ситуації і переваг. Але навіть якщо вам ще не доводилося стикатися з проблемою комах на городі, не варто забувати про профілактику.

Тільки своєчасні заходи дозволять не витрачатися на отрути згодом. Досить регулярно копати, полоти ділянку і щорічно (щовесни) обприскувати землю спеціальними засобами. Це відмінна профілактика не тільки появи мурах, але і всіляких інших шкідників на дачі.

Теги: Дача, Корисні поради